Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hipokrates 2023. Uroczysta gala w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Nagrodziliśmy laureatów plebiscytu medycznego

Marcelina Różycka
Marcelina Różycka
Wideo
od 16 lat
W piątek, 24 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodziliśmy laureatów plebiscytu medycznego Echa Dnia. Poznajcie najlepszych pracowników ochrony zdrowia w regionie i zobaczcie zapis transmisji z gali.

Plebiscyt Medyczny Hipokrates 2023 w Świętokrzyskiem zakończony

Za nami kolejna edycja plebiscytu medycznego Hipokrates 2023. Jego celem jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem pacjentów. Ta ocena jest oczywiście subiektywna i zależy od doświadczeń każdego z nas. Pozwala ona docenić medyków nie tylko za samo leczenie, lecz także za kulturę osobistą i podejście do pacjenta.

Zaszczytne tytuły czekały na lekarzy wielu specjalizacji. W skali każdego powiatu nagrodzeni zostali lekarze rodzinni i pediatrzy, a w skali województwa ginekolodzy, chirurdzy, kardiolodzy, dermatolodzy, laryngolodzy, okuliści i ortopedzi - czyli lekarze specjaliści, z porad których najczęściej korzystamy. Nowością w tej edycji plebiscytu są także nagrody dla neurologów oraz dla urologów i nefrologów. Osobno w każdym powiecie nagrodziliśmy najlepszych zdaniem pacjentów stomatologów.

Służba zdrowia nie mogłaby funkcjonować bez ofiarnej pracy pielęgniarek, które opiekują się chorymi, wykonują zabiegi i wspierają lekarzy. Są one dobrze znane, lubiane i cenione w każdej lokalnej społeczności. Dlatego tytuł Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku został przyznany najpierw osobno w każdym powiecie, a następnie w województwie.

Hipokrates 2023. Uroczysta gala w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Nagrodziliśmy laureatów plebiscytu medycznego

Nie do przecenienia jest także rola położnych, które opiekują się mamami i dziećmi, gdy te przychodzą na świat. Tytuł Położna/Położny Roku został przyznany na szczeblu województwa.

Szczególne miejsce w naszym plebiscycie zajmuje nagroda dla Ratowników Medycznych. To oni często pozostają anonimowi, choć działają na pierwszej linii w wielu nagłych przypadkach problemów ze zdrowiem i zagrożenia życia. W naszym plebiscycie i nagrodziliśmy tych, którzy je ratują.

Zobacz zdjęcia z gali Hipokrates 2023

Akcja redakcyjna jest także okazją do przedstawienia fizjoterapeutów, którzy pomagają nam pokonać dolegliwości i wrócić do sprawności fizycznej po przebytych chorobach. Oni także zostaną nagrodzeni głosami Czytelników w skali naszego województwa.

Wszelkie problemy ze zdrowiem często prowadzą nas do apteki. Tam, po drugiej stronie okienka, spotykamy farmaceutów i techników farmaceutycznych. Choć różnią się wykształceniem, w kontaktach z pacjentami pełnią tę samą rolę - nie tylko sprzedają leki, lecz także doradzają, pomagają znaleźć zamienniki, czy podpowiadają, jak dbać o zdrowie korzystając z naturalnych terapii.

Problemy ze zdrowiem często wymagają przeprowadzenia różnych badań laboratoryjnych. Zresztą są one bardzo istotne także wtedy, gdy wykonujemy je profilaktycznie. Ich wyniki analizują dla nas pracownicy laboratoriów medycznych. W tym roku także oni zostali docenieni w ramach Plebiscytu Medycznego Hipokrates. Głosami naszych Czytelników została przyznana nagroda Diagnosta Laboratoryjny / Technik Analityki Medycznej Roku, a patronem tej kategorii plebiscytu została Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych.

Nagrody w Plebiscycie Medycznym Hipokrates przyznaliśmy także placówkom medycznym i szpitalom. Nominacją do nagrody pacjenci mogli docenić gabinety lekarskie i przychodnie, w których korzystają z usług medycznych. Organizacyjne aspekty korzystania z ochrony zdrowia są dla nas także bardzo ważne. W osobnej kategorii został nagrodzony najbardziej przyjazny pacjentom szpital w naszym województwie.

W kategoriach Lekarz Rodzinny i POZ Roku, Pediatra Roku, Stomatolog Roku i Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku nagrody zostały przyznane najpierw osobno w każdym mieście i powiecie. Następnie laureaci awansowali do wojewódzkiego finału. W pozostałych kategoriach plebiscytu głosowanie było prowadzone na szczeblu województwa. Po zakończeniu głosowania w regionie zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa w Polsce awansowali do ogólnopolskiego finału plebiscytu.

Gala finałowa plebiscytu Hipokrates 2023 w Kielcach. Najlepsi pracownicy służby zdrowia nagrodzeni

Pracowników ochrony zdrowia zgłosili do nagród pacjenci. W piątek, 24 listopada w Targach Kielce poznaliśmy wszystkich laureatów akcji w województwie świętokrzyskim. Nagrodziliśmy zwycięzców w regionie, a także w Kielcach i każdym powiecie. Galę finałową poprowadziła Aleksandra Gronek- Piotrowska, a nagrody wręczali Redaktora Naczelnego Echa Dnia, Stanisław Wróbel oraz Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Renata Janik.

Na piątkową galę w Targach Kielce zaprosiliśmy zwycięzców z Kielc i powiatów w każdej kategorii, a także pierwsze trójki, które uzyskały największe ilości głosów w województwie.

Zobacz zdjęcia z gali Hipokrates 2023

Spośród osób, które zdobyły najwięcej głosów wyłoniliśmy Złotą Dziesiątkę województwa świętokrzyskiego. Poznajcie najlepszych pracowników ochrony zdrowia:

Laureaci w województwie świętokrzyskim w kategorii:

Lekarz Rodzinny i POZ Roku

  1. Dawid Jakubowski - od 2016 roku pracuję jako lekarz POZ w Przychodni Medica w Kielcach. W 2020 roku zakończył szkolenie specjalizacyjnie z Medycyny Rodzinnej. Swoją pracę uwielbia od samego początku, kocha pracować z pacjentem, zarówno małym jak i dużym. Specjalizuje się w leczeniu chorób ostrych, przewlekłych, bilansach i profilaktyce.
  2. Małgorzaty Toś - pracuje w “Naszej Przychodni” w Samsonowie. Pierwsze kroki jako lekarz stawiała na oddziale chorób wewnętrznych, następnie podjęła pracę w poradni Lekarza Rodzinnego. Do pracy motywuje Panią Małgorzatę satysfakcja z tworzenia trwałych relacji z pacjentami, świadczenie im wsparcia w ciężkich jak i radosnych chwilach oraz towarzyszenie pacjentom w powrocie do zdrowia.
  3. Agnieszka Biel-Żak - ma specjalizację medycyny rodzinnej i lekarz medycyny pracy. Jest współprowadzącą NZOZ Pacjent w Ćmielowie. Dwukrotnie nominowana do nagrody Anioły Medycyny. Laureatka kilku regionalnych plebiscytów. Społecznik.

Pediatra Roku

  1. Maria Marzec - pracuje w Zespole Opieki Zdrowotnej w Końskich na Oddziale Pediatrycznym
  2. Małgorzata Aleksandrowicz - pracuje w Przychodni Medycyny Rodzinnej Puls w Ostrowcu Świętokrzyskim
  3. Dawid Jakubowski - od 2016 roku pracuję w Przychodni Medica w Kielcach. Swoją pracę uwielbia od samego początku, kocha pracować z pacjentem, zarówno małym jak i dużym w leczeniu chorób ostrych, przewlekłych, bilansach i profilaktyce.

Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku

  1. Dorota Krzak - pracuje w POZ w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Busku Zdroju. Jest profesjonalistką, posiada dużą wiedzę i wieloletnią praktykę zawodową z zakresu pielęgniarstwa. Znana jest z ofiarnej pracy, bezgranicznego oddania dla każdego pacjenta oraz za anielską cierpliwość. Jest osobą niezwykle sympatyczną, pełną ciepła, empatii i wielkiej kultury osobistej. Służba zdrowia nie mogłaby dobrze funkcjonować w każdej lokalnej społeczności bez takich właśnie pielęgniarek jak Pani Dorota.
  2. Izabela Jaros - posiada 37 letnie doświadczenie zawodowe. Ukończyła studium medyczne w Busku Zdroju. Swoją karierę rozpoczęła na oddziale noworodkowym w szpitalu miejskim w Kielcach, a w 1987 roku przeniosła się do szpitala MSWiA na oddział wewnętrzny i tu pracuje do dzisiaj. Pani Izabela ma kochającą rodzinę i przyjaciół, którzy dodają jej każdego dnia dużo siły i motywacji do działania. Prywatnie babcia. Kocha podróże i wycieczki.
  3. Anna Dujka – jest pielęgniarką z 20-letnim stażem pracy. Swoją karierę zawodową rozpoczęła na Oddziale Ortopedii i chirurgii urazowej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Po kilku latach Pani Anna przeprowadziła się wraz z rodziną do Starachowic i rozpoczęła pracę w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Na początku na oddziale chirurgii, potem na oddziale wewnętrznym. Równolegle rozpoczęła pracę jako pielęgniarka długoterminowa w BetaMed S.A. Kielce. Od 2020 roku jest pielęgniarką oddziałowa w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym a teraz również p.o. kierownika w tym samym ZOLu. Posiada tytuł mgr i specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego. Poza pracą lubi podróże i aktywnie spędzać czas ze znajomymi. Jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci.

Stomatolog Roku

  1. Agata Miszczyk-Lewandowska – Założycielka i właścicielka kliniki stomatologicznej AwansDent. Kieruje zespołem lekarzy dentystów i nadzoruje ich pracę w klinice. Kierownik jednostki Organizacyjnej Pracowni Radiologicznej. Absolwentka Wydziału Lekarsko-stomatologicznego Akademii Medycznej w Lublinie. Studia ukończyła w 2004 r. i rozpoczęła współpracę z kilkoma kieleckimi gabinetami stomatologicznymi jak również prowadziła własną praktykę. W pracy, która stała się sposobem na życie wsłuchuje się w potrzeby pacjentów. Razem z nimi kreuje ich nowy uśmiech co w dzisiejszych czasach w wielu przypadkach oznacza poprawę wizerunku i polepszenia jakości życia. Ciągle wyznacza sobie nowe cele, a zawodowe umiejętności poszerza na licznych kursach praktycznych i teoretycznych. Przyjmuje zasadę - „Lecz chorego tak jakbyś sam chciał być leczony”.
  2. Piotr Pawłowski - pracuje w Przychodni Ząbek Agata Barcicka-Schatz w Końskich
  3. Aldona Lembas - prowadzi i pracuje w Poradni Stomatologicznej Kalimed w Piekoszowie. Jest absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jest stomatologiem z długoletnim stażem. Jej zawód od zawsze był także pasją, praca z ludźmi daje jej mnóstwo satysfakcji. Jej pasją są podróże i kuchnie świata.

Ginekolog Roku

  1. Urszula Marzec – od kiedy tylko pamięta - zawsze chciała pomagać ludziom a jej priorytetem były kobiety w ciąży. Karierę zawodową Pani Doktor rozpoczęła na oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu w Skarżysku Kamiennej. Obecnie pracuje w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach, prowadzi też prywatną praktykę lekarską w Starachowicach. Fascynacja cudem narodzin i praca z kobietami każdego wieku dają Pani Doktor wszechstronność i satysfakcję. Pani Urszula kontynuuje rozwój zawodowy i naukowy, czerpiąc motywację z zaufania pacjentów i dającej się odczuć potrzeby dalszego udoskonalania pracy klinicznej i naukowej.
  2. Adam Janusz Ciepielewski – ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, specjalizacja z ginekologii i położnictwa. Pierwszą pracę podjął w 1993 roku w szpitalu w Proszowicach w województwie małopolskim. Pracował również w szpitalu w Miechowie. Obecnie pracuje na oddziale ginekologii i położnictwa w Szpitalu w Busku-Zdroju. Posiada prywatną praktykę lekarską w Proszowicach oraz w Kazimierzy Wielkiej. Ceniony przez pacjentki. W wolnym czasie Pan Doktor podróżuje - zwiedza świat oraz uprawia sport jeździ na rowerze, pływa.
  3. Maria Bryła – pracuje w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Prowadzi także Centrum Zdrowia Kobiety Komed, które oferuje kompleksową opiekę pacjentkom z różnymi problemami ginekologicznymi. Komed to również miejsce stworzone z myślą o dziewczętach, młodych kobietach poszukujących wyrozumiałego i empatycznego ginekologa. Doktor Maria Bryla przez swoje pacjentki jest ceniona nie tylko za fachowość, lecz także dowcip, dobre serce i niespotykaną w gabinetach lekarskich serdeczną i pełną ciepła atmosferę.

Chirurg Roku

  1. Artur Pabis – pracuje w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, w Klinice Chirurgii Onkologicznej w Kielcach. Jest specjalistą chirurgii ogólnej i onkologicznej. Ukończył Śląską Akademię Medyczną. Od początku swojej drogi zawodowej związany ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii, pracuje Klinice Chirurgii Onkologicznej ŚCO. Specjalizuje się w chirurgii piersi. Obecnie jest lekarzem koordynującym pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej w zakresie raka piersi w województwie świętokrzyskim.
  2. Łukasz Nawacki - pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
  3. Dr nauk medycznych Piotr Bryk - pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Laryngolog Roku

  1. Małgorzata Górecka – pracuje w Specjalistycznym Gabinecie laryngologicznym w Jędrzejowie. Już od dzieciństwa była zafascynowana medycyną, inspirację czerpała z książek medycznych ojca. Choroby dzieciństwa ukształtowały jej cel - zostać laryngologiem. Studia na Akademii Medycznej w Krakowie, staż odbyła w rodzinnym mieście. Specjalizację robiła w Kielcach. Pasja do zawodu ukazuje się w zadowoleniu pacjentów, którym pomaga. Uwielbia pracę z ludźmi, codzienność to nowe wyzwania. Widok uśmiechu na twarzach wyleczonych to dla niej największa nagroda. Jest dumna, kiedy słyszy, że uratowała komuś życie. Pragnie być wsparciem i zaufanym lekarzem.
  2. Renata Zdziech – pracuje na co dzień w NZOZ Vivamed w Starachowicach.
  3. Katarzyna Ura-Sabat – jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który ukończyła w 2006 roku. Od 2006 do 2007r odbyła staż podyplomowy w Szpitalu Miejskim w Sandomierzu. Od 2008 do 2015 pracowała w Oddziale Laryngologii w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Od 2015 – do chwili obecnej pracuję w Klinice Otolaryngologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie. Stale poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w licznych kursach i zjazdach.

Dermatolog Roku

  1. dr n. med. Szczepan Brezdeń – jest lekarzem specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii, lekarzem medycyny estetycznej. Uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych w Lubelskim Uniwersytecie Medycznym. Jest założycielem Kliniki BreMed w Sandomierzu. Odbył liczne szkolenia i warsztaty w kraju i za granicą z zakresu medycyny estetycznej. Wykonuje zabiegi z zastosowaniem między innymi kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia, kwasu polimlekowego. Zajmuję się leczeniem atopowego zapalenia skóry, trądziku, łuszczycy, chorób włosów, naczyniaków, diagnostyką zmian skórnych i dermatochirurgią.
  2. Paulina Kryczko – pracuje w Szpitalu Powiatowym w Staszowie.
  3. Dorota Jedlikowska - pracuje w swoim prywatnym gabinecie Dermatologicznym w Kielcach. Jeszcze w liceum postanowiła zostać lekarzem, widząc w tym zawodzie piękno i możliwość pomocy. Specjalizując się w dermatologii, pracowała w różnych placówkach medycznych, zawsze czerpiąc motywację z zadowolenia pacjentów i uśmiechu na ich twarzach. Emerytura nie zatrzymała jej pracy, ciągle leczy chorych, pragnąc służyć jak najdłużej. Wyróżnienie w plebiscycie Hipokrates Roku to dla niej ogromna radość i satysfakcja, że jej praca została doceniona.

Okulista Roku

  • 1. Aleksandra Śmiałek-Cieślak jest absolwentką Akademii Medycznej w Łodzi. Pracuje w szpitalu w Końskich od 17-lat, mama trójki kochanych urwisów: 12-letniej Poli, 10-letniego Wojtka oraz 1,5-rocznej Patrycji. Żona Pawła mgr. farmacji. Lubi podróże, dobrą kuchnię i sport, szczególnie narciarstwo.
  • 2. Kamilla Barchan Tworek - pracuje w Salonie optycznym OkoEkspert w Kielcach
  • 3. Alicja Dębicka - Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku. Doktorat z okulistyki zrobiła w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stworzyła oddział okulistyczny w starachowickim szpitalu i przez lata była jego ordynatorem. Mentorka wielu młodych lekarzy, których zarażała i nadal zaraża pasją do zawodu. Założycielka Centrum Medycznego Visus w Starachowicach z oddziałami w Ostrowcu Świętokrzyskim i w Kielcach, w którym od 2000 roku pełni funkcję dyrektora do spraw medycznych. Autorka wielu sukcesów w dziedzinie okulistyki i mikrochirurgii oka.
  • 3. Szymona Brockiego – jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalizację z okulistyki ukończył w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Od 2009 roku rozpoczął pracę na Oddziale Okulistyki w WSzZ w Kielcach. Od października 2017 r. pracował w Oddziale Okulistyki w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie pełnił funkcje Kierownika Oddziału do marca 2020 r. Obecnie pracuje w szpitalu Św. Leona w Opatowie na stanowisku kierownika Oddziału Okulistyki Chirurgii Jednego Dnia oraz Poradni Okulistycznej.

Kardiolog Roku

  • 1. Katarzyny Nowak-Myśliwiec – pracuje w Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu oraz w Szpitalu Ducha Świętego w Sandomierzu na Oddziałach Kardiologii jednocześnie będąc w trakcie specjalizacji z kardiologii. W zawodzie pracuje od 2017 roku swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiała w Szpitalu w Tarnobrzegu. Wolne chwile spędza z rodziną, przede wszystkim z dwuletnim synkiem. Największą motywacją do pracy Pani Katarzyny jest widok zdrowiejących pacjentów.
  • 2. dr. hab. n. med. Iwona Gorczyca-Głowacka – pracuje w Specjalistycznym Gabinecie Lekarskim w Daleszycach. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na I Wydziale Lekarskim. Specjalizuje się w leczeniu niewydolności rytmu serca, choroby niedokrwiennej serca, choroby wieńcowej i wad serca. Jej pacjenci cenią ją za niezwykły profesjonalizm, ogromną wiedzę, doświadczenie.... i pełne serca podejście do nich.
  • 2. dr Wojciecha Skawskiego – pracuje w Szpitalu Powiatowym w Chmielniku.

Neurolog Roku

  1. Izabela Bukowska - wychowała się w rodzinie z długimi tradycjami lekarskimi i sama też zdecydowała się na medycynę. Studiowała w Akademii Medycznej w Łodzi. Staż lekarski odbyła w Szpitalu Wojewódzkim w Kielcach i zdobyła specjalizację z neurologii. Pomaganie ludziom napędzało jej działania przez 50 lat praktyki. Kieruje Spółką NZOZ "Patron", prowadząc dwie przychodnie i pracując jako neurolog. Dąży do rozwoju osobistego poprzez praktykowanie jogi czy próbowanie swoich sił w pszczelarstwie.
  2. Krzysztof Kalużny pracuje w Centrum Medycznym w Końskich
  3. Remigiusz Czernecki - pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Urolog/Nefrolog Roku

  1. Piotr Satławski pracuje w Sanmedica Clinik w Sandomierzu
  2. Piotr Olechowski - ukończył Akademię Medyczną w Lublinie. Od 2006 roku pracuję na Oddziale Urologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze. A od 2014 roku po uzyskaniu specjalizacji z urologii pracuję jako Starszy Asystent. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń urologicznych. Zakres usług obejmuje diagnostykę ultrasonograficzną układu moczowego oraz leczenie ambulatoryjne schorzeń urologicznych.
  3. Paweł Wróbel – Doktor nauk medycznych, kierownik Klinicznego Oddziału Nefrologii i Transplantologii Nerek ze Stacją Dializ Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Nefrolog, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista transplantologii klinicznej. Związany z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach od roku 2004, a z Kliniką Nefrologii od roku 2012.

Ortopeda Roku

  • 1. Wojciech Scendo – jest specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz w trakcie specjalizacji z rehabilitacji medycznej. Na co dzień pracuje w oddziale Urazowo – Ortopedycznym Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii. Prowadzi prywatną praktykę lekarską w kompleksie Plaza Park przy ul. Zagnańskiej 94. Zajmuje się traumatologią dziecięcą, wadami postawy, chorobami zapalnymi, a także innymi problemami narządu ruchu u dzieci i młodzieży.
  • 2. Mateusz Majcher – jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Obecnie pracuje w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, gdzie uzyskał tytuł specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Swoje doświadczenie zebrał podczas wielu szkoleń i kursów zarówno w kraju, jak i za granicą oraz podczas pracy w poradnictwie ambulatoryjnym: w ramach NFZ oraz udzielając porad prywatnych.
  • 3. Adrian Arciszewski - jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie. Od 2010 roku pracuję w Oddziale Urazowo-Ortopedycznego w Starachowicach. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego. Uczestniczy w wielu konferencjach i kursach specjalistycznych o tematyce ortopedycznej w kraju i za granicą.
  • 3. Karol Snopek – w zawodzie pracuje 7 rok, w ubiegłym roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie ortopedii i traumatologii. Pracuje w oddziale ortopedii Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach oraz w Poradni ortopedycznej w Kielcach i Ostrowcu świętokrzyskim.

Położna Roku

  1. Izabela Orłowska - jest magistrem położnictwa i specjalistą w dziedzinie położniczo-ginekologicznej. Od 2013 roku pracuje w szpitalu kieleckim św. Aleksandra w Kielcach. Od roku pełni funkcję oddziałowej Bloku Porodowego w tej placówce. Bycie położną to pasja pani Izabeli, którą chce się dzielić z innymi. Szczęśliwa mama, dziesięcioletniej córeczki Oliwki.
  2. Dorota Szaybo – ukończyła studia magisterskie na kierunku położnictwo. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Od 5 lat pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Łukasza w Końskich na oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Uwielbia swoją pracę, która daje wiele satysfakcji i radości każdego dnia pełnego wyzwań w niesieniu pomocy i udzielaniu wsparcia pacjentkom przebywającym na oddziale.
  3. Iwona Moćko - jest położną od 11 lat. Od początku swojej pracy zawodowej związana jest ze Szpitalem Kieleckim. Pracuje na oddziale ginekologii, jest położną zabiegową. Każdego dnia asystuje lekarzom w wykonywaniu zabiegów ginekologicznych. Stara się wspierać pacjentki w tym stresującym dla nich czasie. Swoją pracę wykonuje sumiennie z ogromnym zaangażowaniem.

Fizjoterapeuta Roku

  1. Robert Owsiński – na co dzień pracuje w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Busku-Zdroju oraz Pracowni Fizjoterapii w Stopnicy. Wiedzę łączy z 13-letnim doświadczeniem, co przekłada się na zadowolenie pacjentów i kuracjuszy. Systematyczne szkolenia i kursy pozwalają mu zaoferować pacjentom usługi na najwyższym poziomie medycznym.
  2. Adam Dudała - wybór medycyny rozpoczął się w 2003 roku od studium medycznego na kierunku technik masażysta, następnie podjął studia na kierunku fizjoterapia. Marzył o pracy z sportowcami. Karierę rozwija od 12 lat od pracy w małym uzdrowisku aż po duże sanatorium. Stałe doskonalenie wiedzy to priorytet. W 2019 założył własną "Prywatną Rehabilitację Mobilną - Adam Dudała", gdzie pracuje wspólnie z żoną. Motywacja to uśmiech pacjentów i pomoc w ich bólach. Jest dumny z własnej firmy i kontynuacji rodzinnego zaangażowania w pomoc. Planuje poszerzać wiedzę o psychologię i modernizować gabinet.
  3. Diana Zatorska- Kurek – jest absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ukończyła studia w 2011 roku. W zawodzie fizjoterapeuty pracuje od 2010 roku. Obecnie pracuje w SPZOZ Ośrodek Rehabilitacji Ambulatoryjnej w Mircu. Od 4 lat prowadzi zajęcia w Klubie Senior + w Mircu jak również zajmuje się rehabilitacją domową. Praca daje jej bardzo dużo satysfakcji. Uwielbia swoją pracę i kontakt z pacjentami. Jest mamą dwójki dzieci. Dzięki swojej rodzinie jest w tym miejscu w którym jest i spełnia się zawodowo.

Ratownik Medyczny Roku

  1. Janusz Równicki – zainteresowanie ratownictwem medycznym u Pana Janusza pojawiło się w szkole średniej. Po ukończeniu studiów podjął pracę w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego w Pińczowie. Praca tam daje spełnienie, uznanie i godność. Różnorodność przypadków oraz wsparcie zespołu są niezwykłe. Dążenie do doskonalenia zawodowego i wsparcie pacjentów to priorytety Pana Janusza. Wdzięczność dla głosujących motywuje go do dalszego rozwoju zawodowego.
  2. Angelika Turalińska - jest ratownikiem medycznym w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Jędrzejowie. Uśmiechnięta, odpowiedzialna, zarażająca wszystkich dookoła swoją energią i pozytywnym podejściem do życia. Jest osobą pracowitą, dokładną, pomocną, z dużą wiedzą i pasją. Nigdy się nie skarży, nie popada w panikę, ma świetny kontakt z ludźmi, za co cenią ją nie tylko pracownicy, ale także pacjenci i ich rodziny. W pracy swoje serce oddaje chorym, a prywatnie należy ono tylko do jednej osoby. Cechuje ją ogromna kultura osobista, skromność i dojrzałość emocjonalna, której często jej znajomi zazdroszczą.
  3. Piotr Komar – jest absolwentem studiów na kierunkach: ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo oraz zarządzanie podmiotami leczniczymi. Od trzech lat pracuje w pogotowiu ratunkowym - Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego (Oddział w Skarżysku-Kamiennej), od 2021 r. pracuje również jako ratownik medyczny w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym PZOZ w Starachowicach. Wolny czas spędza dość aktywnie. Po pracy trenuje grę w squasha. Często podróżuje po Polsce, uwielbia piesze i rowerowe wycieczki. Stara się być zaradny, wyznaczać w życiu cele i dążyć do ich osiągnięcia. Interesuje się zdrowiem, medycyną, rozwojem osobistym i sportem.

Diagnosta laboratoryjny

  1. Elżbieta Szymańska zafascynowana jest chemią, biologią i matematyką. Pasjonuje się diagnostyką laboratoryjną, która połączyła jej zainteresowania. Praca w Świętokrzyskim Centrum Onkologii pozwoliła obserwować olbrzymie zmiany w tej dziedzinie. Dawniej oceniano morfologię komórek, teraz identyfikuje się geny i mutacje, decydujące o leczeniu. Diagnostyka hematologiczna wierzy w kluczową rolę trafnej diagnozy dla pacjentów, co motywuje ją do pracy w specjalistycznym laboratorium ratującym życie. Emocjonalnie jest zaangażowana w pomoc dzieciom chorym na białaczkę, pasjonuje się analizą trudnych przypadków i współpracą z zespołem. Nagroda w plebiscycie Hipokrates 2023 to dla niej zaszczyt i zachęta do dalszego zaangażowania dla dobra pacjentów.
  2. Karolina Gos – zawsze interesowała się biologią i chemią. Wybrała klasę licealną związaną z medycyną. Po studiach w Białymstoku wróciła do Kielc, rozpoczynając pracę w Laboratorium Świętokrzyskim. Doświadczenie tam zdobyte, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, było bezcenne. Empatia, motywacja i chęć pomagania sprawiają, że praca jako diagnosta medyczny to dla niej pasja. Specjalizacja w serologii to dla niej wyzwanie i duża odpowiedzialność. Ukończenie szkolenia w Collegium Medicum było kolejnym krokiem w rozwoju kariery zawodowej. Wyróżnienie w Plebiscycie Hipokrates 2023 dało jej poczucie docenienia i wiary, że empatia i zaangażowanie to klucz do sukcesu zawodowego.
  3. Janina Szlufik – od 38 lat pracuje w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Wiedzę I doświadczenie zawodowe zdobywała w pracowniach: Biochemii, Wirusologii, Cytogenetyki, Immunopatologii Ciąży. Od ponad 20 lat związana jest z Działem Immunologii Transfuzjologicznej. Jest asystentem w Pracowni Badań Konsultacyjnych i Immunopatologii Ciąży. W czasie wolnym od pracy lubi czytać książki, słuchać muzyki, przeważnie rockowej, szczególnie tej w klasycznym wydaniu. Lubi dobre kino sensacyjne, filmy przyrodnicze, podróżnicze. Uprawia nordic walking.

Farmaceuta/Technik Farmaceutyczny Roku

  1. Anna Kozłowska - już w dzieciństwie zafascynowało ją ziołolecznictwo babci, co zaszczepiło miłość do farmacji. Praca w aptekach, począwszy od tej szpitalnej, pozwoliła jej rozwijać się przez lata. Kontakt z pacjentami i ich wdzięczność dają jej radość i motywację do ciągłego rozwoju. Ceni różnorodność pracy i atmosferę w zespole. Zdobyte doświadczenie motywuje ją do dalszego samodoskonalenia. Bycie wyróżnioną jest dla niej zastrzykiem energii i motywacją do dalszej pracy.
  2. Agata Michalik – zainteresowanie farmacją narodziło się u Pani Agaty poprzez obserwację kręgu znajomych. Doświadczenia w różnych miejscach ukształtowały jej ścieżkę zawodową. Motywuje ją uśmiech i radość pacjentów. Pomaganie i dzielenie się wiedzą daje jej spełnienie. Czuje dumę z zaufania pacjentów. Wyróżnienie jest niespodzianką, za którą jest wdzięczna i będzie miło to wspominać.
  3. Patrycja Musiał - od dzieciństwa marzyła o pracy w aptece, inspirowana uśmiechniętą aptekarką. Po trudnościach ze znalezieniem stażu, pierwsze doświadczenia zdobyła w lokalnej aptece, czerpiąc mądrość od doświadczonych nauczycieli. Motywację do pracy daje jej zaufanie i uśmiechy pacjentów, potwierdzające jej skuteczność. Dumna z przynależności do medycznego świata apteki, planuje dalszy rozwój i szkolenia. Wyróżnienie i docenienie przez pacjentów jest dla niej bardzo ważne.

Przychodnia/Gabinet Roku

  1. Centrum Medyczne Zdrowie w Kielcach - działa ponad 30 lat, zapewnia kompleksową opiekę. Posiadają szeroki wachlarz usług dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających pacjentów. Ich świadczenia mają charakter kompleksowy – począwszy od opieki nad pacjentami od momentu urodzenia, skończywszy na okresie starości. Szczególną opieką otaczają osoby leżące (oferują Pielęgniarską Opiekę Długoterminową Domową), a także po ciężkich wypadkach – w czym pomaga rehabilitacja w warunkach domowych. W tym zakresie działają na całym obszarze województwa świętokrzyskiego.
  2. Przychodnia Maltanka, Ośrodek Leczenia Ran i Obrzęków w Ostrowcu Świętokrzyskim - działa od 2008 roku, świadcząc usługi z zakresu chirurgii, neurologii i leczenia szpitalnego. Kontrakt z NFZ obejmuje poradnię neurologiczną i endoskopię przewodu pokarmowego, oferując także usługi komercyjnie. Placówka planuje dalszy rozwój poprzez rozszerzenie programu "Zdrowe Nogi", wprowadzenie nowoczesnych metod leczenia żylaków, obrzęków i trudno gojących się ran, oraz rozszerzenie działań na obszarze diagnostyki onkologicznej i endoskopii. Stawiają na wysoką jakość świadczonych usług, starając się utrzymać pozycję lidera w regionie, zapewniając kompleksową opiekę medyczną
  3. Gabinet Leczenia Ran - mgr piel. Anna Zep – mieści się w Skarżysku- Kamiennej. Gabinet wykorzystuje najnowocześniejsze metody leczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb Pacjenta Specjalizuje się w opiece nad trudno gojącymi się ranami, niezależnie od ich stanu oraz przyczyny powstania oferując kompleksową terapię. Indywidualne podejście, różnorodne metody leczenia, współpraca z innymi specjalistami i edukacja pacjentów to fundamenty jej działalności. Docenienie w Plebiscycie to dla niej ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy.

Szpital Roku

  1. Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji Krystyna w Busku Zdroju położony w otoczeniu zieleni, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, to nowoczesny ośrodek należący do Spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. Szpital KRYSTYNA, jest jednym z nielicznych ośrodków uzdrowiskowych w kraju, prowadzącym zarówno wczesną rehabilitację kardiologiczną – po operacjach kardiochirurgicznych, angioplastyce, świeżo przebytych ostrych zespołach wieńcowych, z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym oraz innymi schorzeniami układu krążenia, jak i wczesną rehabilitację neurologiczną – po udarach, urazach czaszkowo – mózgowych, rdzenia kręgowego jak również z uszkodzeniami nerwów obwodowych. Szpital prowadzi także wspomagające leczenie schorzeń reumatologicznych, narządu ruchu, pourazowo – ortopedycznych oraz dermatologicznych. Pacjenci przyjmowani są na leczenie uzdrowiskowe na podstawie skierowań z NFZ, skierowań na rehabilitację ogólnoustrojową, na pobyty lecznicze - komercyjne, świąteczne oraz z dofinansowaniem. Medyczną opiekę pacjentom zapewnia wyspecjalizowana kadra lekarska - lekarze specjaliści z zakresu: neurologii, rehabilitacji medycznej, kardiologii, ortopedii oraz balneologii i medycyny fizykalnej, kadra pielęgniarska, fizjoterapeutyczna oraz opiekunowie medyczni. W procesie rehabilitacyjnym specjaliści dostosowują plan rehabilitacji do stanu pacjenta i jego postępów. Całości kompleksowego leczenia dopełnia również pomoc psychologa oraz logopedy.
  2. 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju jest Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Świadczy usługi w zakresie kompleksowej rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego, która opiera się na stosowaniu w jednym miejscu i czasie zabiegów balneologicznych, leczenia ruchem oraz bogatej gamy zabiegów fizykoterapeutycznych. Prowadzi działalność profilaktyczną, leczniczą i rehabilitacyjną. Głównym wskazaniem do rehabilitacji są choroby narządu ruchu. Proces kompleksowej rehabilitacji pacjentów realizowany jest w nowoczesnym Zakładzie Przyrodoleczniczym. Łącznie oferuje ponad 50 rodzajów zabiegów fizjoterapeutycznych. Dużym atutem Szpitala jest znakomity personel, zespół lekarzy oraz doświadczonych fizjoterapeutów. 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny realizuje System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami Normy ISO 9001, w zakresie świadczenia usługi leczenia uzdrowiskowego, rehabilitacji pacjentów i żywienia.
  3. Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy to wiodący w województwie świętokrzyskim ośrodek w walce o zdrowie psychiczne mieszkańców naszego regionu. Wykwalifikowany personel, każdego dnia dba o najwyższą jakość świadczeń medycznych. Misją Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy jest nieustający rozwój zarówno samej placówki, jak i działań w zakresie opieki nad pacjentem.

Zobacz zdjęcia z gali Hipokrates 2023

Gala finałowa - ogólnopolska na Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnim akcentem plebiscytu będzie wielka ogólnopolska gala. Odbędzie się ona 8 grudnia w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości główne nagrody odbiorą laureaci finału ogólnopolskiego plebiscytu.

Plebiscyt prowadzony jest pod patronatem NFZ, a patronem finałowej gali został Minister Zdrowia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie