Grała 3 Liga. Czarni Połaniec wygrali z Wiślanami. Star zwyciężył z Karpatami, a KSZO pokonał Sokoła. Zobacz relacje i tabelę

Bartosz Wartałowicz
Dorota Kułaga
Star wygrał 3:0 z Karpatami. Zobacz też wyniki innych spotkań.
Star wygrał 3:0 z Karpatami. Zobacz też wyniki innych spotkań. Krzysztof Lis
W dniach 2,3 września została rozegrana 6 kolejka 3 Ligi grupy 4. Zwycięstwa odniosły trzy nasze drużyny - Czarni Połaniec, Star Starachowice i KSZO 1929 Ostrowiec.

Grała 3 Liga. 02-03.09. Czarni Połaniec zagrają z Wiślanami, Star z Karpatami, a KSZO pojedzie do Sieniawy

Czarni Połaniec - Wiślanie Jaśkowice 2:1 (0:0)
Bramki: Arleison Martínez 65, Jakub Kałaska 83 - Grzegorz Marszalik 48.
Czarni: Wieczerzak – Bakowski, Załucki (76 Smoleń), Bawor, Misztal, Banik (87 Łebek), Guca, Chmielowiec (56 Żądło), Kałaska, Mucha (56 Wójcik), Arleison (76 Gębalski).
Wiślanie: Leszczyński – Nowakowski, Lewiński, Morawski – Jaklik (86 Gruszkowski), Dynarek (76 Wiśniewski), Rakowski, Krasuski, Marszalik (76 Tetych) – Seweryn (56 Strózik), Radwanek.
Sędziował: Jakub Pych (Tarnów).
Żółte kartki: Załucki, Gębalski, Bakowski, Wieczerzak, Misztal – Radwanek, Gruszkowski.
Widzów: 400.

Pierwsza połowa spotkania nie stała na wysokim poziomie, gospodarze nie stworzyli żadnej dogodnej okazji do strzelenia gola. Zespół z Jaśkowic zagroził natomiast bramce Czarnych. Niebezpiecznie było w 12 minucie, gdy sam na sam znalazł się Jakub Seweryn, ale uderzył obok słupka.

Prowadzenie objęli goście w 48 minucie. Błażej Radwanek podał do Grzegorza Marszalika, a ten uderzył mocno w krótki róg bramki strzeżonej przez Marcina Wieczerzaka. Dobrze radzący sobie w tym sezonie zawodnicy z Połańca odwrócili jednak losy spotkania. W 65 minucie wyrównał Arleison Martínez, a zwycięską bramkę zdobył strzałem głową w 83 minucie Jakub Kałaska.

Wieczysta Kraków - KS Wiązownica 7:0 (2:0)
Bramki: Paweł Łysiak 37, 90, Manuel Torres 44 z karnego, 57, Maciej Jankowski 50, Christoph Knasmüllner 74, Saša Živec 85.

Świdniczanka Świdnik - Chełmianka Chełm 1:3 (0:2)
Bramki: Michał Zuber 72 - Bartłomiej Korbecki 12, 45, Jakub Karbownik 87

Star Starachowice - Karpaty Krosno 3:0 (2:0)
Bramki: Przemysław Śliwiński 33, Szymon Kot 40, Konrad Handzlik 68 z karnego.
Star: Lipiec - Majdanewycz (65. Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański - Puton (78 Kośmider), Duda - Wcisło, Handzlik (72 Palonek), Kot (65. Ambrozik) - Śliwiński (65. Stanisławski)
Żółte kartki: Duda

Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Wynik 3:0 potwierdził naszą dominację. Dużo akcji ofensywnych, ale dobrze prezentowaliśmy się również w obronie. Zasłużone zwycięstwo

- skomentował Tadeusz Krawiec, trener Staru.

W starciu beniaminków lepszy okazał się Star Starachowice, który od pierwszych minut spotkania chciał narzucić swoje tempo gry, stwarzał dogodne sytuacje i spychał drużynę Karpat Krosno do bardzo głębokiej defensywy. Kibice, którzy przyszli na stadion w Ożarowie, musieli jednak czekać na gole ponad pół godziny. Worek z bramkami otworzył w 33 minucie Przemysław Śliwiński. Minęło 7 minut i wynik podwyższył Szymon Kot. Ta bramka uspokoiła nieco to spotkanie, ale Star dążył do zdobycia kolejnego gola i zamknięcia meczu, co udało się w 68 minucie. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Konrad Handzlik. Ta bramka znacznie podcięła skrzydła zespołowi Karpat Krosno, który stracił jakiekolwiek atuty, a zarzutów nie można było mieć wyłącznie do bramkarza drużyny z Podkarpacia - Michała Perchela. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie. Drużyna ze Starachowic, prowadzona przez Tadeusza Krawca nie pozostawiła wątpliwości, kto w tym meczu zasłużył na komplet punktów.

Unia Tarnów - Orlęta Radzyń Podlaski 2:0 (1:0)
Bramki: Piotr Łazarz 34, Piotr Kron 89

Siarka Tarnobrzeg - Garbarnia Kraków 0:0

Podhale Nowy Targ - Avia Świdnik 1:6 (1:3)
Bramki: Michał Hajdara 13 - Jakub Zagórski 8, Patryk Małecki 14, 18, Adrian Paluchowski 48, Wojciech Białek 86, 90

Sokół Sieniawa - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (1:0)
Bramki: Sebastian Kwaczreliszwili 8 - Bartosz Zimnicki 58, Michał Nawrot 72 z karnego, Kacper Żebrowski 86.
KSZO: Kot - Jarzynka, Domagała, Mężyk, Brągiel (90. Lis) - Nawrot, Szynka (46. Orlik), Kołoczek, Lipka (46. Zdyb) - Zimnicki (80. Żebrowski), Mazurek II (60. Pisarek).
Żółte kartki: Mężyk, Orlik

Dużym zaskoczeniem była bramka, zdobyta na początku spotkania przez gospodarzy. Sokół mógł podwyższyć wynik, ale piłkarzom z Sieniawy zabrakło dobrego wykończenia. Dobrą okazję do wyrównania miał Damian Mężyk, ale jego strzał z około 6 metrów nie znalazł drogi do bramki. Po pierwszej połowie mogło się wydawać, że KSZO będzie miał duże problemy z odwróceniem niekorzystnego wyniku, ale po przerwie zespół Rafała Wójcika wziął się stanowczo za poprawę rezultatu. w 58 minucie na tablicy wyników widniał już remis, a po niespełna 15 minutach z rzutu karnego trafił Michał Nawrot. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski kreował dużo sytuacji, ale dopiero w 86 minucie meczu, Kacper Żebrowski ustalił wynik na 1:3 dla ostrowczan.

Chwała zespołowi, że odrobił straty i przełamał kompleks meczów z Sokołem Sieniawa. Dzisiaj szybko straciliśmy bramkę, a rywal w pierwszej połowie grał z ogromnym animuszem. W drugiej części spotkania stworzyliśmy więcej sytuacji i ten mecz mógł się skończyć wyższym wynikiem