Grała 3 Liga. KSZO 1929 Ostrowiec przegrał w Wiązownicy, Star Starachowice pokonał Siarkę, a Czarni Połaniec wygrali z Sokołem Sieniawa

Bartosz Wartałowicz
Dorota Kułaga
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec przegrali z Klubem Sportowym Wiązownica 0:2.
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec przegrali z Klubem Sportowym Wiązownica 0:2. Tomasz Strząbała
W dniach 18-19 sierpnia odbyła się 3 kolejka trzeciej ligi grupy czwartej. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w piątek przegrał na wyjeździe z KS Wiązownica 0:2, w sobotę Star Starachowice w Ożarowie wygrał 1:0 Siarką Tarnobrzeg, a Czarni Połaniec pokonali 4:1 Sokoła Sieniawa.

Trzecia kolejka 3 ligi grupy 4. Porażka KSZO, zwycięstwa Czarnych i Staru

KS Wiązownica – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (1:0)
Bramki: Sebastian Rak 20, Dmytro Suła 46.
KSZO 1929: Kot – Jarzynka ż (46. Domagała), Orlik (46. Brągiel), Mazurek I, Mężyk ż – Nawrot, Kołoczek ż, Zdyb (65. Żebrowski), Szynka – Lis (46. Mazurek II), Lipka (65. Zimnicki ż).
Wiązownica: Zając – Kordas, Melinyshyn, Cieśla, Tonia – Janiczak Michalik ż (59. Tabor), Rak, A. Kasia ż, Bacza (66. Omuru), Sula ż (82. Musik).
Sędziował: Seweryn Kozub (Brzesko).
Widzów: 300.

Podopieczni Rafała Wójcika po trzech kolejkach zamykają tabelę trzeciej ligi. Doznali trzech porażek i wciąż czekają na pierwsze punkty w tych rozgrywkach.

Chełmianka Chełm – Wisłoka Dębica 1:2 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Korbecki 78 z karnego - Jakub Siedlecki 83, Przemysław Nalepka 90+1.

Czarni Połaniec - Sokół Sieniawa 4:1 (3:1)
Bramki:
Arleison Martinez 3, Michał Banik 16, 87, Damian Bawor 40 - Sebastian Kwaczreszwili 45
Czarni: Wieczerzak - Misztal, Bakowski, Bawor, Smoleń - Banik, Wiktor (68 Wójcik), Chmielowiec, Guca (68 Kałaska), Mucha (68 Łąk) - Martinez (79 Żądło)
Żółte kartki: Bawor - Ptasznik
Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)
Od pierwszej minuty zespół z Połańca nastawiony był na zdobywanie goli. Już w 3 minucie do siatki trafił Arleison Martinez, ale Czarni wciąż stwarzali sytuacje, co przełożyło się na kolejnego gola, którego autorem był Michał Banik. Swoją okazję na zdobycie bramki miał również aktywny Tomasz Mucha, ale jego strzał obronił golkiper gości. W 40 minucie spotkania, Czarni prowadzili już 3:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Damian Bawor, który nie dał szans bramkarzowi i pewnie umieścił piłkę w siatce. Pod koniec pierwszej odsłony Marcina Wieczerzaka pokonał Sebastian Kwaczreszwili, co zapowiadało emocje w drugiej połowie.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków zespołu z Sieniawy, ale czujna była defensywa Czarnych. Zespół Michała Szymczaka próbował zabić ten mecz - aktywni byli Bartłomiej Wiktor, Arleison Martinez oraz Michał Banik i to ostatni z wymienionych w 87 minucie ustalił wynik tego spotkania.

Bardzo cieszymy się z tej wygranej. W ubiegłym tygodniu byliśmy chwaleni za styl w meczu z Siarką, ale to rywal zdobył 3 punkty. Dziś zagraliśmy bardzo skutecznie i w dobrym stylu wygraliśmy mecz - powiedział trener Czarnych Połaniec, Michał Szymczak.

Star Starachowice - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)
Bramka:
Michał Wcisło 46.
Star: Lipiec - Majdanewycz (62. Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański - Puton, Duda - Wcisło, Handzlik (62. Ambrozik), Kot (62. Mikos) - Śliwiński
Siarka: Zoch - Woś (60. Bieniarz), Bierzało, Wicki, Sulkowski (72. Kalamvokis), Kaliniec, Kumorek (60. P. Lisowski), Feret, Cichocki (60. Prusiński), Krzysztofek (67. D. Lisowski), Orlik.
Żółte kartki: Feret, Sulkowski, Woś (Siarka)

Więcej na temat tego meczu tutaj:

Avia Świdnik – Unia Tarnów 1:0 (0:0)
Bramka: Jakub Zagórski 70

Garbarnia Kraków - Wieczysta Kraków 2:3 (0:3)
Bramki: Michał Klec 52, Feliks Grzybowski 57 - Denys Faworow 4 z karnego, 14 z karnego, 34

Karpaty Krosno – Świdniczanka Świdnik 0:0

Wiślanie Jaśkowice – Podhale Nowy Targ 1:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Krasuski 34 - Hubert Antkowiak 4 z karnego

Podlasie Biała Podlaska – Orlęta Radzyń Podlaski 0:0