Granat Skarżysko-Kamienna rozgromił Wierną Małogoszcz, choć bramki zdobywał tylko po przerwie [ZDJĘCIA]

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Wysokim zwycięstwem gospodarzy zakończył się mecz IV ligi świętokrzyskiej pomiędzy Granatem Skarżysko-Kamienna, a Wierną Małogoszcz. Bramki padały dopiero po przerwie.

Pierwsza połowa meczu nie tylko nie przyniosła goli, ale też i nie zapowiadała tego, że mecz zrobi się jeszcze ciekawy.

Druga zaczęła się za to od energicznych ataków obu drużyn. W zespole gości bliski zdobycia gola był jeszcze niedawno grający w Granacie Jakub Jaśkiewicz, którego podkręcony strzał z wolnego trafił w słupek. Świetną interwencją w innej akcji gości popisał się skarżyski golkiper Dawid Strzelec.

Granat na te sytuacje odpowiedział już skutecznie. Najpierw gola po rzucie wolnym zdobył Bartosz Sot, a potem po rzucie, ale rożnym, wynik podwyższył Błażej Miller.

Goście nie zrazili się stratą dwóch goli i próbowali sami jakiegoś zdobyć, ale nie udało im się to. Udało się za to gospodarzom i to ponownie dwukrotnie. Kolejną bramkę dołożył najskuteczniejszy w ostatnich meczach w Granacie Karol Dudzik, a wynik ustalił Tomasz Bartosiak.

– Do przerwy był mecz na 0:0, ale w drugiej był już do jednej bramki. Zdecydowały dwa stałe fragmenty gry, wolny i rożny, kiedy popełniliśmy błędy. To ułożyło tak naprawdę mecz i dalej nie było co zbierać – powiedział Michał Bała, obrońca Wiernej, w przeszłości piłkarz Granatu.

– Pierwszą połowę jakoś przespaliśmy, ale na drugą zespół wyszedł zaangażowany. Było to widać od pierwszego gwizdka. O wyniku zadecydowały stałe fragmenty gry. Później było nam już dużo łatwiej, bo zespół Wiernej był rozsypany. Cieszą rozmiary zwycięstwa, ale najważniejsze są trzy punkty. Chcę pogratulować chłopakom, bo zostawili dziś dużo zdrowia na boisku – powiedział trener Granatu Marcin Kołodziejczyk.

Po tym meczu Granat Skarżysko awansował na 8. miejsce, a Wierna jest na 11. W następnej kolejce Granat Skarżysko zagra na wyjeździe z Neptunem Końskie, a Wierna Małogoszcz zmierzy się z Alitem Ożarów na własnym stadionie.

Granat Skarżysko-Kamienna - Wierna Małogoszcz 4:0 (0:0)

Bramki: Bartosz Sot 52, Błażej Miller 60, Karol Dudzik 79, Tomasz Bartosiak 83

Granat: Strzelec - Bednarski, Boruch, Dudzik, Papros, Suwara, Gurski (80 Rzeszowski), Uniat, Bartosiak (85 Stopiński), Miller (87 Siemieniec), Sot (71 Uciński)

Wierna: Pawlikowski - Kuzincow, Stelmasiński (60 Grzyb), Bała, Kraus (83 Borowski), Czarnecki (83 Łyczek), Sielecki, Soboń, Olesiński, Gajek, Rejowski

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?