Historyczne Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo odbyły się w Chęcinach

/dor/
Archiwum organizatora
W hali widowiskowo - sportowej "Pod Basztami" w Chęcinach odbyły się pierwsze w historii województwa świętokrzyskiego Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w sumo.

Startowali zawodnicy i zawodniczki z czterech województw: łódzkiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego, w sumie ponad 150 osób.

Jako pierwsi walki pokazowe stoczyli najbardziej utytułowani zawodnicy Guliwera Kielce - mieszkający w Połańcu Paweł Dziuba, złoty medalista mistrzostw Polski i mistrzostw Europy w sumo oraz Mateusz Karyś. W kolejnym pojedynku spotkali się Dawid Krężołek, srebrny medalista mistrzostw Polski kadetów oraz Wojciech Durlik, srebrny medalista Pucharu Polski kadetów w sumo.

Na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików województwo świętokrzyskie reprezentowało 30 zawodników Guliwera Kielce. Najlepiej wypadli: Jakub Bezak - kategoria 50 kg, Mateusz Bilny - kat. 70 kg, Tobiasz Błachucki - kat. +75 kg, którzy wywalczyli srebrne medale oraz Patrycja Biesaga - kat. 55 kg, Artur Czarnecki - kat. 45 kg i Michał Karyś - kat. 65 kg - zdobyli brązowe medale. Ostatecznie zawodnicy Guliwera, trenowani przez Karola Kucharczyka, uplasowali się na drugim miejscu w gronie 12 rywalizujących klubów. Przegrali tylko dwoma punktami z klubem z Pabianic.

Gośćmi specjalnymi imprezy byli przedstawiciele Polskiego Związku Sumo - sekretarz Andrzej Wojda i Małgorzata Kitowska, koordynator walk. Medale wręczali burmistrz Chęcin Robert Jaworski oraz Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.