Grała 3. Liga 18.11. Star przegrał z Wieczystą. Remis Czarnych z Podhalem. KSZO 1929 zremisował z Garbarnią. Śledź wyniki i tabelę

Bartosz Wartałowicz
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zremisował 2:2 z Garbarnią Kraków. Sprawdź również wyniki spotkań Czarnych i Staru. Zobacz zdjęcia >>Sandra Krakowiak
18 listopada grała 3. Liga grupa 4. Star Starachowice przegrał 1:5 w Krakowie z Wieczystą. Czarni Połaniec zremisowali 1:1 na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ, a KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zremisował 2:2 z Garbarnią Kraków. Liderem 3. Ligi jest Wieczysta Kraków.

Grała 3. Liga 18.11. Remisy Czarnych i KSZO. Porażka Staru z Wieczystą

Wieczysta Kraków - Star Starachowice 5:1 (1:0)
Bramki: Michał Fidziukiewicz 39, Jacek Góralski 54, Manuel Torres 76, 4:1 Denys Faworow 86, Dawid Kiedrowicz 90+4 - Michał Wcisło 52,
Wieczysta: Letkiewicz - Faworow, Skrobański, Pazdan, Pietrzak - Torres (85 Kiedrowicz), Góralski (85 Sławczew), Moulin (63 Pakułami), Jankowski, Żivec (63 Danielak) - Fidziukiewicz (72 Aralica).
Star: Lipiec - Styczyński (79 Gębura), Bracik, Zając, Stefański - Handzlik (61 Śliwiński), Duda, Ambrozik (61 Kośmider), Puton (69 Kot), Wcisło - Stanisławski (79 Palonek).
Żółte kartki: Sławczew - Stanisławski.
Sędziował: Łukasz Sowada (Opole).
Widzów: 500.

- Jestem nieco zaskoczony tym wynikiem. Po strzeleniu gola na 1:1 mogliśmy sprawić niespodziankę, ale popełniliśmy dwa błędy, które zakończyły się golami. Mam żal do zawodników rezerwowych, którzy nie dali nam nic w ofensywie. Wynik moim zdaniem był za wysoki, ale musimy przeanalizować te błędy. To będzie też okazja dla niektórych zawodników do przemyśleń - powiedział Tadeusz Krawiec, trener Staru Starachowice.

Pierwsza połowa była popisem bramkarzy - zarówno Pawła Lipca, jak i Patryka Letkiewicza. Obaj bramkarze musieli kilkukrotnie pokazać swoje umiejętności między słupkami. Gospodarze z Krakowa przeważali, ale pierwszego gola zdobyli dopiero w 39 minucie. Błąd defensywy Staru wykorzystał Michał Fidziukiewicz, a zasłonięty Lipiec nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Najlepszą okazję miał w pierwszej odsłonie Stanisławski, ale Letkiewicz obronił jego mocny strzał głową.

Drugą połowę lepiej zaczął zespół ze Starachowic. W 52 minucie do bramki Wieczystej trafił Michał Wcisło, ale 2 minuty później Pawła Lipca pokonał były reprezentant Polski - Jacek Góralski. Zespół Sławomira Peszki zdobył jeszcze 3 gole w ostatnim kwadransie gry, a do siatki trafiali: Faworow, Torres i rezerwowy Kiedrowicz, który ustalił wynik spotkania w doliczonym czasie gry.

Podhale Nowy Targ - Czarni Połaniec 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Niedziałkowski 37 - Arleison Martinez 75.
Czarni: Wieczerzak - Smoleń (46. Chmielowiec), Bawor, Łebek, Misztal - Kałaska, Wiktor - Mucha (65 Wójcik), Arleison (77 Żądło), Banik - Gębalski.
Podhale (wyjściowy skład): Styczula - Chmelenko, Nakrosius, Kozarzewski - Michota, Płatek, Kormański, Turek, Rubić - Niedziałkowski, Antkowiak.

Żółte kartki: Arleison

W mecz znacznie lepiej weszli gospodarze, którzy już w 11 minucie mogli objąć prowadzenie, ale nie udało się im wykorzystać rzutu karnego. Podhale stwarzało sobie sytuacje i zespół z Nowego Targu wyszedł na prowadzenie w 35 minucie, po golu Mateusza Niedziałkowskiego. Czarni przebudzili się dopiero w drugiej połowie i wyrównali w 75 minucie. Gola zdobył bardzo skuteczny w tym sezonie Arleison Martinez, który chwilę później opuścił plac gry. Zespół Michała Szymczaka próbował strzelić zwycięską bramkę, ale bezskutecznie i Czarni wracają do Połańca z jednym punktem.

- Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando rywala. Potrzebowaliśmy trochę czasu, żeby się obudzić - popełnialiśmy dużo błędów. Z przebiegu meczu remis wydaje się nam być sprawiedliwy, ale mogliśmy nawet zdobyć 3 punkty, gdybyśmy zachowali się lepiej w kilku sytuacjach - powiedział Michał Szymczak, trener Czarnych.

Orlęta Radzyń Podlaski - Chełmianka Chełm - po konsultacjach z Polskim Związkiem Piłki Nożnej mecz został odwołany ze względu na złe warunki pogodowe.

Tak wyglądało boisko w Radzyniu Podlaskim.
Tak wyglądało boisko w Radzyniu Podlaskim. Orlęta Radzyń Podlaski

Unia Tarnów - Wiślanie Jaśkowice 0:1 (0:1)
Bramka: Dominik Cholewa 32.

Wisłoka Dębica - Karpaty Krosno 1:1 (1:1)
Bramki: Łukasz Siedlik 25 - Michał Stasz 11

Świdniczanka Świdnik - Siarka Tarnobrzeg - mecz odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Podlasie Biała Podlaska - Avia Świdnik 0:1 (0:1)
Bramka: Arkadiusz Maj 28.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Garbarnia Kraków 2:2 (0:0)
Bramki: Ilia Tymoszenko 53, Łukasz Mazurek II 90+6 z karnego - Kacper Durda 59, Daniel Morys 76.
KSZO: Klon - Domagała, Mężyk, Mazurek I, Lis (65 Szynka) - Nawrot, Tymoszenko, Kołoczek (75. Mazurek II), Zimnicki (65. Lipka), Brągiel - Pisarek.
Żółte kartki: Mazurek I, Kołoczek, Lis, Szynka.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Ostrowcu Świętokrzyskim musieli czekać na gole aż do drugiej połowy. KSZO stworzył sobie dwie sytuacje w pierwszej połowie, ale do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. 8 minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, gola dla KSZO zdobył Ilia Tymoszenko. Zespół Rafała Wójcika stracił koncentrację i w 59 minucie było już 1:1 po trafieniu Kacpra Durdy. Garbarnię było stać na więcej i drużyna z Krakowa wyszła na prowadzenie na kwadrans przed końcem meczu. Autorem gola był Daniel Morys. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski musiał ruszyć do ataku i to właśnie zrobił. Gospodarze nie mieli nic do stracenia i nacierali na bramkę przyjezdnych. Wyrównanie przyszło dopiero w 6 minucie doliczonego czasu gry. Sędzia odgwizdał faul w polu karnym na Dominiku Pisarku, a jedenastkę na gola zamienił Łukasz Mazurek II.

- Przeciwnik po spadku z 2 ligi dopiero buduje zespół. Garbarnia potrafiła wyeliminować w Pucharze Polski Radomiaka, czy strzelić dwa gole Stali Mielec - to wciąż groźny zespół. Straciliśmy czujność po zdobyciu gola, przeciwnik to wykorzystał, a my musieliśmy włączyć piąty bieg i szukać szansy na wyrównanie. Mieliśmy swoje sytuacje i zasłużyliśmy na tego gola. Brakowało trochę tego, co było w meczu z Karpatami, czyli zdobycia kilku goli w krótkim odstępie gry - skomentował trener KSZO, Rafał Wójcik.

KS Wiązownica - Sokół Sieniawa 3:5 (2:1)
Bramki: Wesley Omuru 14, Rafał Michalik 29, Patryk Serafin 87 - Sebastian Kwaczreszwili z karnego 18, Jan Mróz 47, Oskar Mazgoła 73, 90+2, 90+4.

• 1. Wieczysta Kraków 17 38 49-21
  • 2. Avia Świdnik 17 35 37-18
  • 3. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 17 32 30-17
  • 4.Podlasie Biała Podlaska 17 30 26-11
  • 5. Siarka Tarnobrzeg 16 29 27-14
  • 6.Star Starachowice 17 28 26-17
  • 7. Chełmianka Chełm 16 26 30-31
  • 8. Garbarnia Kraków 17 25 27-27