Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hotel Binkowski w Kielcach otrzymał zielone światło na budowę lodowiska i alejek dla rolkarzy. Rada wyraziła zgodę na dzierżawę działki

Aleksandra Boruch
Aleksandra Boruch
Hotel Binkowski w Kielcach chce zbudować lodowisko i alejki dla rolkarzy. Rada Miasta wyraziła zgodę na dzierżawę działki. Na kolejnych slajdach więcej wizualizacji >>>
Hotel Binkowski w Kielcach chce zbudować lodowisko i alejki dla rolkarzy. Rada Miasta wyraziła zgodę na dzierżawę działki. Na kolejnych slajdach więcej wizualizacji >>>Hotel Binkowski w Kielcach
Hotel Binkowski w Kielcach otrzymał zielone światło na budowę lodowiska oraz alejek dla rolkarzy. W czwartek, 11 stycznia podczas sesji Rady Miasta Kielce, radni wyrazili zgodę na wydzierżawienie gruntu położonego w Kielcach przy alei Na Stadion na okres 10 lat. To właśnie tam, ma powstać wyjątkowa w skali kraju inwestycja.

Hotel Binkowski w Kielcach chce zbudować lodowisko i alejki dla rolkarzy

Trwa sesja Rady Miasta w Kielcach. Jednym z punktów podczas obrad był projekt uchwały w sprawie wydzierżawienia gruntu położonego w Kielcach przy alei Na Stadion oraz odstąpienia od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy.

Do prezydenta miasta Kielce wpłynął wniosek właściciela hotelu Binkowski w sprawie wydzierżawienia, na okres 10 lat, gruntu o łącznej powierzchni 8247 metrów kwadratowych, stanowiącego część działki gminnej, z przeznaczeniem pod poszerzenie istniejącego na przeciwko kompleksu rekreacyjnego.

Teren miałby zimą pełnić funkcję lodowiska, natomiast latem alejek przeznaczonych dla rolkarzy. Projekt lodowiska zakłada zorganizowanie dwóch głównych placów oraz alejek łączonych.

O tym, jak miałoby wyglądać lodowisko oraz teren dla rolkarzy, można zobaczyć tutaj:

Podczas sesji, radni mieli kilka pytań, co do treści uchwały i planów inwestora.

Na wstępie radny Karol Wilczyński zapytał, czy inwestor zostanie zobowiązany do tego, by sukcesywnie realizować to zadanie.

Radny Michał Braun pytał natomiast, jakie szczegóły miasto posiada jeśli chodzi o tę inwestycję.

Radna Anna Myślińska zapytała o kwestie ochrony środowiska na tym terenie. - Jeżeli dojdzie do zawarcia takiej dzierżawy, czy wydział ochrony środowiska nadal będzie miał nadzór nad tym terenem - Kielecko-Chęcińskim Parkiem Krajobrazowym. Czy my nadal będziemy mieli wgląd w realizację tej inwestycji i użytkowania tego terenu - pytała.

- Inwestor we wniosku nie wnosił o etapowanie inwestycji. Natomiast w umowie dzierżawy będą zawarte wszystkie elementy zagospodarowania terenu. Jeśli chodzi o ochronę środowiska, teren ten w ogóle nie będzie ogrodzony, a zatem nie będzie stwarzał żadnych barier dla zwierząt i ludzi. Teren nadal pozostanie otwarty. Inwestor będzie miał narzucone wytyczne, których będzie musiał przestrzegać na tym terenie, zgodnie z zapisami uchwały o ochronie środowiska

- informowała dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami urzędu miasta Kielce, Barbara Zawadzka.

O gigantycznej inwestycji kieleckiego hotelu informujemy na bieżąco:

Radni pytali również o zapisy w umowie dzierżawy dotyczące terminów.

- Zapisy dotyczące terminów będą zawarte. Od momentu podpisania umowy, inwestor będzie miał 3 miesiące na złożenie wniosku o uzyskanie pozwolenia na zagospodarowanie tego terenu. To warunek, że jeżeli tego nie zrobi, to umowa będzie miała powód do rozwiązania - dodała dyrektor Zawadzka.

Radna Joanna Litwin była ciekawa, jakie dochody miasto uzyska w ciągu 10 lat dzierżawy. Kamil Suchański pytał natomiast, czy podczas realizacji inwestycji teren będzie zagrodzony oraz jaki będzie termin realizacji?

Stawka czynszu będzie ustalana indywidualnie. - Będzie to 1 złotych za metr kwadratowy na rok plus VAT. Będzie ona każdego roku waloryzowana o wskaźnik inflacji. Czynsz jest na takim samym poziomie co park linowy, ponieważ charakter inwestycji będzie podobny. Nie chcemy poróżniać tych przedsiębiorców, tym bardziej, że jest to w bardzo bliskim sąsiedztwie - przyznała pani dyrektor.

Czytaj również:

Inwestycja na etapie oddania do użytku nie będzie ogrodzona, natomiast w momencie prac budowlanych, inwestycyjnych - przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa - takie wygrodzenie może powstać.

Jak dodała na koniec dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, umowa dzierżawy zostanie dopracowana, by była korzystna zarówno dla miasta, jak i dla inwestora.

Po dyskusji, Rada podjęła uchwałę w tej sprawie. "Za" było 21 radnych. Jedna radna wstrzymała się od głosu. Dwóch radnych było nieobecnych.

Obrady z sesji można oglądać tutaj:

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie