Hubert Soboń ze Stelli Kielce medalistą mistrzostw Europy kadetów

PK
Nasi kadeci zdobyli w niemieckim Winnenden brązowy medal. Hubert Soboń ze Stelli Kielce pierwszy z prawej na trzecim stopniu podium. Fot. www.sgi-welzheim.de
Hubert Soboń ze Stelli Kielce zdobył brązowy medal mistrzostw Europy kadetów w łucznictwie. Zawody odbyły się w niemieckim Winnenden.

Kielecki łucznik wraz z Kacprem Sierakowskim z Marymontu Warszawa i Dawidem Malickim z Talentu Wrocław, zdobył brązowy medal w konkurencji drużynowej. W pojedynku o trzecie miejsce "biało-czerwoni" wygrali z Rosją 210:201.

To drugi medal świętokrzyskich łuczników na tych mistrzostwach Europy. Wcześniej "srebro" w konkurencji mikstów wraz z Paulą Wyczechowską z Łucznika Żywiec wywalczył Piotr Nowak z Karimy Prząsław koło Jędrzejowa. Nowak strzelał również w konkurencji drużynowej, ale nasza drużyna juniorów po zwycięstwie w 1/8 nad Finlandią 217:201, w ćwierćfinale uległa po barażu Niemcom 205:205, 24:26 i została sklasyfikowana na siódmym miejscu.

Polacy przywiozą z Winnenden trzy medale. Trzeci wywalczyła drużyna naszych juniorek, która w finale uległa Rosji 202:203.