Hummel 4 liga. Rezerwy Korony Kielce na inaugurację rundy wiosennej zremisowały ze Spartakusem Daleszyce. Zobacz zdjęcia

Jaromir Kruk
Piłkarze Korony II Kielce w pierwszym w tym roku meczu w Hummel 4 lidze zremisowali ze Spartakusem Daleszyce 1:1.

Korona II Kielce – Spartakus Daleszyce 1:1 (0:0)
Bramki: Miłosz Strzeboński 55 – Tomasz Broniś 49.
Korona II: Sandach – Zwoźny, M. Kiełb (46 Seweryś), Kiercz, R. Turek – Kośmider (78 Jopkiewicz), K. Turek – J. Rybus (67 Przybysławski), Bojańczyk (46 Strzeboński), Majewski – Smolarczyk (46 Amroziński).
Spartakus: Sitek – Ostrowski, Dziedzic, M. Dziubek, Kaleta – Łączkowski, Pietrzyk, Jeziorski, Broniś (85 Hernik), W. Brożyna (60 M. Maciejski) – Sala.
Żółte kartki: Seweryś, Jopkiewicz - Ostrowski, M. Dziubek, Broniś, Jeziorski.
Sędziował: Krzysztof Piekarski.

Na obiekcie Politechniki rezerwy Korony zagrały mało przekonująco. Podopieczni Marka Mierzwy dochodzili do pozycji strzeleckich, ale kombinowali, zwlekali i niewiele z tego wynikało. Po przerwie po błędzie Adriana Sandacha prowadzenie gościom efektownym lobem dał Tomasz Broniś, ale Korona II szybko odpowiedziała. Świetnym podaniem Miłosza Strzebońskiego obsłużył Jakub Rybus i zawodnik, który siedział na ławce w pierwszym zespole z Resovią wyrównał. W końcówce kapitalną okazję po błyskotliwym zagraniu Ernesta Jopkiewicza miał Jakub Przybysławski, ale zamiast strzelać wycofał piłkę do kolegi, który nie miał szans do niej zdążyć. Spartakus grał mądrze, a parę minut przed ostatnim gwizdkiem doszło do przepychanki z udziałem piłkarzy obu drużyn, a sędzia mógł ukarać jednego, może dwóch jej uczestników (z ławek rezerwowych) czerwonymi kartkami. Tego nie uczynił. Ekipa Marka Mierzwy zawiodła, bo chyba niektórzy myśleli, że wygrają na stojąco, zgubiła ich pycha i przekonanie, że są wielcy, a do tego droga jeszcze daleka i niezwykle wyboista.