Grała piłkarska klasa okręgowa. Awans Łysicy Bodzentyn, Hetmana Włoszczowa i Arki Pawłów. To ostatnia kolejka. Zobacz wyniki i tabelę

Dorota Prokop
W dniach 16.06-18.06 grała piłkarska klasa okręgowa. Do Hummel 4 Ligi awansowały zespoły Łysicy Bodzentyn, Hetmana Włoszczowa i Arki Pawłów. To ostatnia kolejka. Zobacz wyniki, relacje i tabelę.

W dniach 16.06-18.06 gra piłkarska klasa okręgowa. To ostatnia kolejka. Zobacz wyniki, relacje i tabelę

Świt Ćmielów - Unia Sędziszów 3:1 (2:0)
Bramki: Konrad Skwarliński 3 z karnego, Adrian Żyła 20, 80 - Michał Grudzień 90.

- Musieliśmy wygrać 3:0, żeby wyprzedzić Unię w tabeli, ale w 90 minucie straciliśmy bramkę i ostatecznie zespół z Sędziszowa nas wyprzedził. Fajny wynik, ósme miejsce, myślę, że jest się z czego cieszyć. Początek sezonu był obiecujący, potem wpadliśmy w dołek. Wydaje mi się, że z niektórych zawodników udało się wycisnąć maksimum, stworzyliśmy fajną drużynę. W końcówce sezonu pokazaliśmy ciekawy, wyrafinowany futbol, przyjemnie patrzyło się na grę Świtu

- mówił Marcin Wróbel, trener zespołu z Ćmielowa.

Zenit Chmielnik - Wicher Miedziana Góra 1:5 (1:0)
Bramki: Jacek Kempkiewicz 37 - Bramka samobójcza 50, Jakub Wójcik 52, Marcin Malec 63, Jarosław Gołda 74, Karol Piwowarczyk 78.

Po pierwszej połowie dużo rozmawialiśmy w szatni, zmieniliśmy taktykę, pokazaliśmy nasz potencjał ofensywny i miło zakończyliśmy ten sezon. Dodam jeszcze, że w pierwszym składzie zagrało trzech szesnastoletnich wychowanków naszego klubu

- powiedział Kamil Mech, trener Wichra.

Naprzód Jędrzejów - OKS Opatów 3:1(0:0)
Bramki: Kamil Adamski - trzy dla Naprzodu.
Świetny mecz Kamila Adamskiego, który popisał się hat trickiem.

Polonia Białogon Kielce - Piaskowianka Piaski 3:3 (2:0)
Bramki: dla Piaskowianki Sergiej Pilipczuk 2x, Rusłan Tkaczenko

Bucovia Bukowa - Sparta Dwikozy 4:2 (1:1)
Bramki: Radosław Bała 3x, Michał Bąk dla Bucovii

Victoria 2015 Skalbmierz - Hetman Włoszczowa 0:4 (0:2)
Bramki: Paweł Cegieła 20 z karnego, Tomasz Matuszewski 42, Igor Wójcik 80, Mateusz Fryc 85.

Dzięki wygranej w Skalbmierzu, zespół Mariusza Kośmidera, wywalczył sobie awans do Hummel 4 Ligi.

Łysica Bodzentyn - Arka Pawłów 2:2 (0:1)
Bramki: Bartosz Wiecha 56, Michał Mikosa 65 - Mirosław Kalista 31, Michał Wojton 88.

Hit ostatniej kolejki klasy okręgowej na remis. Arka doprowadziła do wyrównania w samej końcówce, choć to zespół z powiatu starachowickiego prowadził od 31 minuty, po bramce Mirosława Kalisty.

Gród Ćmińsk - Piast Stopnica 5:0 (1:0)
Bramki: Emil Lurzyński, Kamil Frączyk, Kamil Gocał, Igor Adach, Tomasz Radomski.

Wysoka wygrana zespołu Pawła Wijasa z Piastem, która przypieczętowała spadek drużyny ze Stopnicy.

• 1. Łysica Bodzentyn 30 65 76-38
  • 2. Hetman Włoszczowa 30 60 65-29
  • 3. Arka Pawłów 30 60 64-29
  • 4. Naprzód Jędrzejów 30 59 68-45
  • 5. Piaskowianka Piaski 30 57 66-45
  • 6. Gród Ćmińsk 30 51 62-39
  • 7. Unia Sędziszów 30 45 64-49
  • 8. Świt Ćmielów 30 45 45-50