Hetman Włoszczowa w niedzielę podejmuje lidera - Czarnych Połaniec!

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Łukasz Piwowarczyk strzelił gola dla Hetmana Włoszczowa w meczu ze Spartakusem Daleszyce. Fot. Piotr Stańczak
Włoszczowski zespół przegrał ze Spartakusem Daleszyce 1:2. Sędzia nie podyktował trzech rzutów karnych. W niedzielę mecz z Czarnymi Połaniec.

W sobotnim meczu czwartej ligi Hetman Włoszczowa przegrał na wyjeździe ze Spartakusem Daleszyce 1:2. W sobotę 12 października, o godzinie 15, nasz zespół podejmował będzie niepokonanego w tym sezonie lidera rozgrywek Czarnych Połaniec.

Pierwsza połowa meczu w Daleszycach zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie, w 52 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Mateusza Wołowca. Sześć minut później do wyrównania doprowadził Łukasz Piwowarczyk. Niestety trzy minuty później arbiter za faul w polu karnym podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy, którą na bramkę zamienił Adrian Wołczyk.

NIE PODYKTOWALI KARNYCH

- Niestety sędzia nie podyktował trzech rzutów karnych dla naszego zespołu, które zarówno moim zdaniem, jak i szkoleniowca Spartakusa - Jacka Pawlika nam się należały. Na pewno miało to wpływ na wynik końcowy. W "szesnastce" faulowani zostali w pierwszej połowie Kamil Kowalski, a w drugiej Mateusz Matuszewski i Łukasz Piwowarczyk. Jestem zadowolony z gry zespołu. Może zabrakło trochę podbramkowych sytuacji, jakie sobie stworzyliśmy - mówił Andrzej Dec, trener Hetmana.

POWALCZĄ W PEŁNI ZMOTYWOWANI

W niedzielę 13 października, a nie jak początkowo planowano w sobotę 12 października, w meczu jedenastej kolejki, Hetman podejmował będzie na własnym boisku lidera rozgrywek Czarnych Połaniec. Ten pojedynek rozpocznie się o godzinie 15. W tym spotkaniu z powodu żółtych kartek nie zagrają Mateusz Małek i Wojciech Nidziński. - Przed nami ciężki pojedynek. Do tej pory dobrze układała nam się gra na własnym boisku. Mam nadzieję, że uda nam się podtrzymać tą dobrą passę na własnym obiekcie. Na ten mecz na pewno nie będę musiał dodatkowo motywować piłkarzy, ponieważ zmierzymy się z jednym z najlepszych zespołów naszej ligi. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania naszej drużynie oraz obejrzenia w akcji pretendenta do awansu do trzeciej ligi - dodaje szkoleniowiec włoszczowskiej drużyny.

W minionej kolejce zespół z Połańca zremisował u siebie w meczu na szczycie z wiceliderem Orliczem Suchedniów 1:1. Czarni są niepokonani w tym sezonie. Prowadzą z dorobkiem 26 punktów. Przypominamy, że Hetman z 12 punktami plasuje się na jedenastej pozycji.