Granat gromi w derbach powiatu (zdjęcia)

Piotr STAŃCZAK [email protected]
Michał Gajos (z prawej) strzelił dla skarżyskiego Granatu dwie bramki w derbowym meczu z Orliczem Suchedniów. Fot. Piotr Stańczak
Piłkarze Granatu pokonali Orlicza 5:0 w derbach powiatu skarżyskiego i cieszyli się z czwartego miejsca w tabeli

Granat Skarżysko-Kamienna - Orlicz Suchedniów 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Robert Banaszek 8 min., 2:0 Michał Gajos 44, 3:0 Łukasz Kaczmarek 50, 4:0 Daniel Pisarek 73, 5:0 Gajos 83.
Granat: Majcherczyk 6 - Łatkowski 6, Michał Kołodziejczyk 6 (87. Piętak nie klas.), Basąg 7, Kaczmarek 7 (80. Zugaj 1) - Ryński 6, Prus-Niewiadomski 6, K. Rzeszowski 7, Banaszek 7 (70. Pisarek 2), Taler 6 - Gajos 8.

Orlicz: Osama 5 (78. Magdziarz 1) - Krogulec 4, Kubiec 4, Łozniak 4, Banaczkowski 4 - Zegadło 5, Sobczyński 5 Ż, Armata 5 (80. Michta 1), Zacharski 4 (74. Żakowicz 1) - Skarbek 6, Mojecki 5.

Kartki: żółte Taler (Granat), Sobczyński (Orlicz). Sędziował: Maciej Mądzik z Kielc. Widzów: 280.

Futboliści Granatu Skarżysko-Kamienna w ostatnim meczu sezonu rozgromili w derbach powiatu Orlicza Suchedniów aż 5:0! Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego byli najlepszym świętokrzyskim zespołem w rozgrywkach.

Już w 8 minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Roberta Banaszka. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Michał Gajos, który dobił strzał Łukasza Kaczmarka. "Kaka" popisał się z kolei kapitalnym uderzeniem w długi róg tuż po przerwie. W końcówce suchedniowian dobili kolejno: Daniel Pisarek (strzelił gola trzy minuty po wejściu na boisko) i ponownie Gajos.

- Nie ma się co rozwodzić, mamy lepszy zespół i to było widać - powiedział trener Granatu Ireneusz Pietrzykowski.

- Do przerwy nasza gra wyglądała nieźle. W drugiej połowie nadziewaliśmy się na kolejne kontry i traciliśmy gole - podsumował szkoleniowiec Orlicza Janusz Cieślak.