MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Handball-planet: Jurecki czwartym "niewypałem" sezonu

handball-planet.com, PK
Michał Jurecki z Vive Targi Kielce jest, według portalu hanball-planet.com, czwartym "niewypałem transferowym” sezonu 2010/2011 w europejskiej piłce ręcznej.
Michał Jurecki z Vive Targi Kielce jest, według portalu hanball-planet.com, czwartym "niewypałem transferowym” sezonu 2010/2011 w europejskiej piłce ręcznej. fot. Sławomir Stachura
Michał Jurecki z Vive Targi Kielce jest, według portalu hanball-planet.com, czwartym "niewypałem transferowym" sezonu 2010/2011 w europejskiej piłce ręcznej.

Dziennikarze znanego portalu o piłce ręcznej handball-planet za główny powód umieszczenia "Dzidziusia" na liście 10 największych rozczarowań uznali, jak to określili, "średnie" występy zawodnika w Lidze Mistrzów. "Udał się do Kielc w ramach budowy "projektu polskiego". W Lidze Mistrzów, gdzie ambitny mistrz Polski nie zakwalifikował się do fazy Top-16, miał średnią mniej niż trzy gole na mecz i grał średnio" - czytamy.

Rozgrywający reprezentacji Polski nie miał jednak okazji udowodnienia swojej wartości w meczach Champions League w 2011 roku, ponieważ przez dwa miesiące leczył kontuzję.

Ale Jurecki znalazł się w nie byle jakim gronie - listę Top-10 otwiera islandzki obrotowy Rhein-Neckar Lowen Robert Gunnarsson, a rozgrywającego Vive Targi Kielce "wyprzedzają" jeszcze mający na koncie trzy zwycięstwa w Lidze Mistrzów, Hiszpan Carlos Prieto z Celje Pivovarna Lasko (brązowy medalista olimpijski z Pekinu, były gracz Barcelony, Ciudad Real i Rhein-Neckar Löwen) i jego klubowy kolega Luka Zvizej. Na liście jest również Josip Valcić z VfL Gummersbach, Chorwat, który w czerwcu ubiegłego roku nieumyślnie spowodował kontuzję oka Karola Bieleckiego.

Jeśłi przykładać wagę do tego zestawienia, to przestaje dziwić, że THW Kiel po raz pierwszy od 2004 najprawdopodobniej nie obroni mistrzostwa Niemiec - na liście rozczarowań jest dwóch zawodników "Zebr". W "klasyfikacji klubowej" Kiel jest na równi z dwoma innymi niemieckimi zespołami - Rhein-Neckar Löwen i VfL Gummersbach, które również mają w składach dwa "niewypały".

Ale jest i pozytywny aspekt znalezienia się Jureckiego w tym gronie - fachowe portale piłki ręcznej zaczynają dostrzegać, że istnieje, jak to określono, "polski projekt" budowy mocnego zespołu i klub, który ma ambitne plany.

Top-10 "niewypałów" sezonu 2010/2011

1. Robert Gunnarsson (Islandia, obrotowy, 31 lat, Rhein-Neckar Lowen)
Zwykle zawodnik dużo grający w ataku, nie wykazał swoich możliwości w Rhein Neckar Löwen. W tym sezonie zdobył tylko 35 goli dla swojego zespołu w Bundeslidze, to jest trzy razy mniej niż w zeszłym sezonie w VfL Gummersbach.

2. Carlos Prieto (Hiszpania, obrotowy, 31 lat, Celje Pivovarna Lasko)
Latem 2009 roku hiszpański obrotowy popełnił błąd i podpisał kontrakt z Rhein-Neckar Löwen, gdzie był tylko widzem. W ubiegłym roku przeniósł się do Celje Pivovarna Lasko. I zalicza kolejny zły sezon, prawie bez jednego meczu, w którym pokazałby swój potencjał, dużo słabszy, niż kiedy grał w Valladolid i Ciudad Real.

3. Luka Zvizej (Słowenia, lewe skrzydło, 31 lat, Celje Pivovarna Lasko)
Był on prawdopodobnie "najlepszy skrzydłem" do wzięcia przed bieżącym sezonem. Media spekulowały, że znajdzie się w THW Kiel, ale zdecydował się na powrót do rodzinnego miasta, Celje. Źle zaczął sezon, a potem zbyt długo był kontuzjowany, aby pokazać swoją klasę. Zresztą Celje Pivovarna Lasko takich transferowych "niewypałów" zaliczyło latem poprzedniego roku więcej...

4. Michał Jurecki (Polska, lewy rozgrywający, 27 lat, Vive Targi Kielce)
Udał się do Kielc w ramach budowy "projektu polskiego". W Lidze Mistrzów, gdzie ambitny mistrz Polski nie zakwalifikował się do fazy Top-16, miał średnią mniej niż trzy gole na mecz (19 bramek w siedmiu meczach - przyp. PK) i grał średnio. To jest powodem umieszczenia znanego reprezentanta Polski na tej liście.

5. Milutin Dragicević (Serbia, obrotowy, 28 lat, THW Kiel)
"Herkules" nie odnalazł się w najlepszej drużynie świata. Był najlepszym graczem i strzelcem duńskiego Bjerringbro-Silkeborg w ubiegłym sezonie, ale w "Zebrach" gra tylko epizody. Ale ma jeszcze czas na poprawę swoich umiejętności i dostosowanie się do zespołu. Milutin nie zapomniał, jak się gra w piłkę ręczną, na pewno ...

6. Daniel Kubeš (Czechy, lewy rozgrywający, 33 lata, THW Kiel)
"Człowiek-obrona", ale nic więcej. Nie jest istotnym graczem dla takiego zespołu, jak THW Kiel. Jego zespół w tym sezonie już nie osiągnie zadowalających wyników w Bundeslidze, bo między innymi obrona Kielu nie była dobra...

7. Alin Sania (Rumunia, rozgrywający, 28 lat, Melsungen MT)
Jeden z najlepszych graczy w Rumunii, wyjechał do Niemiec, żeby być wzmocnieniem dla zespołu Melsungen, który był dość stabilny finansowo. Ale słaby start sezonu powiedział wystarczająco dużo na temat składu tej drużyny, jak również o rumuńskim rozgrywającym zespołu. Raczej na wyrost chciano, aby Alin zastąpił legendarnego Serba Vladicę Stojanovicia.

8. Josip Valcic (Chorwacja, lewy rozgrywający, 27 lat VfL Gummersbach)
Mimo że przyszedł z Croatii Zagrzeb i ma doświadczenie z kilku sezonów w Lidze Mistrzów, młodszy z braci Valciciów nie pokazuje nic z tego poziomu. Nawet, gdy pracował z trenerem Seadem Hasanefendiciem, jego występy były po prostu przeciętne.

9. Barna Putics (Węgry, lewy rozgrywający, 27 lat, VfL Gummersbach).
Kolejna stacja w karierze tego piłkarza ręcznego, Gummersbach, nie dała mu szczęścia. Jako utalentowany lewy rozgrywający, Putics, zanim latem 2010 roku trafił do Gummersbach, zmienił cztery zespoły z trzech krajów w ciągu dwóch lat. Ale znowu chybił.

10. Borge Lund (Norwegia, środkowy rozgrywający, 32 lata, Rhein-Neckar Lowen)

Opuścił THW Kiel, bo nie miał wystarczająco dużo przestrzeni i czasu, ale jego los w Rhein-Neckar Lowen był taki sam. Norweski playmaker, jest ciągle "ósmym człowiekiem" zespołu z Mannheim, tak jak był w Kilonii. Przyjął tę rolę z wielką motywacją, ale jego możliwościach są większe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie