Historyczny sukces klubu z Rudnika. Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski są najlepsi w Polsce w kategorii juniorów młodszych

Dorota KUŁAGA
Agnieszka Filipowska została mistrzynią Polski juniorek młodszych na 1500 metrów. Dorota Kułaga
Znakomicie spisali się Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski na 19. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lekkiej atletyce. W Łodzi lekkoatleci Ludowego Klubu Biegacza Rudnik w pięknym stylu zdobyli złote medale w biegach na 1500 metrów. To największy sukces w historii klubu.

Pobiegnie na mistrzostwach świata!

Mateusz Borkowski w pięknym stylu zdobył złoty medal w biegu na 1500 metrów.
Mateusz Borkowski w pięknym stylu zdobył złoty medal w biegu na 1500 metrów. Dorota Kułaga

(fot. Dorota Kułaga)

Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik w niedzielę, a więc dzień po starcie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodziezy, zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w biegach górskich w Międzygórzu. Pewnie wygrała rywalizację wśród juniorek. Dzięki temu zwycięstwu zapewniła sobie udział w mistrzostwach świata juniorów w biegach górskich, które we wrześniu odbędą się w Krynicy.

W trzydniowych zawodach wystartowało 579 lekkoatletów z 224 klubów. Rywalizowali o medale mistrzostw Polski w kategorii juniorów młodszych.

RODZICE I SIOSTRA KIBICUJĄ

Klasę potwierdzili zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, trenowani przez Sylwestra Dudka. Obydwoje zdobyli złote medale w biegu na 1500 metrów. Agnieszka Filipowska wygrała z czasem 4.41,20, wyprzedziła Sylwię Indeka z LKS Pszczyna - 4.42,08 i Sandrę Szpott z Gwardii Piła - 4.42,64. - Po 300 metrach wyszłam na prowadzenia i nie oddałam go już do końca. To mój największy sukces w karierze. Cieszę się, bo dobra passa w tym roku trwa - powiedziała Agnieszka Filipowska, która od pięciu lat trenuje lekką atletykę. W tym roku skończyła Gimnazjum w Krynkach. Jej wiernymi kibicami są rodzice i siostra Monika.

IDZIE W ŚLADY WÓJCIKA

Po "złoto" w tej samej konkurencji sięgnął też Mateusz Borkowski, drugi z podopiecznych Sylwestra Dudka. Uzyskał czas - 4.00,13, drugi był Dominik Nowak z AZS AWF Warszawa - 4.00,93, a trzeci Rafał Biolik z GTS Bojszowy - 4.02,24. Na ósmej pozycji w tej konkurencji sklasyfikowany został Marcin Rzeszowski z Juventy Kobex Starachowice - 4.07,61. - Tempo było wolne, po przebiegnięciu 500 metrów wyszedłem na prowadzenie i jako pierwszy minąłem linię mety. Cieszę się ze zwycięstwa. Było gorąco, ciężko się biegło - powiedział Mateusz Borkowski, który idzie w ślady Rafała Wójcika, olimpijczyka z Sydney z 2000 roku w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Ten utytułowany zawodnik również pochodzi z Krynek.