Hetman Włoszczowa przegrał. Seria spotkań bez porażki przerwana

Kamil Markiewicz
Marcin Michałek (na pierwszym planie) w niedzielnym meczu z Naprzodem Jędrzejów miał kilka okazji na zdobycie bramki dla Hetmana Włoszczowa. Niestety żadnej z nich nie wykorzystał Fot. Kamil Markiewicz
Hetman Włoszczowa przegrał w regionalnych derbach z Naprzodem Jędrzejów. Przed włoszczowskim zespołem ponad stukilometrowy wyjazd do Brodów

Niedzielne spotkanie czwartej ligi nie potoczyło się dobrze dla Hetmana Włoszczowa. Podopieczni trenera Jacka Pawlika przegrali na własnym boisku w regionalnych derbach z Naprzodem Jędrzejów 0:1.

Spotkanie było wyrównane. Oba zespoły nie miały zbyt wielu podbramkowych okazji. Gole dla gospodarzy mógł strzelić między innymi Marcin Michałek, ale nie wykorzystał żadnej z dogodnych sytuacji. W końcówce pierwszej połowy w polu karnym Hetmana faulowany był Mateusz Fryc. Jedenastkę w 43 minucie wykorzystał Piotr Pawłowski.

W drugiej połowie szansę na wyrównanie miał między innymi Patryk Krzysztofik, ale nie udało mu się pokonać golkipera gości Damiana Pałaszewskiego.

Przegrywając pojedynek z Naprzodem, Hetman tym samym przerwał serię dziewięciu spotkań bez porażki.
Przed włoszczowską ekipą mecz dziewiątej kolejki. Hetman zagra w piątek w oddalonych o ponad sto kilometrów Brodach z beniaminkiem rozgrywek Kamienną. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.30.

W konfrontacji z Kamienną Hetman zagra w osłabionym składzie. Do kontuzjowanych Łukasza Orła, Sebastiana Walaska i Łukasza Piotrowskiego dołączył Paweł Cegieła, który będzie musiał pauzować za żółte kartki. Do dyspozycji trenera nie będzie także Pawła Raka, który wyjechał do pracy do Austrii.

- Czeka nas trudne spotkanie. Kamienna w tym sezonie prezentuje się dobrze. Zrobimy, co w naszej mocy, aby przywieźć z Brodów punkty - zapowiada szkoleniowiec włoszczowskiej drużyny.

Kamienna w minionej kolejce przegrała na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn 3:4.

Ekipa z Brodów po ośmiu kolejkach ma 13 punktów na koncie. Zajmuje szóste miejsce. Wyprzedza o dwa punkty jedenastego w tabeli Hetmana.