Grała 1. liga piłkarzy ręcznych [5-7.05.2022]. Sprawdź wyniki

AZS UJK Kielce wygrał z SMS ZPRP Kielce. Na zdjęciu rzuca Jakub Bulski.
AZS UJK Kielce wygrał z SMS ZPRP Kielce. Na zdjęciu rzuca Jakub Bulski. Paweł Jańczyk/AZS UJK Kielce
W weekend 5-7.05.2022 grała 1. liga piłkarzy ręcznych. Sprawdź wyniki.

Viret CMC Zawiercie - KSSPR Końskie 31:30 po karnych (26:26, 15:16)
KSSPR: Markowski, Witkowski - P. Napierała 5, Woś 4, Kozłecki 2, Ł. Sękowski 6, B. Sękowski, Włodarski 1, Rurarz 4 (4), P. Matyjasik 3 (3), Słonicki 1.

KSSPR zdobyło pierwszy punkt pod wodzą nowego trenera, Arkadiusza Bąka. Spotkanie było zacięte i bardzo emocjonujące do ostatnich sekund. Pierwsza połowa meczu przebiegała z przewagą gości, którzy w 11 minucie prowadzili 7:3. W końcówce tej części gry Viret w dużej części odrobił straty, w 34 minucie doprowadził do remisu 17:17, a w 45 minucie prowadził już 24:21. W ostatnim kwadransie meczu padło tylko siedem bramek. Jeszcze w 51 minucie gospodarze prowadzili 26:22, ale końcówka spotkania to popis koneckiej obrony i skuteczna gra Krzysztofa Markowskiego, który już do końca meczu nie dał się pokonać rywalom. Ostatnie dwie bramki meczu zdobył Łukasz Sękowski, doprowadzając do remisu i rzutów karnych. W nich lepsza była drużyna z Zawiercia.

AZS UJK Kielce - SMS ZPRP I Kielce 30:24 (16:9)
AZS UJK: Czerwiński, Drozd - Bernacki, M. Bysiak 5, Bulski 10 (2), Wacek, Siedlarz 4, P. Bysiak 2, Papaj, Sornat 1, Zdziech 7 (1), Szyc, Kordos 1.
SMS ZPRP: Popielecki, Sowiak, Drożdż - Korus 1, Luksa, Wywrot 2, Aksamit 1, Mielczarski 5, Cacak 2, Bujok, Burzyński 2, Rodak 1, Pepliński 5, Markowski 3, Fajfer 2.

Matury sprawiły, że w meczu zagrała druga drużyna SMS, prowadzona przez trenerów Radosława Wasiaka i Rafała Bernackiego. Młodsi koledzy maturzystów na początku spotkania zrobili dużo błędów, co ułatwiło sprawę "akademikom" - w 10 minucie prowadzili oni 7:1. Początek spotkania w zasadzie ustawił jego dalszy przebieg, goście już się nie zbliżyli na niebezpieczną dla rywali różnicę, uczniowie SMS prowadzili jednak wyrównaną walkę z silniejszymi fizycznie zawodnikami AZS, nadrabiając przygotowaniem kondycyjnym i szybkością. W 41 minucie gospodarze prowadzili 22:13, a w 54 - 27:18 i to była ich najwyższa przewaga w tym pojedynku.

ASPR Zawadzkie - KSZO Ostrowiec Św. 30:34 (11:18)
KSZO: Kijewski, Piątkowski, Wyrzykowski - Chmielewski 1, Falasa 9, Iskra 5, Jeżyna 7 (3), Kogutowicz 6, Grabowski, Batyra 2, Świstak, Wojkowski 4, Jagiełło.

W meczu z przedostatnią drużyną w tabeli więcej minut na boisku dostała młodzież KSZO, a Jakub Ćwięka i Wiktor Jędrzejewski przesiedzieli 60 minut na ławce. Pierwsza faza spotkania należała do gospodarzy, którzy w 20 minucie prowadzili 11:8. Od tego momentu jednak obrona i bramkarz gości dosłownie zamurowali bramkę, już do przerwy nie dając sobie rzucić gola, a samemu robiąc to 10 razy!

W drugiej połowie drużyna trenera Tomasza Radowieckiego kontrolowała wynik, a w 47 minucie powiększyła prowadzenie do dziesięciu bramek (30:20). Jeszcze w 54 minucie ostrowczanie wygrywali 33:23, a w końcówce wyraźnie odpuścili.

Olimpia Medex Piekary Śl. - AZS AGH Kraków 28:30 (17:18)

Unimetal Recycling MTS Chrzanów - Grunwald Ruda Śląska 47:30 (22:13)

Wisła Sandomierz - SMS ZPRP II Kielce, wtorek, godz. 18.30.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: