Grał z Żubrowskim i Malarczykiem. Został księdzem, pracuje w Stopnicy. Z reprezentacją Polski walczy o mistrzostwo Europy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dorota Kułaga
Ksiądz Mateusz Jędrocha z reprezentacją Polski kapłanów zaczyna walkę o mistrzostwo Europy. Fot. Dorota Kułaga
Ksiądz Mateusz Jędrocha był dobrze zapowiadającym się piłkarzem. Trenował w Koronie Kielce, między innymi z Piotrem Malarczykiem, popularnym „Malarem” i Jakubem Żubrowskim, którzy grają w ekstraklasie. W przypadku Mateusza pracującego obecnie w parafii w Stopnicy, zwyciężyło jednak powołanie.

- Chodziliśmy do klasy sportowej, także dobrze się znam z chłopakami. Ja cały czas ich wspieram i kibicuję im najlepiej, jak potrafię. Wspieram ich też modlitwą, bo wiem, że zasłużyli na to, żeby być w tym miejscu, w którym są. Ciężką pracą doszli do tego, co teraz mają - mówił ksiądz Mateusz Jędrocha, który obecnie pracuje w parafii Świętych Piotra i Pawła Apostołów w Stopnicy.

Kilkanaście dni temu z reprezentacją diecezji kieleckiej zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski w halowej piłce nożnej, a dziś, czyli we wtorek, 26 lutego, z reprezentacją Polski zaczął rywalizację w Mistrzostwach Europy w halowej piłce nożnej. W Czarnogórze Polacy bronią tytułu mistrzowskiego wywalczonego w Brescii.

Mateusz Jędrocha przyznaje, że zawsze jasno deklarował swoją wiarę, czy to na boisku, czy w szkole. - To co powtarzam dzisiaj moim uczniom - piłka nożna to jest dodatek do życia. Pamiętajcie, że to co macie w sercu, w głowie, to jest najważniejsze. Jeżeli komuś wyjdzie w sporcie - super. Ale to będą jednostki, dla większości to będzie dodatek, pasja, którą należy rozwijać. Ale nie może ona przysłonić najważniejszego, czyli fundamentów, na których opiera się nasze życie.

Czy zamiłowanie do futbolu pomaga w pracy duszpasterskiej? - Bardzo pomaga. Dzięki temu można ściągnąć mnóstwo młodych osób do hali, czy kościoła. Wiele można uzyskać luźnymi rozmowami, w które wplata się wiarę, nasze religijne postawy. My jako księża, nie tylko w kościele, w szkole, czy na boisku też możemy dawać odpowiednie świadectwo - podkreśla ksiądz Mateusz Jędrocha, który urodził się w 1991 roku w Nowinach, a na kapłana wyświęcony został w 2016 roku.

POLECAMY RÓWNIEŻ:Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]
Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowaZgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich


ZOBACZ TEŻ: Sportowy flesz filmowy. Którzy sportowcy mają najwięcej dzieci?

Wideo