Hetman w sobotę świętuje jubileusz, w sobotę mecz z Partyzantem

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Piłkarze Hetmana Włoszczowa odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. W sobotę zagrają na własnym boisku z Partyzantem Radoszyce.
W niedzielnym spotkaniu czwartej ligi Hetman Włoszczowa odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Sokoła Rykoszyn 3:1. W sobotę we Włoszczowie odbędą się obchody 65-lecha włoszczowskiego klubu.

Andrzej Dec, trener Hetmana:

- Mamy passę zwycięskich spotkań, którą będziemy chcieli potrzymać. Cały czas staramy się eliminować błędy, które przydarzały nam się w poprzednich spotkaniach. Zaczęliśmy wykorzystywać podbramkowe sytuacje, co także bardzo cieszy. W dobrych nastrojach podejdziemy do meczu z Partyzantem, który we Włoszczowie uważany jest jako spotkanie derbowe. Będziemy chcieli wygrać, żebyśmy w pogodnych nastrojach mogli obchodzić jubileusz naszego klubu. Mamy nadzieje, że jak najwięcej kibiców pojawi na sobotnim meczu.

Włoszczowska drużyna odniosła pewne zwycięstwo z outsiderem rozgrywek Sokołem Rykoszyn 3:1, choć to ona musiała gonić wynik. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze tego spotkania z Rykoszyna, którzy w 15 minucie strzelili gola z rzutu karnego. Jego autorem był Sebastian Wijas. Hetman szybko zaczął odrabiać straty. Już w 22 minucie do remisu doprowadził Paweł Rak. W 34 minucie po samobójczym trafieniu drużyna z Włoszczowy wyszła na prowadzenie, a kropkę nad "i" postawił w 50 minucie Roman Babin podwyższając wynik meczu na 3:1.

PRZYJEŻDŻA PARTYZANT

W sobotę 10 listopada, o godzinie 13 w meczu piętnastej kolejki Hetman podejmował będzie przed własną publicznością Partyzanta Radoszyce. We Włoszczowie spotkania między tymi drużynami zawsze wzbudzają wiele emocji. W poprzednim sezonie dwukrotni zwyciężał zespół z Radoszyc, po 1:0. Włoszczowska drużyna na pewno będzie musiała uważać na najlepszego strzelca naszych rywali - Huberta Dreja. Zna go doskonale szkoleniowiec Hetmana, który trenował tego gracza, gdy prowadził Wierną Małogoszcz. Po trzynastu spotkaniach zespół z Włoszczowy zajmuje dziewiąte miejsce z 20 punktami na koncie. Nasi sobotni przeciwnicy plasują się na pozycji jedenastej z dorobkiem 17 punktów.

W sobotnim meczu trener Andrzej Dec poza kontuzjowanymi Łukaszem Bąkiem i Rafała Szwajkowskiego powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników.

HETMAN OBCHODZI 65-LECIE

W sobotę 10 listopada Hetman Włoszczowa będzie obchodził jubileusz 65-lecia powstania klubu. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 meczem oldbojów Hetmana i Polonii Bytom. Do udziału w tym spotkaniu został zaproszony między innymi były zawodnik, kapitan Hetmana, a obecnie prezydent Bytomia - Damian Bartyla.

O godzinie 13 rozpocznie się mecz czwartej ligi Hetmana z Partyzantem. Przed spotkaniem obecni i byli działacze włoszczowskiego klubu otrzymają odznaczenia za pracę włożoną w działalność klubu. Obecność na uroczystościach zapowiedzieli także włodarze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Wstęp na sobotnie spotkanie jest bezpłatny dla wszystkich kibiców.