Grała RS Active 4. liga świętokrzyska. W weekend 23-24 marca odbyła się 20. kolejka. Zobacz wyniki, relacje i tabelę

Damian Wiśniewski, Jaromir Kruk
Korona II Kielce wygrała derby z Orlętami
Korona II Kielce wygrała derby z Orlętami Mikołaj Opatowski
W weekend 23-24 marca rozegrana została 20. kolejka RS Active 4. ligi świętokrzyskiej. W jednym z ciekawszych wydarzeń w derbach Kielc Korona II podjęła i ograła Orlęta. Zobacz wyniki, relację i tabelę.

Gra RS Active 4. liga świętokrzyska

Sobota:
Korona II Kielce - Orlęta Kielce 2:1 (1:0)
Bramki:
Miłosz Strzeboński 45+2, Jakub Konstantyn 64 - Michał Gajos 74.
Korona II: Mamla – Przybysławski, Klimek, Sewerzyński, R. Turek - Mianowany (32 E. Szymański, (90+1 I. Błaszczyk) – Strzeboński, K. Turek, Chojecki (86 A. Zawierucha), Konstantyn (65 Ł. Jamróz) – Rogula (72 Kabat).
Orlęta: K. Zacharski – Solnica (65 Grzejszczyk), P. Zawierucha, Susło, Węgliński (65 Motyl) – Pryjmak, Walkowiak, Łokieć, Gaj (68 Michał Gajos) – Śliwa, Olearczyk (52 Wawszczyk).
Żółte kartki: K. Turek, Ł. Jamróz – Walkowiak, P. Zawierucha
Sędziowali: Ernest Buras + Piotr Pytlos, Radosław Zielonka.
Widzów: około 100.

Derby Kielc w pierwszej połowie nie toczyły się w zbyt szybkim tempie, ale Korona II doszła do kilku sytuacji. Sam na sam z Konradem Zacharskim byli Jakub Konstantyn i Karol Turek. Po uderzeniu Karola Turka piłka odbiła się od słupka, a Eryk Szymański trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W końcu w doliczonym czasie Miłosz Strzeboński sfinalizował podanie Adama Chojeckiego. Na 2:0 podwyższył Konstantyn, asystował Jakub Przybysławski. Nadzieje Orlętom przywrócił Michał Gajos, który kilka minut po wejściu pokonał Rafała Mamlę. Goście próbowali, raz zrobiło się bardzo gorąco w polu karnym, ale żaden z piłkarzy Orląt nie zdołał oddać strzału. Lider zdołał utrzymać korzystny wynik, ale nie zachwycił.

Alit Ożarów - GKS Rudki 0:2 (0:1)
Bramki:
Filip Anduła 45, Mychajło Łyczak 85.
Alit: P. Kapsa - Jasiński (27. Rękas), Furman, J. Kapsa, Bełczowski, Stępień (76. Bielecki), Wójcik, Wawrylak, I. Wódz, Mażysz, J. Wódz.
GKS (wyjściowy): Pietras - Szymański, Stefański, Skrzypek, Sala, Bednarski, Małaczek, Łyczak, Matysek, Anduła, Stachura.

W 68. minucie gry bramkarz GKS Rudki, Szymon Pietras, obronił rzut karny - strzelał Michał Kamiński. Czerwoną kartkę (za dwie żółte) dostał w 81. minucie trener GKS, Paweł Jaworek.

Granat Skarżysko-Kamienna - Spartakus Daleszyce 0:1 (0:0)
Bramka:
Irakli Meskhia 40 z rzutu karnego.
Spartakus: Olekhnovych – Faye, Cholewiński, Meskhia, R. Sitarz (65 Kozaczok) – Mokrosnop (65 Ł. Górski), Kaleta (80 Wołowiec), Capar (85 G. Kowalczyk), Ptak – Chudecki (85 R. Kowalski), Sala.

Fantastyczny występ bramkarza Spartakusa, Artema Olekhnovycza, który pokazał wielką klasę. Goście wygrali po bramce z rzutu karnego, a swój sukces zadedykowali Wojciechowi Wójcikowi, członkowi zarządu i kibicowi Spartakusa, który obecnie przebywa w szpitalu.

- Drużyna dedykuję zwycięstwo naszemu kibicowi i byłemu członkowi zarządu Wojciechowi który przebywa w szpitalu. Jesteśmy razem z nim i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia - poinformował klub z Daleszyc.

Kapitan zespołu, Seweryn Kaleta, powiedział o tej dedykacji, a wcześniej dodał że zespół został dobrze przygotowani przez sztab szkoleniowy do tego meczu pod względem fizycznym, taktycznym jak i mentalnym. W Daleszycach bardzo się cieszą z trzech punktów, ale już o tym zapominają - teraz całą koncentracja skupia się na meczu z Pogonią Staszów, który chcą wygrać i cieszyć się na święta Wielkanocne.

- Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców w te sobotnie popołudnie. Przyjdzie licznie kibicujcie a my obiecujemy że damy z siebie wszystko. Liczymy na was - poinformował również klub.

Mecz Spartakus Daleszyce - Pogoń Staszów odbędzie się 30 marca od godziny 15.

Pogoń Staszów - Moravia Anna-Bud Morawica 0:1 (0:1)
Bramka:
Michał Rybus 13.
Pogoń: Daniel – Kloc, Bazak, Stala, Skrzek – Wojsa, Wyrazik – Pluciński (61 Piekarski), Kuca, Chrząszcz – Rozmysłowski (77 Błażejewski).
Moravia: J. Borusiński – Łączkowski (74 Ashour), Zgrzebnicki, Mateusz Zawadzki – Wasilewski (59 Purski), Gilewski, Ł. Zawadzki, Michał Zawadzki – M. Toboła (59 Jopkiewicz) – Michał Rybus (79 Pasternak), Jakub Rybus.

W 13 minucie po podaniu Michała Zawadzkiego Michał Rybus pokonał Wojciecha Daniela. Goście mieli jeszcze kilka okazji, ale nie oszczędzili sobie trudnej końcówki. Pogoń grała bardzo ambitnie, jednak szwankowało ostatnie podanie i decyzyjność w okolicach pola karnego Moravii.

Niedziela:
Stal Kunów - GKS Zio-Max Nowiny 1:2 (1:1)
Bramki:
Jakub Makówczyński 36 - Filip Kaczmarski 30, Bartosz Papka 68.

Arka Pawłów - Neptun Końskie 5:2 (4:1)
Bramki:
Michał Wojton 4, Wojciech Gębka 7, Mirosław Kalista 21, Jakub Gładyś 32, Jakub Nowocień 72 - Michał Smolarczyk 28, Jakub Banasik 81.
Arka: Żytniewski - Kosztowniak, Nowocień, Drożdżał, Dawidowicz -Wojton (70. Pabon), A. Foks, Gładyś - Gębka, Kalista, Kowalik (80. Kupis).

Mirosław Kalista zdobył gola i dołożył 3 asysty, a jego Arka już do przerwy prowadziła 4:1. Neptun w defensywie wyglądał fatalnie.

Wisła Sandomierz - Klimontowianka Klimontów 0:0

Hetman Włoszczowa - Łysica Bodzentyn 1:2 (0:1)
Bramki:
Łukasz Palimąka 53 - Danił Pryimachenko 43, Nikolay Terianyk72

- Trudny mecz na trudnym terenie. Zagraliśmy o niebo słabiej niż z Koroną II (wygrana 3:1 w poprzedniej kolejce - przyp. red.), ale brakowało nam paru zawodników z powodu urazów. Cieszymy się jednak ze zdobytych trzech punktów - powiedział nam po spotkaniu Jacek Pawlik, trener Łysicy.

Hetman kończył ten mecz w osłabieniu, ponieważ na około dziesięć minut przed końcem czerwoną kartkę dostał Sebastian Walasek.

AKS 1947 Busko Zdrój - Wierna Małogoszcz 2:2 (1:2)
Bramki:
Maciej Żądło 38 z rzutu karnego, Kacper Rogoziński 65 - Krystian Sornat 29, Kacper Serek 43.

- Szkoda pierwszej połowy, w której zagraliśmy słabo. Popełnialiśmy zbyt dużo błędów, przez co Wierna prowadziła. Po przerwie wyglądaliśmy lepiej, dogoniliśmy przeciwnika i stwarzaliśmy sobie inne sytuacje. Zabrakło nam jednak skuteczności - powiedział nam po spotkaniu trener AKS, Marcin Kołodziejczyk.