Hetman odpadł z Pucharu Polski po meczu z GKS Rudki

DW
Rafał Roman
Nie powiodło się Hetmanowi Włoszczowa w fazie 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski. Zespół prowadzony przez Mariusza Lnianego nieco pechowo, po dogrywce, przegrał z GKS-em Rudki.

Czwartoligowy Hetman był faworytem tego pojedynku. Jego rywal gra aktualnie na poziomie klasy okręgowej, choć oddać trzeba, że spisuje się tam bardzo dobrze. Aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli i do końca sezonu zapewne będzie bić się o awans. Nad trzecim zespołem w tabeli, Piastem Stopnica, ma 7 punktów przewagi.

Zespół z Rudek miał przewagę przez praktycznie całe spotkanie, ale udokumentować ją potrafił dopiero w 81. minucie gry golem z rzutu karnego. Gdy wydawało się, że rywalizacja dobiegnie końca w regulaminowych 90 minutach, to Hetman w niemal ostatniej akcji doprowadził do remisu.

Dogrywka była już jednak popisem gospodarzy, którzy dwiema kolejnymi bramkami załatwili sprawę awansu na swoją korzyść.

Teraz Korona

Po odpadnięciu z regionalnego Pucharu Polski Hetman może się skupić na tylko jednych rozgrywkach. Teraz zespół z Włoszczowy musi zrobić wszystko, by utrzymać się w czwartej lidze na kolejny sezon. Sztuka ta nie będzie łatwa.

Zespół w tej chwili w tabeli jest na miejscu 14. i ma na swoim koncie 16 punktów.

Już na początek czeka ją arcytrudny mecz z liderem, czyli rezerwami Korony Kielce.

W pierwszym meczu tych dwóch ekip kielczanie wygrali wysoko i zdecydowanie, aż 5:0. Nie dali przeciwnikowi żadnych szans.

Gole strzelali wówczas Kacper Chudecki, Ernest Jopkiewicz, Maciej Rybus, Ernest Jopkiewicz, Mateusz Sowiński.

Najbliższy mecz odbędzie się w niedzielę dziesiątego marca w Kielcach, początek o godzinie 11.