Hummel 4 liga. Piłkarze GKS Rudki zremisowali na inaugurację rundy wiosennej z Moravią Anna-Bud Morawica. Zobacz zdjęcia

Jaromir Kruk
W meczu Hummel 4 ligi piłkarze GKS Rudki zremisowali z Moravią Anna-Bud Morawica 1:1.

GKS Rudki - Moravia Anna-Bud Morawica 1:1 (0:0)
Bramki: Jakub Stachura 49 - Maciej Pokora 51.
GKS: Sz. Pietras – M. Sala (80 Skrzypek), Stefański, Szymoniak, Jedlikowski – B. Wiecha, S. Hajduk (64 Biesiada) – D. Gardynik, Rusiecki (72 Mostovoy), D. Kowalski (56 Kalisz) – Stachura.
Moravia: Kochel – Węgliński (46 Woś), Mateusz Zawadzki, B. Młynarczyk, F. Rogoziński (78 W. Młynarczyk) – Pryjmak (76 K. Kubicki), Rabiej, Michał Zawadzki, Ł. Zawadzki – Maciej Pokora (68 Miszczyk), Michał Rybus.
Żółte kartki: D. Kowalski, D. Gardynik – Woś.
Sędziował: Tomasz Żołądek.
Widzów: 200.

Trener Paweł Jaworek zareagował po przegranym 0:4 spotkaniu z Moravią Anna-Bud w Okręgowym Pucharze Polski i na ligę dokonał roszad w składzie. GKS grał uważniej na bokach, starał się neutralizować mocne punkt Moravii, a w pierwszych 30 minutach wyglądał lepiej od gości. Nie przełożyło się to na gole i nawet stuprocentowe okazje, bo w kluczowych momentach brakowało dokładności. Zaraz po zmianie stron gospodarze zaskoczyli Moravię, a po dośrodkowaniu Dariusza Kowalskiego główką Karola Kochela pokonał Jakub Stachura. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać – po wyjściu Mateusza Zawadzkiego na połowę rywala podopieczni Macieja Śmiecha przeprowadzili groźną akcję, którą wykończył coraz lepiej dysponowany Maciej Pokora. Obie strony nie mogą narzekać na wynik końcowy.