Historyczny sukces zawodniczki LKS Znicz Chęciny, Patrycji Bukowskiej. Na Mistrzostwach Europy U15 zajęła 5. miejsce

OPRAC.:
Aleksandra Boruch
Historyczny sukces zawodniczki LKS "Znicz Chęciny", Patrycji Bukowskiej. Na Mistrzostwach Europy U15 zajęła 5. miejsce. LKS "Znicz Chęciny"
Historyczny sukces zawodniczki LKS Znicz Chęciny, Patrycji Bukowskiej. Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy U15, jakie rozegrały się w chorwackim Zagrzebiu, młoda zapaśniczka zajęła 5. miejsce.

Patrycja Bukowska piątą zapaśniczką w Europie

Patrycja Bukowska, zawodniczka LKS Znicz Chęciny, walcząca w kategorii 39 kilogramów podczas Mistrzostw Europy U15, stoczyła trzy pojedynki.

W pojedynku o ćwierćfinał wygrała pewnie przez przewagę techniczną 10:0 z reprezentantką Bułgarii, Marselą Steliyanovą GEORGIEVA.

Niestety, w półfinałowym pojedynku po zaciętej walce, uległa na punkty 2:4 Greczynce Marii Louiz'ie GKIKA (późniejszej Mistrzyni Europy). Patrycji pozostała walka o brązowy medal turnieju.

W „małym finale” o brązowy medal, po emocjonującej walce, nasza zawodniczka niestety przegrała 2:12 z reprezentantką Turcji Yagmur KARABACAK.

Ostatecznie, Patrycja uplasowała się tuż za podium medalowym. Z Mistrzostw Europy U15 wróciła na piątym miejscu.

Jak informuje LKS "Znicz Chęciny": "Patrycja jako najmłodszy rocznik, który mógł startować w Mistrzostwach Europy, przywozi cenne doświadczenie i naukę, która zaowocuje w przyszłości".