Grała grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi. Wygrana Siarki, remis KSZO, porażki Czarnych i Staru. Zobacz wyniki, relacje, tabelę

Siarka Tarnobrzeg - Star Starachowice 1:0
Siarka Tarnobrzeg - Star Starachowice 1:0 Marcin Radzimowski
W sobotę 9 marca rozegrana została 20. kolejka rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Na boiska wybiegły między innymi Siarka Tarnobrzeg, Star Starachowice, Czarni Połaniec i KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Sprawdź wyniki, relacje i tabelę.

Grała grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi

Wieczysta Kraków - Garbarnia Kraków 4:0 (0:0)
Bramki:
Manuel Torres 54, Michał Fidziukiewicz 56, Dawid Kiedrowicz 82, Christoph Knasmüllner 88

Podhale Nowy Targ - Wiślanie Jaśkowice 1:2 (0:0)
Bramki:
Tomasz Tymosiak 90 z rzutu karnego - Dawid Dynarek 68 z rzutu karnego, Adrian Rakowski 71

Sokół Sieniawa - Czarni Połaniec 2:0 (0:0)
Bramki:
Sebastian Kwaczreliszwili 69, Bartłomiej Kiełbasa 76.
Czarni: Wieczerzak – Załucki, Bakowski, Chmielowiec (62 Kałaska), Banik - Palonek, Wiktor (72 Gębalski), Bawor, Smoleń, Guca (65 Wójcik) - Kardyś (67 Mucha).
Sokół: Wierzchowski - Więckowski, Padiasek, Skała, Czajkowski - Fedan, Janik (67 Kiełbasa), Jeż (46 Martinez), Wróblewski (67 Stankiewicz), Mróz (81 Ptasznik) - Kwaczreliszwili (89 Walat).
Żółte kartki: Załucki, Chmielowiec, Wiktor, Gębalski, Bawor, Smoleń (Czarni), Skała (Sokół).

Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie w ciągu 7 minut po przerwie, zdobywając dwie bramki. Wyjazdowa niemoc Czarnych trwa. Jak informuje klubowa strona, ostatnie zwycięstwo w delegacji połaniecki zespół odniósł 26 sierpnia 2023 roku w Krośnie, pokonując tamtejsze Karpaty 1:0 po golu Jakuba Wójcika.

– Jesteśmy bardzo rozczarowani. W pierwszej połowie zdecydowanie przeważaliśmy, jednak zabrakło wykończenia tych sytuacji które stwarzaliśmy. Na dodatek nie został dla nas podyktowany rzut karny po zagraniu ręką. Gra w drugiej połowie była determinowana przez warunki na boisku. Konstruowanie akcji na takiej nawierzchni było bardzo utrudniona. Niestety, z niewymuszonego błędu własnego przeciwnik strzelił gola

- mówił dla klubowej strony Łukasz Cabaj, trener Czarnych.

Siarka Tarnobrzeg - Star Starachowice 1:0 (1:0)
Bramka
: Kōsei Iwao 41 z rzutu karnego.
Siarka: Artym - Misztal, Woś, Szymocha, Sulkowski (80. Bieniarz) - Kaliniec (80. Mróz), Jodłowski, P. Lisowski (67. Kumorek), Cichocki (80. Feret) - Orlik (90. Świgut), Iwao.
Star: Lipiec - Majdanewycz (61. Handzlik), Jagiełło, Bracik, Stefański - Duda (61. Duda), Kośmider (61. Ambrozik), Puton (70. Stanisławski), Wcisło - Głaz, Śliwiński (70. Cukrowski).
Żółte kartki: Misztal, Szymocha, Bieniarz, P. Lisowski - Jagiełło, Szynka.

Świdniczanka Świdnik - Karpaty Krosno 0:0

Unia Tarnów - Avia Świdnik 2:3 (0:2)
Bramki: Kacper Rojkowicz 84, 89 - Arkadiusz Maj 8, Szymon Rak 23, Tomasz Zając 69.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - KS Wiązownica 3:3 (2:1)
Bramki:
Sebastian Rak 29 (samobójcza), Dominik Pisarek 42 z karnego, Jewgienij Mogil 78 - Sebastian Rak 11, 50, Patryk Serafin 61.
KSZO 1929: Klon – Kołeczek (59. Mazurek I), Jarzynka, Mężyk, Brągiel – Nawrot, Orlik (20. Domagała), Zimnicki – Kramarz (59. Mogil), Pisarek, Senko (73.Tymoszenko).
Wiązownica: Piechota - Tonia, Tabor, Cieśla ż, Płaneta (90. Markiewicz) - Kordas, Omuru (66. Bacza), Serafin, Janiczak ż (46. Wójcik) - Rak, Kasia.
Żółte kartki: Jarzynka (KSZO), Janiczak, Kordas, Płaneta (Wiązownica).
Czerwona kartka: Jarzynka (KSZO, 15 minuta, za drugą żółtą).
Sędziował: Daniel Bołoz (Tarnów).

Podopieczni trenera Rafała Wójcika od 15 minuty grali w dziesiątkę po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Jarzynka. Bramkę na wagę remisu zdobył dla gospodarzy Jewgienij Mogil w 78 minucie. Po centrze Patryka Domagały Ukrainiec strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Wisłoka Dębica - Chełmianka Chełm 0:3 (0:1)