Hetman Włoszczowa jedzie do lidera

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Mateusz Małek ligowym meczu z Orlętami Kielce oraz pucharowym ze Zdrojem Busko-Zdrój grał z kontuzją korona. Czy uraz pozwoli mu wystąpić także w meczu z Czarnymi Połaniec? Kamil Markiewicz
Pierwsze wiosenne zwycięstwo włoszczowskiego zespołu. Kibice czekali na taki sukces aż...pięć miesięcy

Ireneusz Stawowczyk, trener Hetmana Włoszczowy:

- Tydzień temu, w meczu z zespołem z Daleszyc mieliśmy dużo sytuacji, a nie wygraliśmy. Teraz zagraliśmy słabiej, a zdobyliśmy trzy punkty. Teraz gramy z Czarnymi. Przegraliśmy mecz pucharowy, co nie nastraja optymizmem. Dodatkowo dochodzą urazy, które się pojawiają. Na pewno łatwo skóry nie sprzedamy w tym meczu. Przed meczem remis wzięlibyśmy w ciemno.

W niedzielnym spotkaniu czwartej ligi Hetman Włoszczowa odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej, pokonując na własnym boisku Orlęta Kielce 2:0. Przed podopiecznymi trenerów Ireneusza Stawowczyka i Dariusza Dąbrowskiego mecz z liderem rozgrywek.

Kibice włoszczowskiego Hetmana na zwycięstwo swojego zespołu czekali aż pięć miesięcy, od 11 listopada. Wtedy drużyna z Włoszczowy pokonała Unię Sędziszów 3:0. Po pierwszej połowie niedzielnego meczu ciężko było wskazać faworyta. Gra była wyrównana i utrzymywał się bezbramkowy wynik. W 67 minucie Orlęta straciły bramkę samobójczą. Tuż przed zakończeniem meczu wynik meczu podwyższył Łukasz Bąk. Hetman wygrał 2:0. Po dwudziestu kolejkach zespół z Włoszczowy z 24 punktami na koncie zajmuje jedenastą pozycję.

PUCHAROWY BLAMAŻ

W środę włoszczowska drużyna rozegrała ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Hetman zmierzył się w tym spotkaniu z beniaminkiem klasy okręgowej Zdrojem Busko-Zdrój. Niżej notowana drużyna rozgromiła włoszczowian aż 5:0, do przerwy wygrywając już 4:0. Tym samym włoszczowscy piłkarze pożegnali się z pucharowymi rozgrywkami. Zdrój w półfinale, który odbędzie się w środę 23 maja zmierzy się z Łysicą II Bodzentyn.

PUNKT WZIĘLIBY W CIEMNO

W sobotę 21 kwietnia, o godzinie 12 Hetman zagra na wyjeździe z liderem rozgrywek Czarnymi Połaniec. Włoszczowski zespół na pewno nie odda meczu bez walki, ale na pewno wywalczyć punkty na boisku w Połańcu będzie bardzo trudno. Czarni w tym sezonie przegrali tylko dwa spotkania, z czego tylko jedno na własnym boisku. Warto podkreślić, że w rundzie jesiennej we Włoszczowie, Hetman bezbramkowo zremisował z zespołem z Połańca.

W sobotnim postaniu trenerzy Ireneusz Stawowczyk i Dariusz Dąbrowski mogą nie mieć do dyspozycji optymalnego składu. Problemy z pachwiną ma Andrij Suchecki, na ból kolana narzeka Mateusz Małek, a skręconą kostkę ma Grzegorz Małek. Ponadto nie wiadomo, czy do soboty do Włoszczowy wróci Roman Babyn, który w osobistych sprawach wyjechał na Ukrainę.