HLB Buskowianka Busko-Zdrój zdemolowała Zagłębie Sosnowiec! 20 bramek różnicy

PK
Kamil Markiewicz
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, HLB Buskowianka Busko-Zdrój wygrała z Zagłębiem Sosnowiec.

HLB Buskowianka Busko-Zdrój - Zagłębie Sosnowiec 38:18 (25:6)
Buskowianka: Grabowski, Kowalski – Witowski 2, Suchy 4, Mizdra, Szustak 8 (1), Żarnowski 6, Kopeć 6, Kutek 5, Bąk 1, Paździor 4, Jagielski, Solarski, D. Kubisztal 1, Bączek 1.

Powiedzieć, że Buskowianka ten mecz, to nic nie powiedzieć. Gospodarze wręcz zdemolowali rywala, zmazując plamę z poprzedniego tygodnia, gdy prowadząc z Glorią Katowice siedmioma golami na niespełna cztery minuty przed końcem, dali doprowadzić do remisu i karnych, w których przegrali.

Drużyna trenera Kamila Zawady przeciwko Zagłębiu zagrała świetny mecz, przewyższając rywali w każdym elemencie o dwie klasy. W 10 minucie było 7:0, po kwadransie 15:1, a w 49 minucie Buskowianka wygrywała różnicą 27 bramek (36:9)! Dopiero w końcówce sosnowiczanie dostali od przeciwnika małe fory i mogli zdobyć kilka łatwych bramek.

To drugie zwycięstwo Buskowianki w drugiej lidze, a pierwsze w tak zwanej grupie niemistrzowskiej.