Grzegorz Tkaczyk skuteczny, ale Hamburg lepszy od "Lwów"

PK
Grzegorz Tkaczyk zdobył 6 bramek dla "Lwów" w meczu z HSV Hamburg.
Grzegorz Tkaczyk znów był najskuteczniejszym graczem piłkarzy ręcznych Rhein-Neckar Loewen, zdobywając we wczorajszym meczu Bundesligi sześć bramek. Ale to nie pomogło, "Lwy" przegrały we własnej hali z liderem, HSV Hamburg 27:31. Hamburczycy pewnie zmierzają po mistrzowski tytuł.

Po wyjazdowym zwycięstwie nad francuskim Montpellier i zakwalifikowaniu się do Final Four Ligi Mistrzów, zespół z Mannheim liczył na pokonanie lidera Bundesligi. Początek mógł nastroić zespół trzech Polaków optymistycznie, "Lwy" były częściej na prowadzeniu. Jeszcze w 22 minucie był remis 13:13, ale hamburczycy świetnie rozegrali końcówkę pierwszej połowy, do szatni schodząc z pięciobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron pewnie zmierzające do mistrzostwa Niemiec HSV kontrolowało sytuację.

Oprócz Tkaczyka w zespole gospodarzy zagrali dwaj Polacy, Sławomir Szmal (przeciętny występ, zmieniony w 19 minucie wrócił na boisko w 46) i Karol Bielecki, który zdobył jednego gola. Szmal i Tkaczyk od nowego sezonu będą graczami Vive Targi Kielce. W zespole z Hamburga pierwszy raz po kontuzji zagrał Marcin Lijewski, zdobywając cztery gole, jego brat Krzysztof tym razem bez bramki na koncie.

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu Hamburg ma pięć punktów przewagi nad THW Kiel i siedem nad Rhein-Neckar Loewen.

Rhein-Neckar Loewen - HSV Hamburg 27:31 (14:19).
R-NL: Szmal, Fritz - Stefansson 4, Sesum 2, Tkaczyk 6, Groetzki 1, Gensheimer 5 (5), Gunnarsson 2, Roggisch, Schmid, Sigurdsson 2, Cupić 4, Bielecki 1.
HSV Hamburg: Bitter, Sandström - M. Lijewski 4, Duvnjak 6, Lacković 6, Lindberg 6 (1), Jansen 4, Vori 4, G. Gille, Hens, Flohr, Schröder 1, B. Gille, K. Lijewski.

Przebieg: 2:2, 5:5, 9:7, 11:12, 14:15, 14:19 - 16:20, 17:22, 18:24, 22:27, 25:30, 27:31.