Grad medali dla pływaków z Cudzynowic

Adam Ligiecki
Młodzi pływacy  z  Cudzynowic - na zdjęciu  z trenerem Filipem Kletschką - wywalczyli 10 medali na mistrzostwach województwa.
Młodzi pływacy z Cudzynowic - na zdjęciu z trenerem Filipem Kletschką - wywalczyli 10 medali na mistrzostwach województwa. Archiwum Prywatne
Pięć złotych medali, trzy srebrne i dwa brązowe - przywieźli uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach z mistrzostw województwa świętokrzyskiego w pływaniu „Sprawni Razem”.

Impreza, której celem jest rozwijanie aktywności sportowej osób niepełnosprawnych, miała mocną obsadę. Startowali młodzi pływacy z ośrodków: w Broninie, Cudzynowicach, Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysku-Kamiennej oraz gospodarze. Rywalizowano w stylach dowolnym, klasycznym i grzbietowym oraz w sztafecie (kraulem).

Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Po dwa złote medale zdobyli Patryk Oleksy - na 25 i 50 metrów grzbietem (grupa młodsza) oraz Przemysław Wojtasik - na 25 i 50 metrów grzbietem (grupa starsza). Piąte „złoto” dołożyła Roksana Styczeń, która wygrała wyścig na 25 metrów stylem grzbietowym dziewcząt.

Dwa drugie miejsca zajął Grzegorz Nawrot - na 25 i 50 metrów grzbietem, w grupie starszej. „Srebro” dla Cudzynowic wywalczył również Krzysztof Cieślik, w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym (grupa młodsza). Ten sam zawodnik był trzeci na 25 metrów. Dziesiąty medal - brązowy - zdobyli w sztafecie: Patryk Oleksy, Krzysztof Cieślik, Grzegorz Nawrot, Przemysław Wojtasik. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.
- Wygrana w zawodach dała naszym uczniom miejsce w reprezentacji województwa świętokrzyskiego na mistrzostwa Polski. Zostaną rozegrane wiosną 2016 roku , prawdopdobnie w Warszawie - mówi Filip Kletschka, opiekun pływackiej ekipy z Cudzynowic.