Hitowy mecz w Połańcu !

Kamil Markiewicz
Marcin Taler zdobył bramkę dla Neptuna Końskie w niedzielnym spotkaniu czwartej ligi z Nidzianką Bieliny, wygranym przez konecki zespół 5:1. Po jego trafieniu Neptun do przerwy wygrywał 1:0 Fot. fanpage MKS Neptun Końskie
Mecz na szczycie czwartej ligi w sobotę o 16. Olimpia Pogoń Staszów zagra na wyjeździe z Wierną Małogoszcz. Również w sobotę o godzinie 16 w Połańcu mecz Czarnych z Neptunem Końskie.

W minionej kolejce czwartej ligi staszowski zespół pokazał charakter i zdobył ważne punkty. 2:1 pokonał Towarzystwo Sportowe 1946 Nida Pińczów. - Szacunek należy się drużynie za to, że zwyciężyła, mimo że od 55 minuty grała w osłabieniu - powiedział trener Paweł Czaja. Dodajmy, że czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych otrzymał Krzysztof Dutka.

To był udany debiut Pawła Czai, nowy szkoleniowiec zespołu Olimpia Pogoń Staszów. Zastapił on na tym stanowisku Grzegorza Klepacza.

Po rozegraniu siedmiu kolejek Olimpia Pogoń plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli. Na koncie ma siedem punktów. W ten weekend zagra na wyjeździe ze spadkowiczem z trzeciej ligi - Wierną Małogoszcz. Mecz odbędzie się w sobotę, 16 września. Rozpocznie się o godzinie 16. Wierna ma na koncie sześć punktów i na pewno staszowski zespół stać na to, żeby w tym pojedynku uzyskać korzystny wynik.

Czarni Połaniec w minionej kolejce bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Kamienną Brody. Po rozegraniu siedmiu kolejek podopieczni trenera Piotra Mazurkiewicza plasują się na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 14 punktów.

W ten weekend Czarni zagrają u siebie z liderem - Neptunem Końskie, który do tej pory zgromadził 19 punktów (sobota, godzina 16).

- Po dwóch wpadkach za wszelką cenę będziemy chcieli zdobyć komplet punktów. Liczymy na to, że zatrzymamy lidera. Zagramy w optymalnym składzie - powiedział Mateusz Sobierajski, kierownik drużyny Czarnych.