Grała 2. liga piłkarzy ręcznych. Sprawdź wyniki [9-10.10.2021]

Archiwum
W weekend 9-10.10.2021 odbyły się mecze w drugiej lidze piłkarzy ręcznych. Sprawdź wyniki.

Górnik II Zabrze - Vive II Kielce 25:26 (13:10)
Vive II: Salwa, Biela - Urban 2, Przybylski 3, J. Pinda 4, Winiarski, Barucha, Domagała 7, Yusuf 10 (6), Lubczyński.

Bardzo zacięte spotkanie, w którym prowadzenie zmieniało się wiele razy. Zadecydowała dopiero końcówka spotkania. W 54 minucie był remis 23:23, ale dwie bramki zdobyli kielczanie i w 54 minucie było 23:25. Górnik zdołał jeszcze doprowadzić do remisu 25:25, a decydującego o zwycięstwie gości gola zdobył Filip Urban.

W zespole rezerw Vive zagrali dwaj zawodnicy pierwszego zespołu, Faruk Yusuf i Damian Domagała, zdobywając w sumie 17 z 26 bramek swojej drużyny.

Stal II Mielec - UKS SMS Wybicki Kielce 22:17 (13:7)
Wybicki: Duda, Stec - Chendoszko, Pawlikowski 1, Cichoń, Pieńkus, Bąk 6 (4), Dziedzic, Adaś, Majcher 3, Wójcik 1, Konopacki 2, Lenty 4.

Tylko pierwsze minuty spotkania były wyrównane - w 12 minucie był remis 4:4. Potem mielczanie zdobyli siedem bramek z rzędu i niemal do końca spotkania wyraźnie prowadzili. Dopiero w końcówce meczu Wybicki nieco zmniejszył rozmiary porażki.

SMS III Kielce - Jedynka Myślenice 34:25 (18:13)
SMS III: Popielecki, Drożdż, Sowiak - Luksa 2, Wywrot 1, Aksamit 3, Mielczarski 2 (2), Bujok 1, Olczyk 2, Burzyński 4, Rodak 6, Pepliński 1, Markowski 1, Pilz 1, Fajfer 7, Cichoń 3.

Wynik sugerowałby łatwą wygraną gospodarzy, ale wcale tak nie było. Drużyna SMS wprawdzie zdecydowanie lepiej rozpoczęła mecz, w 12 minucie prowadziła 8:5, a w 17 już 12:7 i do przerwy wygrywała dość wyraźnie, ale po zmianie stron lepiej zaczęli grać goście. W 35 minucie zespół z Kielc prowadził już tylko 18:17, a w 40 był remis 20:20. Zadecydowała dopiero końcówka spotkania. Najpierw od stanu 22:22 w 45 minucie uczniowie SMS trafili pięć razy z rządu, a potem zdobyli ostatnie pięć goli w meczu i skończyło się ich wyraźną wygraną.

Grupa Azoty Unia II Tarnów - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 34:31 (16:15).
Politechnika: Kuczkowski, Kotowski, Łagoźny - Telka 7, Salwa 6, Więckowski 2, Pajączkowski 1, Rogowski, Kowalczyk 1, Badoń 2, Żaba-Żabiński 4, Nawara, Kurek 1, Wojciechowski 7 (4).

Orzeł Przeworsk - AZS AGH II Kraków 28:25 (16:14).

HLB Tężnia Busko-Zdrój - MKS Ustroń 27:18 (10:9)
HLB Tężnia: Smagór, Tracz - Grzyb, Żarnowski 6, Mizdra 1, Krawczyk 3, Zawarczyński, Szustak 6, Trutkowski, Maj, Kwieciński 6, Glita 5.

Gospodarze dość długo musieli mocować się z beniaminkiem. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Na początku drugiej drużyna z Buska odskoczyła na cztery bramki różnicy (35 min. 13:9), ale Ustroń szybko zmniejszył straty do jednego gola. Jeszcze w 56 minucie drużyna trenera Tomasza Rosińskiego prowadziła tylko 22:18, ale zdobyła ostatnie pięć bramek w tym spotkaniu.