Historyczne zwycięstwo Farta Kielce w Olsztynie!

Krzysztof WILCZEK [email protected]
Zimna olsztyńska Hala Urania szczęśliwa dla siatkarzy Farta Kielce. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza wygrali w piątek pierwszy wyjazdowy mecz w PlusLidze i to za trzy punkty! Kapitalny mecz rozegrał przyjmujący Farta, Xavier Kapfer, który zdobył 27 punktów.

Dariusz Daszkiewicz, trener Farta Kielce:

- Nie tylko Xavier Kapfer zagrał dobry mecz, ale cały zespół. Powiem jedną liczbę: 7 - tyle bloków miał Miłosz Zniszczoł, a cały zespół Olsztyna miał 9 bloków. Nie było słabych punktów w naszym zespole, w każdym momencie ktoś coś dołożył od siebie i wygraliśmy. Do tej pory wygrywaliśmy 3:1, to jest zwycięstwo także za trzy punkty, ale wynik 3:0 cieszy jeszcze bardziej.

Tak relacjonowaliśmy mecz Inydkpol AZS UWM Olsztyn - Fart Kielce na żywo

Indykpol AZS UWM Olsztyn - Fart Kielce 0:3 (21:25, 29:31, 25:27).

AZS: Tuia 7, Toobal 2, Gunia 3, Gromadowski 10, Cedić 6, Siezieniewski 16, Mierzejewski (libero) oraz Winnik 10, Tomczyk.

Fart: Dobrowolski 1 Łuka 7, Kapfer 27, Zniszczoł 14, Szczerbaniuk 7, Jungiewicz 10, Swaczyna (libero) oraz Kaminski.

Sędziowie: Piotr Król i Krzysztof Szmydyński. Widzów: 1200

MVP meczu: Xavier Kapfer.

Przebieg: I set: 0:1, 2:2, 5:5, 5:8, 8:9, 10:11, 10:15, 11:16, 14:18, 16:20, 19:23, 22:25. II set: 0:1, 2:2, 6:2, 8:6, 10:8, 12:10, 14:13, 16:13, 18:18, 21:19, 22:22, 24:24, 26:26, 29:29, 29:31. III set: 1:0, 2:2, 5:3, 6:6, 8:6, 11:8, 13:13, 15:15, 16:15, 19:16, 20:20, 23:22, 25:25, 25:27.

ZAGRYWKI KAPFERA

Bardzo dobrze rozpoczęli wczorajszy mecz siatkarze Farta Kielce, grali na luzie i po atakach Sławomira Jungiewicza i MVP meczu Xaviera Kapfera prowadzili 5:8 i 11:16 i pewnie wygrali pierwszego seta. Kapitalnie w polu zagrywki spisywał się Xaviera Kapfer, który miał w całym meczu cztery asy serwisowe i bardzo trudną zagrywką odrzucił rywali od siatki.
STALOWE NERWY

Drugi i trzeci set to niesamowita walka na przewagi. Zwłaszcza w drugim secie ogromnym duchem walki imponowali kielczanie, którzy obronili aż sześć piłek setowych by wygrać set po asie serwisowym Kapfera! Trzeci set toczył się pod dyktando gospodarzy aż do stanu po 20. W końcówce stalowe nerwy wykazali "farciarze", a mecz skończył niezawodny Kapfer obijając blok AZS.

W sobotę zostaną rozegrane pozostałe mecze 13. kolejki PlusLigi. Następny mecz kielczanie zagrają 22 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Pucharu Polski, a ligowy 29 grudnia, w Hali Legionów podejmą Asseco Resovię Rzeszów.