Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Harcerski Biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2024 w Pińczowie. Dużo się działo! Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Michał Kolera
Michał Kolera
Harcerski Biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2024 w Pińczowie. Harcerze i zuchy z hufca ZHP Pińczów składają przyrzeczenia i obietnice.
Harcerski Biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2024 w Pińczowie. Harcerze i zuchy z hufca ZHP Pińczów składają przyrzeczenia i obietnice. archiwum Hufca ZHP Pińczów
Harcerski Biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2024 odbył się w środę i czwartek 21 i 22 lutego. Wydarzenie przebiegało pod komendą druhny podharcmistrzyni Agnieszki Pawłowskiej i zgromadziło około 140 zuchów, harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Pińczów.

Biwak rozpoczął się w Szkole Podstawowej numer 2 w Pińczowie w środę, 21 lutego. Program wydarzenia był bardzo urozmaicony. Dla najmłodszych wyklejanki o tematyce harcerskiej, harcerze wzięli udział w zadaniach z przedsiębiorczości oraz zajęciach profilaktycznych "Harcerz jest wolny od nałogów". Wszystkie zajęcia programowe przeplatane były nauką piosenek zuchowych i harcerskich. Dużą atrakcją był pokaz mody biwakowej. Oczywiście nie mogło zabraknąć planszówek. Wielką atrakcją tego dnia była wycieczka do Buska Zdroju i doskonała zabawa na kręgielni, oraz pobyt na lodowisku.

Harcerski Biwak 2024 w Pińczowie. Złożyli przyrzeczenia i obietnice

Po powrocie do Pińczowa nastąpił punkt kulminacyjny biwaku - ceremoniał przygotowania i dopuszczenia do złożenia przyrzeczenia harcerskiego i obietnicy zucha. Później nastąpił przemarsz w okolice Domu Ariańskiego. Tam, punktualnie o godzinie 21, zuchy złożyły swoją obietnicę, a harcerze przyrzeczenie. Odebrała je instruktorka Hufca ZHP Pińczów druhna przewodniczka Majka Natwora. Po harcerskiej uroczystości wszyscy w podniosłym nastroju wrócili do gościnnej Szkoły Podstawowej nr 2 na wspólne nocowanie.

W czwartek, 22 lutego, w przypadający tego dnia Dzień Myśli Braterskiej wiele zajęć poświęconych było historii i idei tego święta. Wszyscy harcerze świata celebrują je na pamiątkę urodzin Roberta Badena-Powella, twórcy nowoczesnego skautingu. Uczestnicy biwaku wykonywali własnoręcznie kartki, odbył się też konkurs na najpiękniejszą kartkę związaną z Dniem Myśli Braterskiej. Później delegacje harcerzy udały się do pińczowskich urzędów i instytucji z życzeniami. Biwak zakończył bratni krąg harcerski.

Dzień Myśli Braterskiej 2024 w Pińczowie. Było 140 zuchów i harcerzy

W biwaku uczestniczyły grupy ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Pińczowie. Były to Gromada Zuchowa "Radosne Motylki", 2. Drużyna Harcerska imienia Tadeusza Kościuszki, 7. Drużyna Harcerska imienia Powstańców Styczniowych, 4. Drużyna Starszoharcerska imienia Marii Curie-Skłodowskiej. Szkołę Podstawową numer 2 reprezentowały Gromada Zuchowa "Mali Pomocnicy" i Drużyna Harcerska imienia Jana Pawła II. Przybyli harcerze i zuchy z Działoszyc - Gromada Zuchowa "Wesołe Wicherki" i Drużyna Harcerska imienia Tadeusza Kościuszki.

- Hufiec składa serdeczne podziękowania burmistrzowi Pińczowa Włodzimierzowi Badurakowi za udzieloną pomoc, oraz dyrekcji szkoły podstawowej numer 2 za gościnę i wspaniałą kuchnię. Podziękowania należą się też Muzeum Regionalnemu w Pińczowie za udostępnienie pomieszczeń Domu Ariańskiego. Nie było by tak ciekawie bez gier planszowych, które przygotował dla nas Marcin Biały. Dziękuję drużynowym, instruktorom oraz rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas na przygotowanie i zorganizowanie biwaku oraz opiekę podczas jego trwania. Wszyscy harcerze to jedna rodzina - mówi Anna Steckiewicz, komendantka Hufca ZHP Pińczów.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie