Grała klasa okręgowa. ŁKS Łagów pokonał Partyzanta Radoszyce w hicie kolejki. Śledź relacje, wyniki i tabelę

Bartosz Wartałowicz
Liderem po 10 kolejkach jest Naprzód Jędrzejów, który w Brodach pokonał 1:0 Kamienną. W meczu kolejki ŁKS Łagów pokonał 3:1 Partyzanta Radoszyce. Zobacz więcej zdjęć>>>>>Kamienna Brody
W dniach 30 września - 1 października odbyła się 8 kolejka klasy okręgowej. W hicie kolejki ŁKS Górnik Łagów pokonał 3:1 Partyzanta Radoszyce. Liderem jest Naprzód Jędrzejów, który wygrał na wyjeździe z Kamienną Brody.

Gra klasa okręgowa 30.09-01.10. ŁKS wygrał z Partyzantem w hicie kolejki

Orlicz Suchedniów - Unia Sędziszów 3:1 (2:1)
Bramki: Jakub Przeworski 26, Damian Salwa 45, Bunjod Turgunbojew 74 - Tomasz Nartowski 40

Po 8 kolejkach Unia Sędziszów ma zaledwie 6 zdobytych punktów w klasie okręgowej. Tym razem lepszy okazał się Orlicz Suchedniów, który dzięki wygranej znalazł się w pierwszej czwórce.

Piaskowianka Piaski - Sparta Dwikozy 7:0 (2:0)
Bramki: Andriej Werbicki 39, 41, 52, Iszkan Matewosian 59, Rafał Krzysztofik 68, 72, Jarosław Dudczenko 74

Piaskowianka po raz kolejny pokazała, że będzie się liczyć w walce o RS Active 4 Ligę.

Kamienna Brody - Naprzód Jędrzejów 0:1 (0:0)
Bramka: Piotr Radwański 77
Naprzód: Pawlikowski - Karasek, Mika, Nowakowski (61 Radwański), Krzeszowski - Dobrzański (65 Matuszewski), Gądek (65 Przeździk), Piskorz, Souza Oliveira (70 Równicki) - Pak, Zaręba (85 Piechota)
Lider z Jędrzejowa się nie zatrzymuje. Tym razem zespół Pawła Wijasa na wyjeździe skromnie pokonał beniaminka z Brodów 1:0.

Zobacz zdjęcia z meczu

Partyzant Wodzisław - Wicher Miedziana Góra 6:0 (2:0)
Bramki: Dominik Szewczyk 35, 46, 78, Piotr Gardynik 42, 60, 76

Mecz Partyzanta z Wichrem był prawdziwym show w wykonaniu byłych piłkarzy GKS Nowiny - Piotra Gardynika i Dominika Szewczyka. Obaj zawodnicy zdobyli po trzy gole i dzięki temu Partyzant znacznie oddalił się od dolnej części tabeli.

ŁKS Łagów - Partyzant Radoszyce 3:1 (2:1)
Bramki: Mariusz Maciejski 23, Daniel Biesiada 39, Kacper Gadowski 49 - Łukasz Grzybek 13 z karnego.
ŁKS: Wróblewski - Bandra, Biesiada, Górecki, Blicharski (83 Malec) - Góral, Tutaj - Safian (73 Wiecha), Maciejski (83 Czechowski), Gadowski (90 Gołębiowski) - Sot

Lepiej w mecz weszli goście z Radoszyc, którzy wyszli na prowadzenie po golu z rzutu karnego w 13 minucie. Zespół z Łagowa pod wodzą Rafała Gołofita jeszcze przed przerwą odwrócił wynik, a tuż po przerwie zdobył trzeciego gola i praktycznie zamknął mecz. Ozdobą spotkania było trafienie na 1:1 Mariusza Maciejskiego. Wygraną z Partyzantem zawodnicy zadedykowali prezesowi Markowi Brudkowi, który 1 października obchodzi urodziny.

Zobaczcie skrót tego spotkania.

Victoria 2015 Skalbmierz - Góral Górno 1:3 (0:1)
Bramki: Michał Cedro 56 - Tomasz Staszewski 32, Krystian Moskal 61, 89 z karnego

Goście od 6 minuty grali w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach Jakub Pragi, a przed upłynięciem 20 minuty wykluczony został również grający prezes Robert Radek, który był na ławce rezerwowych. Zespół Górala jednak nie załamał się i pokonał Victorię, która pozostaje w strefie spadkowej.

Pomimo gry w osłabieniu, stwarzaliśmy sobie więcej okazji od rywala i byliśmy stroną dominującą. Drużyna pokazała charakter i cieszą kolejne trzy punkty

- skomentował Damian Piotrowicz, trener Górala.

Świt Ćmielów - Nida Pińczów 2:2 (1:1)
Bramki: Witalij Neruch, Adrian Żyła - Sebastian Zając 2x

Gród Ćmińsk - Sparta Kazimierza Wielka 0:1 (0:0)
Bramki: Mateusz Kądzielski 90+4.

W 78 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Piotr Mocherek (Sparta Kazimierza Wielka)

Bohaterem meczu został Mateusz Kądzielski, który wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego w doliczonym czasie gry. Gród wyszedł na to spotkanie z nisko ustawioną defensywą, ale w końcówce zabrakło koncentracji i zespół Roberta Zagdana wciąż jest czerwoną latarnią ligi.

Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz i Gród będzie chciał zapunktować u siebie. Przed meczem wypadł Adrian Jurkowski, za kartki pauzował Krystian Kądzielski i ta gra nam się nie układała. Jestem wdzięczny swoim zawodnikom, że walczyli do końca i w końcówce wygrali to spotkanie. Szczęście się do nas uśmiechnęło i zdobyliśmy 3 punkty

- powiedział Kamil Mach, trener Sparty Kazimierza Wielka.

• 1. Naprzód Jędrzejów 8 22 20-1
  • 2. ŁKS Łagów 8 18 26-14
  • 3.Piaskowianka Piaski 8 17 24-10
  • 4. Orlicz Suchedniów 8 15 15-9
  • 5. Sparta Kazimierza Wielka 8 14 11-5
  • 6. Góral Górno 8 13 15-13
  • 7. Sparta Dwikozy 8 13 9-15
  • 8. Partyzant Radoszyce 8 12 19-14