Grała RSActive 4 Liga. Mecz w Rudkach odwołany. Alit Ożarów uległ AKS 1947 Busko-Zdrój w hicie 5 kolejki. Kolejna wygrana Neptuna Końskie

Bartosz Wartałowicz, Jaromir Kruk
Orlęta Kielce pokonały 9:0 Wisłę Sandomierz w 5 kolejce RSActive 4 ligi. Więcej na kolejnych zdjęciach Kamil Bielaszewski
30 sierpnia odbyła się cała piąta kolejka RSActive 4 Ligi. Po wygranej z Alitem Ożarów, liderem tabeli został AKS 1947 Busko-Zdrój. Po dwóch rzutach karnych, trzy punkty zdobyła również Wierna Małogoszcz. Rekordowa wygrana należała do Orląt Kielce, które pokonały Wisłę Sandomierz 9:0.

Grała RSActive 4 Liga 30.08. AKS 1947 Busko-Zdrój nowym liderem tabeli

Neptun Końskie - GKS Zio-Max Nowiny 1:0 (1:0)
Bramki: Adrian Maciejewski 27.
Damian Kopyciński (GKS) nie wykorzystał karnego w 14 minucie - obrona Łukasza Herdy.

Goście atakowali, ale Neptun w pierwszej połowie wykończył jedną z kontr i zanotował czwarte zwycięstwo w sezonie.

Łysica Bodzentyn - Arka Pawłów 0:0

- Uważam, że zasłużylismy na zwycięstwo. Stworzyliśmy więcej klarownych okazji, a na początku meczu należał nam się karny. Serce mocniej zabiło - powiedział Mirosław Kalista, grający trener Arki Pawłów, były zasłużony zawodnik Łysicy Bodzentyn.

Alit Ożarów - AKS 1947 Busko-Zdrój 2:3 (0:2)
Bramki: Jakub Kapsa 53, 62 - Kacper Rogoziński 4, Adam Szlązak 15, Mikołaj Jasiński samobójcza 86.
AKS: Banach - Gwóźdź, Ślefarski, Grad, F. Rogoziński - Kowalczyk (70. Dziewięcki), Wierzchanowski (60. Taler), Skiba, Szlązak (60. Uciński), K. Rogoziński - Pokora.

Kapitalne zawody w wykonaniu obu drużyn. Pomimo słabego początku, udało nam się wrócić do gry i zdobyć dwie bramki. W drugiej połowie dominowaliśmy, ale rywal w końcówce zdobył

- powiedział Paweł Rybus, trener Alitu.

Wywozimy bardzo cenne 3 punkty z bardzo trudnego terenu. Alit to najlepszy zespół z jakim do tej pory się mierzyliśmy

- skomentował Marcin Kołodziejczyk, trener AKS.

GKS Rudki - Granat Skarżysko-Kamienna- mecz odwołany ze względu na zalane boisko w Rudkach.

Tak prezentowała się murawa na stadionie w Rudkach.

GKS Rudki

Wierna Małogoszcz - Pogoń Staszów 2:1 (1:1)
Bramki: Mateusz Rejowski 14 z karnego, Krystian Sornat 90 z karnego - Adrian Chrząszcz.
W 65 minucie Ernest Rozmysłowski (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego - obronił Szymon Spurek.
Wierna: Spurek - Malinowski, Kuzincow, Łata (72. Bała), Wroński - Czarnecki, Stojko (73. Ginter), Sornat (91. Klapa), Karbownik (46. Molęda), Soboń, Rejowski.

Działo się tyle, że można rozdzielić emocji na parę meczów. Pomimo przewagi liczebnej, to goście mieli rzut karny, na szczęście Szymek Spurek obronił. My obijaliśmy poprzeczki, słupki, bramkarza. Wynik mógł iść w każdą stronę

- powiedział trener Wiernej, Mariusz Lniany.

Spartakus Daleszyce - Korona II Kielce 0:5 (0:3)
Bramki: Miłosz Strzeboński 20, 36, Jakub Przybysławski 45, Adam Chojecki 56, Eryk Szymański 74.
Korona: Mamla - Przybysławski, Kiercz, Leszczyński, Turek - Gałązka (65. Rogula), Kucharczyk (58 Hajdo), Sewerzyński (20. Mianowany) - Strzeboński (46. Chojecki), Szulc, Konstantyn (46 Szymański).

Od początku do końca mieliśmy kontrolę nad przebiegiem spotkania. W pierwszej połowie mogliśmy zdobyć więcej niż 3 gole, ale nie wykorzystaliśmy wszystkich sytuacji. Zagraliśmy tak, jak powinniśmy grać co tydzień

- powiedział Marek Mierzwa, trener Korony II Kielce.

Klimontowianka Klimontów - Stal Kunów 3:0 (0:0)
Bramki: Danilo Sajenko 50, Piotr Ferens 55, Marcin Chmiel 65.
Klimontowianka: Pietrasik - Misiura, Sajenko (58. Wochniak), Niziołek, Turek - Jas (46. Ferens), Sudy (61. Gach), Skrzypek, Piatrenka (63. Kosmala), Wojtachnio - Chmiel (70. Szakalec)
Do przerwy kibice w Klimontowie mogli być mocno zaskoczeni bezbramkowym remisem. Po powrocie z szatni maszyna trenera Marcina Wróbla wróciła na wysokie obroty i po kwadransie od startu drugiej połowy zamknęła mecz.

Wiedzieliśmy, że to my będziemy prowadzić grę w tym spotkaniu. Musieliśmy być kreatywni i szybko operować piłką, bo rywal dobrze się bronił. Udało nam się to dopiero w drugiej połowie i potem łatwiej już nam się grało

- powiedział Marcin Wróbel, trener Klimontowianki.

Orlęta Kielce - Wisła Sandomierz 9:0 (4:0)
Bramki: Kamil Łokieć 9,Piotr Solnica 19, Mikołaj Susło 34, Piotr Poński 45, Jakub Jaśkiewicz 53, 60, Patryk Zawierucha 67, Kacper Śliwa 70, 73.

Orlęta: Zacharski - Solnica (54. M. Gajos), Dziubek (57. Grochowski), Susło, Węgliński (54. Grzesiak) - Łokieć, Jaśkiewicz, Walkowiak (67. W. Gajos), Gaj (57. Zawierucha) - Poński, Śliwa.

Wyszliśmy z założeniem, że trzeba mecz wygrać i zrealizowaliśmy cel - krótko skomentował trener Orląt, Tomasz Kołodziejczyk.

Zobaczcie galerię zdjęć z tego meczu

Moravia Anna-Bud Morawica - Hetman Włoszczowa 6:0 (4:0)
Bramki: Michał Rybus 7, Jakub Rybus 9, 44, Mikołaj Toboła 30, samobójcze: Adam Kubicz 46, Łukasz Chuptyś 53.

Moravia zagrała dwójką braci Rybus w ataku i to wyszło jej na dobre. Gospodarze zmiażdżyli Hetmana, który w drugiej połowie strzelił aż dwa gole samobójcze.