Gratulował mu mistrz olimpijski

/dor/
Sebastian Barabasz to nadzieja zapasów w naszym regionie. Na zdjęciu z Andrzejem Wrońskim, dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Fot. archiwum prywatne
Sebastian Barabasz z Czarnych Połaniec zdobył "brąz" na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, dostał też powołanie do kadry

W Świdwinie w województwie zachodniopomorskim odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Bardzo dobrze spisał się Sebastian Barabasz z Czarnych Połaniec, który wywalczył brązowy medal.

W turnieju uczestniczyło 150 zawodników z 30 klubów z całej Polski oraz cztery reprezentacje - Czechy, Litwa, Niemcy i Rosja. Czarni Połaniec wystawili czteroosobową ekipę, która została sklasyfikowana na 17 pozycji.

Sukces odniósł Sebastian Barabasz, który wywalczył "brąz" w kategorii do 46 kilogramów. - W drodze do medalu pokonał zawodników z Niemiec i Rosji, uległ tylko nieznacznie aktualnemu mistrzowi Polski Robertowi Dobrodziejowi z Budowlanych Łódź. Sebastian potwierdził swoją przynależność do krajowej czołówki. Po raz kolejny zgłosił też aspiracje do startu w sierpniowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Katowicach - powiedział Wiktor Skrobacz, trener zapaśników Czarnych Połaniec.

Pozostali reprezentanci Czarnych zostali sklasyfikowani na następujących miejscach: 58 kg: 9. Krzysztof Bąk, 63 kg: 10. Paweł Żak, 76 kg: 15. Paweł Dziuba. Bardzo dobry występ zawodników Czarnych zaowocował powołaniem Sebastiana Barabasza i Krzysztofa Bąka na zgrupowanie kadry narodowej kadetów, które odbędzie się w Białogardzie. Dodajmy, że zmagania zapaśników na zawodach w Świdwinie obejrzał między innymi Andrzej Wroński, były utytułowany polski zapaśnik w stylu klasycznym, mistrz Europy i świata oraz zdobywca dwóch złotych medali na igrzyskach olimpijskich - w 1988 roku w Seulu i w 1996 roku w Atlancie.