Grała 3 Liga. Czarni wysoko wygrali z KS Wiązownica, Star przegrał z Avią, a KSZO rzutem na taśmę zremisował z Podhalem. Śledź relacje

Bartosz Wartałowicz
Star Starachowice przegrał w Ożarowie z Avią Świdnik 1:2. Zobacz również wyniki innych świętokrzyskich drużyn. Marcin Słoka
W dniach 30 września - 1 października rozegrane zostaną mecze 10 kolejki 3 Ligi grupy 4. Czarni Połaniec pokonali 6:1 KS Wiązownica, Star Starachowice w Ożarowie przegrał 1:2 z Avią Świdnik, a KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zremisował 2:2 z Podhalem w Nowym Targu.

Grała 3 Liga 30.09-01.10. Czarni pokonali KS Wiązownica, Star przegrał z Avią, a KSZO zremisował na wyjeździe z Podhalem

Czarni Połaniec - KS Wiązownica 6:1 (3:1)
Bramki: Bartłomiej Wiktor 19, Adrian Gębalski 38, Konrad Guca 45+2, Michał Banik 49, Konrad Misztal 63, Oskar Łąk 89 - Sebastian Rak 33.
Czarni: Wieczerzak - Misztal (65. Załucki), Bakowski, Bawor, Smoleń - Banik (65. Łąk), Wiktor (65 Wójcik), Chmielowiec, Guca, Mucha (72 Płużek) - Gębalski (78 Sumara)
Żółte kartki: Gębalski, Wiktor, Bawor

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Od pierwszej akcji byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Dobrze zareagowaliśmy po porażce z Avią Świdnik. Pokazaliśmy determinację, charakter i wygraliśmy zasłużenie

- powiedział trener Czarnych Michał Szymczak.

Zespół Czarnych rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. Z dystansu swoich sił spróbował Tomasz Mucha, ale obronił golkiper gości. Drużyna Michała Szymczaka wyszła na prowadzenie dopiero w 19 minucie po golu Bartłomieja Wiktora. Przyjezdni odpowiedzieli trafieniem Sebastiana Raka w 33 minucie, ale sprawy w swoje ręce wziął grający prezes Adrian Gębalski, który wyszedł w podstawowym składzie za kontuzjowanego Arleisona Martineza i zdobył gola w 38 minucie. W doliczonym czasie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się jeszcze Konrad Guca i do przerwy było 3:1. W drugiej części meczu zespół z Połańca się nie zatrzymywał. W 49 minucie gola zdobył aktywny w meczu Michał Banik, a do siatki KS Wiązownica trafiali również Konrad Misztal i Oskar Łąk. Goście stwarzali sobie sytuacje, ale czujnością wykazała się defensywa Czarnych z Marcinem Wieczerzakiem na czele.

Wieczysta Kraków - Unia Tarnów 6:1 (1:1)
Bramki: Michał Fidziukiewicz 20, 60, Christoph Knasmuller 48, Bartosz Biś samobójcza 57, Manuel Torres Jimenez 62, 67 - Hennos Asmelash 45 samobójcza

Star Starachowice – Avia Świdnik 1-2 (0:0)
Bramki: Michał Wcisło 50’ - Adrian Paluchowski 79’ 85’
Star: Lipiec – Majdanewycz (87’ Palonek), Bracik, Jagiełło, Styczyński (81’ Zając)– Duda, Kośmider (61’ Handzlik), Puton, Wcisło, Mikos (61’ Kot) – Śliwiński
Avia: Grabowski – Zagórski, Kursa, Dobrzyński, Rozmus, Kalinowski (46' Zając), Kafel (82' Bielka), Popiołek (71' Akhmedov), Małecki, Rak (55' Białek), Paluchowski.
Żółte kartki: Mikos

Nic nie wskazywało na to, że Avia wyjedzie ze Starachowic z trzema punktami. Prowadziliśmy, ale zabrakło nam konsekwencji w grze defensywnej, ale też doceniamy indywidualne umiejętności zawodników gości. Zabrakło koncentracji, aby dowieźć zwycięstwo do końca. Jesteśmy smutni po tym spotkaniu, ale Avia była po prostu dzisiaj skuteczniejsza

- mówił po meczu trener, Tadeusz Krawiec.

Mecz od początku był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie mogła przechylić szali na swoją korzyść. W pierwszej części meczu drugą żółtą kartką został ukarany szkoleniowiec Avii, Łukasz Mierzejewski i resztę spotkania oglądał z perspektywy trybun. Po wyjściu z szatni kapitalnego gola z dystansu strzelił Michał Wcisło i umieścił piłkę w samym okienku bramki. Goście ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego w 79 minucie. Znakomicie w polu karnym odnalazł się Paluchowski i z bliska doprowadził do wyrównania. W 85 minucie, snajper ze Świdnika zaliczył swoje drugie trafienie, gdzie dobił piłkę sparowaną przez bramkarza i wysunął gości na prowadzenie. Zespół Tadeusza Krawca miał sytuacje, aby doprowadzić do wyrównania, ale to Avia wywiozła ze Starachowic komplet punktów.

Podhale Nowy Targ - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (1:0)
Bramki: Hubert Antkowiak 37, 72 - Dominik Pisarek 53, Łukasz Mazurek I 90+5
Podhale: Osobiński – Kawula, Nakrosius, Jakubowski – Michota, Turek, Tymosiak, Purcha (90 Niedziałkowski), Rubiś – Grzebieluch (65 Płatek), Antkowiak.
KSZO: Klon - Domagała (89 Żebrowski), Jarzynka, Mazurek I, Mężyk - Kołoczek, Orlik, Szynka (89 Lipka), Brągiel (65 Lis) - Zimnicki (65 Zdyb), Pisarek (69 Mazurek II).
Żółte kartki: Turek, Grzebieluch, Tymosiak – Orlik, Mężyk
Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego mógł objąć prowadzenie na samym początku meczu, ale po rzucie rożnym niecelnie głową uderzył Pisarek. Po tej sytuacji lepiej zaczęli wyglądać gospodarze, którzy w 37 minucie zdobyli gola po dobrze wyprowadzonym kontrataku, a w doskonałej sytuacji nie pomylił się Hubert Antkowiak. W drugiej połowie KSZO doprowadził do wyrównania, a autorem gola był wspomniany wcześniej Dominik Pisarek. Na kwadrans przed końcem meczu zrobiło się 2:1, a najsprytniejszy w polu karnym KSZO okazał się znowu Antkowiak. Goście nie mieli nic do stracenia i rzucili się do ataku, czego efektem był gol Łukasza Mazurka I w 95 minucie meczu. Stoper KSZO precyzyjnie wykończył dośrodkowanie jednego z kolegów i zapewnił punkt drużynie z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Najważniejsze, że w takich trudnych okolicznościach udało się nam wyrównać. Ten mecz z Wartą Poznań wiele nas kosztował, ale zespół pokazał wiarę i doprowadziliśmy do remisu. W pierwszej połowie Podhale grało lepiej, choć mieliśmy swoje szanse. W drugiej odsłonie mieliśmy więcej sytuacji od rywala. Szanujemy ten punkt i wracamy do Ostrowca z myślą o meczu pucharowym

- powiedział trener KSZO, Rafał Wójcik.

Świdniczanka Świdnik- Orlęta Radzyń Podlaski 2:3 (1:0)
Bramki: Michał Zuber 40, Klim Morenkov 47 - Arkadiusz Korolczuk 60, Patryk Szymala 76 z karnego, Jan Bożym 80

Siarka Tarnobrzeg - Podlasie Biała Podlaska 0:2 (0:0)
Bramki: Marcin Pigiel 70, 86 z karnego

Karpaty Krosno- Chełmianka Chełm 3:4 (2:1)
Bramki: Mateusz Hudzik 16, Dawid Król, Jaba Pchakadze 48 - Adam Nowak 10, Bartłomiej Korbecki 70, Krystian Mroczek 76, 90

Wiślanie Jaśkowice - Garbarnia Kraków - decyzją sędziów mecz został przełożony z powodu złych warunków atmosferycznych.

Sokół Sieniawa- Wisłoka Dębica 3:1 (1:1)
Bramki: Sebastian Kwaczreszwili 37, Jurij Batiuszyn 56, Bartłomiej Kiełbasa 64 - Dominik Cabała 33

• 1. Wieczysta Kraków 10 21 32-15
  • 2. Avia Świdnik 10 21 27-13
  • 3. Chełmianka Chełm 10 19 18-17
  • 4. Czarni Połaniec 10 18 25-18
  • 5. Siarka Tarnobrzeg 10 17 16-8
  • 6. Garbarnia Kraków 9 17 14-9
  • 7. Podlasie Biała Podlaska 10 16 12-7
  • 8. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 10 16 15-11