Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gra terenowa „Ziemia Staszowska - Kraina Bizonów”, pomysłem na promocję regionu

Agnieszka Kuraś
Inauguracja gry miała miejsce pod koniec października. Grupa członków staszowskiego Koła PTTK w rowerowym rajdzie przejechała trasą gry, zaliczyła wszystkie punkty kontrolne.
Inauguracja gry miała miejsce pod koniec października. Grupa członków staszowskiego Koła PTTK w rowerowym rajdzie przejechała trasą gry, zaliczyła wszystkie punkty kontrolne. Agnieszka Kuraś
Staszowskie Koło Grodzkie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną Czym Chata Bogata zainaugurowało grę terenową „Ziemia Staszowska - Kraina Bizonów”.

Promocja atrakcji turystycznych regionu

Celem tej gry terenowej jest promocja najlepszych atrakcji turystycznych naszego regionu. Aby wziąć udział w grze wystarczą chęci i dobry humor.

Do udziału w grze potrzebna będzie specjalna mapa. Wyznaczoną trasę można przemierzyć pieszo lub rowerem. Zarówno pierwsza, jak i druga wersja aktywnego odpoczynku gwarantuje świetną zabawę i na nowo pozwoli odkryć najciekawsze miejsca naszej okolicy - zapewnia autor projektu Sławomir Migalski, prezes Koła Gordzkiego PTTK.

Wa żne są karta startowa i kody

„Ziemia Staszowska - Kraina Bizonów” to nowy pomysł na promocję ciekawych i interesujących miejsc na mapie ziemi staszowskiej. Sławomir Migalski opracował zasady gry i mapę, dzięki której odnalezienie specjalnych punktów ma nie sprawić zbytniej trudności.

Inauguracja gry miała miejsce w sobotę, 24 października. Grupa członków staszowskiego Koła PTTK w rowerowym rajdzie przejechała trasą gry, zaliczając po kolei kolejne punkty kontrolne, których jest 20.

Na mapie nie ma zaznaczonej dokładnej lokalizacji punktów, a jedynie obszar, na którym poszczególny element może się znajdować.

Zadaniem uczestnika gry jest odszukanie danego punktu. Znakiem rozpoznawczym jest wbity w ziemię metalowy stojak z przytwierdzonymi do niego dwiema żółtymi tabliczkami. Na jednej znajduje się opis miejsca, na drugiej specjalny kod, który należy wpisać do karty startowej.

Uczestnicy muszą odnaleźć jak największą liczbę punktów kontrolnych i potwierdzić obecność w tych miejscach, poprzez wpisanie odpowiednich kodów. Sposób poruszania się po trasie i kolejność odwiedzanych miejsc są dowolne.

Dobra zabawa i konkurs

Oprócz dobrej zabawy każda osoba, która weźmie udział w grze, dzięki punktom zebranym podczas odwiedzania poszczególnych miejsc może wziąć udział w losowaniu upominków i nagród, które Koło PTTK zawsze organizuje podczas uroczystego zakończenia sezonu turystycznego.

- Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tej grze. Jest to bardzo ciekawa promocja atrakcji naszego regionu i znakomity pomysł na aktywny wypoczynek - mówi Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa, który z uczestnikami gry terenowej spotkał się na terenie Zespołu Pałacowego w Kurozwękach.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków województwa świętokrzyskiego, również gmina Staszów wsparła finansowo realizację projektu. Mapy wraz z kartami startowymi można otrzymać w Punktach Informacji Turystycznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie