Hetman szósty w turnieju X Hal

Redakcja
Cezary Matuszewski (przy piłce) z Hetmana został najlepszym zawodnikiem turnieju eliminacyjnego, rozgrywanego w Końskich. Kamil Markiewicz
W niedzielę w Kielcach rozegrano finały czwartej edycji turnieju X Hal, organizowanego przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych, drużyn z rocznika 2002 i młodszych oraz z roczników 2000 i 2001. Drużyna Hetmana Włoszczowa wzięła udział w rozgrywkach, w starszej kategorii wiekowej, w której zajęła szóste miejsce.

Wcześniej włoszczowski zespół wygrał eliminacje do turnieju, które odbyły się w Końskich. Wyniki eliminacji: Hetman - Partyzant Radoszyce 5:1, Victoria Mniów - Hetman 0:3, Hetman - Neptun Końskie 2:0. Klasyfikacja: 1. Hetman Włoszczowa, 2. Neptun Końskie, 3. Victoria Mniów, 4. Partyzant Radoszyce.

W minioną niedzielę drużyna z Włoszczowy rywalizowała w Kielcach w turnieju finałowym.

Wyniki: Kondycja Kielce - Hetman Włoszczowa 3:0, Hetman - Klimontowianka Klimontów 3:0. Faza finałowa: mecze o miejsca 4-6: Juventa Starachowice - Hetman 3:0, Hetman - Dąb Nagłowice 1:1, Dąb - Juventa 1:1.

Klasyfikacja końcowa: 1. MKS Zdrój Busko-Zdrój, 2. Kondycja Kielce, 3. Stal Kunów, 4. Juventa Starachowice, 5. Dąb Nagłowice, 6. Hetman Włoszczowa, 7. Wisła Sandomierz, 8. Klimontowianka Klimontów, 9. Rodzina Kielce.

Hetman w turnieju występował w składzie: Cezary Matuszewski, Konrad Matuszewski, Mateusz Wargacki, Mateusz Gęsikowski, Miłosz Ratusznik, Eryk Saltarski, Gabriela Andzel, Julia Andzel, Kacper Krzysztofik, Bartłomiej Piech, Paweł Grzesik. Trenerem zespołu jest Mariusz Ochenduszka.