Hetman Ostrowiec walczył o Puchar Victorii

/waf/
W poniedziałek Tomek Szczepanowski, za swoje dotychczasowe sukcesy, otrzymał list gratulacyjny i nagrody rzeczowe od posła Jarosława Górczyńskiego. Fot. Anna Śledzińska
W Kielcach odbył się czwarty, ostatni turniej drugiej edycji Grand Prix Gór Świętokrzyskich- "Puchar Victorii".

W kategorii open turnieju wystąpiło 24 szachistów, w tym dwóch z ostrowieckiego Klubu Szachowego Hetman. 12- letni Michał Choina z 5 punktami w 9 rundach zajął 10. miejsce, a jego rówieśnik Krzysztof Cieślik z identycznym dorobkiem punktowym był 11. Na 19. miejscu z trzema punktami został sklasyfikowany ostrowczanin Andrzej Sidor, a 24. był Patryk Bombiński z LUKKS Nietulisko.

W kategorii do lat 10 trzecie miejsce zajął ośmioletni ostrowczanin Tomek Szczepanowski, reprezentujący Victorię Kielce. Zdobył on 7 punktów w 9 partiach. Przegrał jedynie z wyprzedzającymi go 10-latkiem Markiem Gutkowskim z UKS MDK Radom i 9-letnią Magdaleną Harazińską z MKS Polonia Warszawa- zwyciężczynią turnieju. Najmłodszy w stawce 18 zawodników 6- letni Jaś Choina z Hetmana Ostrowiec był 13.

W klasyfikacji końcowej Grand Prix najwyższe miejsce z ostrowczan- drugie- zajął Adam Choina, dziewiąty jest Maksymilian Szymanowicz, a dwunasty- Michał Choina. W całym cyklu sklasyfikowano 161 szachistów.