Grała piłkarska klasa okręgowa. Partyzant uległ Piaskowiance. Derby Victorii Skalbmierz ze Spartą Kazimierza na remis. Śledź wyniki i tabelę

Bartosz Wartałowicz
Kamienna Brody pokonała Partyzanta Wodzisław 5:2 w meczu beniaminków "okręgówki". Zobacz rezultaty pozostałych spotkań. Kamienna Brody
W dniach 2-3 września rozegrana została 4 kolejka klasy okręgowej. Gród Ćmińsk przegrał 0:1 z Wichrem Miedziana Góra w gminnych derbach. Emocji nie zabrakło również w derbowym starciu Victorii 2015 Skalbmierz ze Spartą Kazimierza Wielka. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Grała piłkarska klasa okręgowa 02-03.09. Śledź wyniki i tabelę

Partyzant Radoszyce - Piaskowianka Piaski 0:3 (0:0)
Bramki Dawid Krzysztofik 65, Mykyta Skorobohatych 77, Igor Czuba 90+3
Partyzant: Turalski - Kuleta (67 Szustak), Gola, Laskowski, Pękala - Świercz (60. Szczegielniak), Starus (60. Baranek), B. Wiktorowicz - Pałka (70. H. Wiktorowicz), Grzybek, Dymek

Beniaminek klasy okręgowej przegrał dopiero pierwszy mecz w tym sezonie. Zespół Piaskowianki koncertowo rozegrał drugą połowę, zdobywając 3 gole. Trener Sergiej Pilipczuk może być zadowolony z poczynań swojego zespołu.

Dawno nie widziałem tak wybieganego zespołu, rywal był lepszy i zasłużenie wygrał. To najlepsza drużyna z jaką się dotąd mierzyliśmy

- chwalił rywala Marcin Niemiec, trener Partyzanta Radoszyce.

Orlicz Suchedniów - ŁKS Górnik Łagów 4:1 (0:0)
Bramki: Damian Kita 59, Marek Banaczkowski 64, Patryk Zygmunt 78, Damian Salwa 90 - Bartosz Sot 88 z karnego

Orlicz: Onopko - Tomasik, Banaczkowski (88. Przeworski), Czerkaszyn, Bator - Bratasz (46 Kita), Misztal, Zygmunt, Turgunboev, Miernik - Salwa (90+2 Sikora).

Postawiliśmy się faworytowi tej ligi i druga połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Cieszymy się, że 3 punkty zostają w Suchedniowie, bo zasłużyliśmy na to zwycięstwo

- powiedział Łukasz Tekiel, trener Orlicza.

Świt Ćmielów - Naprzód Jędrzejów 0:4 (0:2)
Bramki: Krystian Zaręba 10, Łukasz Gądek 45+1, Kamil Gocał 71, Bartłomiej Równicki 90+2

Naprzód: Pawlikowski - Krzeszowski (77.Mika), Piechota, Radwański, Bażant - Gocał, Gądek (83. Maludziński), Grzyb (63. Karasek), Piskorz - Pak (60. Dobrzański), Zaręba (77 Równicki)

Kolejny mecz wygrany i na zero z tyłu. To dla nas bardzo ważne. Wygraliśmy zasłużenie, choć nie były to super zawody w naszym wykonaniu. Wykorzystaliśmy błędy rywali i zdobyliśmy dwa gole po ładnych akcjach

- powiedział trener Naprzodu, Paweł Wijas.

Kamienna Brody - Partyzant Wodzisław 5:2 (1:2)
Bramki: Piotr Zapiór samobójcza 45+2, Emil Madejski 53, Mateusz Duda 69 z karnego, Klaudiusz Marzec 80, Marcel Rożek 85 - Krystian Koziara 25, Maksymilian Korba 37.

W meczu beniaminków klasy okręgowej, lepsza okazała się drużyna z Brodów. Zespół Tomasza Wójtowicza odniósł drugie zwycięstwo w sezonie 2023/2024.

Nida Pińczów - Sparta Dwikozy 1:0 (1:0)
Bramki: Sebastian Zając z karnego 39

Góral Górno - Unia Sędziszów 5:2 (2:2)
Bramki: Szymon Góral 6, Krystian Moskal 35, 74, Kacper Gad 84, Robert Radek 90 dla Górala.

Pierwsza połowa dosyć nerwowa w naszym wykonaniu. W drugiej przejęliśmy kontrolę i zdobyliśmy 3 bramki

- skwitował krótko Damian Piotrowicz, trener Górala Górno.

Gród Ćmińsk - Wicher Miedziana Góra 0:1 (0:1)
Bramka: Jarosław Gołda 2 z karnego.

Cieszy pierwsza wygrana w lidze. Zwycięstwo w derbach smakuje jeszcze lepiej. W pierwszej połowie mogliśmy prowadzić wyżej, ale w drugiej połowie Gród przejął inicjatywę. Od 77 minuty graliśmy w 10 po czerwonej kartce Adriana Kudelskiego, ale udało się utrzymać korzystny wynik

- powiedział Kamil Mech, trener Wichra.

Victoria 2015 Skalbmierz - Sparta Kazimierza Wielka 1:1 (0:0)
Bramki: Paweł Kocel 70 - Marcin Kądzielski 54.

W 80 minucie czerwoną kartką został ukarany Bartosz Kościółek (za dwie żółte)

Po zakończonych derbach powiatu kazimierskiego, drużyna Sparty miała wiele pretensji do pracy sędziego głównego spotkania. Wśród zarzutów m.in brak podyktowania rzutu karnego dla gości czy niesłuszne wyrzucenie z boiska Bartosza Kościółka.