Hetman Włoszczowa wyeliminował trzecioligowca

/PST/
W ostatni weekend odbyła się piąta runda piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

Hetman Włoszczowa pokonał na własnym stadionie trzecioligową Wierną Małogoszcz 2:1 (0:1), bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Piwowarczyk i Damian Miernik. Hetman wystąpił w składzie: Janicki - Oduliński, Jarmuda, G. Małek, Nidziński - T. Matuszewski, Wroński (46. Rajczykowski), Walasek (58. Matuszczyk), M. Małek - Piwowarczyk, Kowalski (71. Miernik). W meczu tym arbiter pokazał trzy czerwone kartki. W 15 minucie za faul, którego konsekwencją była czerwona kartka, ujrzał ją Tomasz Matuszewski z Hetmana. Dwie kolejne zobaczyli zawodnicy Wiernej - Sebastian Wijas w 35 minucie za niesportowe zachowanie, a Michał Bała za drugą żółtą w 54 minucie. - Nasz trener Andrzej Dec ma satysfakcję, ponieważ pokonał swój były klub. Miał nosa, ponieważ wpuścił Damiana Miernika, który odpłacił mu się bramką na wagę zwycięstwa i awansu. Cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie ośmiu drużyn w rozgrywkach Pucharu Polski. To dawno się u nas nie zdarzyło - z zadowoleniem mówił Grzegorz Włodarczyk, kierownik drużyny Hetmana.