Grad bramek, czerwona kartka i porażka SMS-u ZPRP Kielce na inaugurację Ligi Centralnej w Zamościu. Świetne zawody zagrał Piotr Mielczarski

Wojciech Buras
Zawodnicy SMS ZPRP Kielce to aktualni zwycięzcy SMS Cup.
Zawodnicy SMS ZPRP Kielce to aktualni zwycięzcy SMS Cup. Paweł Bajnarowicz/ZPRP
KPR Padwa Zamość pokonała SMS ZPRP Kielce w inauguracyjnym meczu Ligi Centralnej 36:31. Podopieczni Radosława Wasiaka zagrali dwie różne połowy spotkania, a na parkiecie brylował Piotr Mielczarski, autor 13 trafień. "Przeważyło doświadczenie drużyny z Zamościa" - mówił po meczu trener kielczan.

Porażka SMS-u na inaugurację sezonu

Pierwszy mecz sezonu zawodnicy SMS-u ZPRP Kielce rozegrali w niedzielny wieczór w Zamościu z miejscową Padwą. Spotkanie było zacięte od samego początku, a do 15 minuty obie drużyny grały bramka za bramkę. Następnie dobre minuty zaliczyli kielczanie, którzy odskoczyli na parę trafień przewagi i zeszli do szatni z trzybramkowym prowadzeniem. W drugą połowę dużo lepiej weszli gospodarze, którzy nie dość, że odrobili straty to zyskali nawet czterobramkową przewagę. W 41 minucie mocnym wejściem w strefę siódmego metra popisał się Jacek Fajfer, ale został odepchnięty w ostatniej fazie akcji. Za to przewinienie, sędziowie po krótkiej naradzie zdecydowali się na pokazanie czerwonej kartki dla zawodnika Padwy - Kacpra Adamczuka. Następnie podopieczni Radosława Wasiaka kilkukrotnie próbowali doskakiwać z wynikiem do zespołu z Zamościa, ale sama końcówka należała do gospodarzy. Padwa bardzo dobrze finiszowała i jeszcze podrasowała wynik meczu, ostatecznie wygrywając 36:31. Świetne zawody zaliczył Piotr Mielczarski, autor 13 trafień. To był bardzo ofensywny mecz, w którym kibice zobaczyli w sumie 67 bramek.

To był bardzo bliski mecz, ale na koniec przeważyło doświadczenie gospodarzy. Końcowy wynik jest trochę dla nas niesprawiedliwy, bo większość spotkania była na styku. To dopiero pierwszy mecz sezonu i liczę, że mój zespół będzie łapał doświadczenie z każdą kolejną kolejką.

- podsumował występ SMS-u, Radosław Wasiak.

Następny mecz SMS-u ZPRP Kielce przypada na sobotę, 16 września o godzinie 17:00. Rywalem będzie Zagłębie Handball Team Sosnowiec.

KPR Padwa Zamość - SMS ZPRP Kielce 36:31 (14:17)
SMS: J. Luksa 3, S. Wywrot 1, P. Mielczarski 13, D. Cacak 2, A. Korus 2, K. Olczyk, K. Aksamit, M. Popielecki, F. Burzyński 1, M. Rodak 1, D. Drożdż, M. Pepliński 7, J. Fajfer 1, F. Sowiak, A. Cichoń, D. Bujok