Hummel 4 liga. Sparta Kazimierza Wielka pokonała Nidę Pińczów w derbach Ponidzia 1:0. Bramkę zdobył Kamil Kłoda. Zobaczcie zdjęcia

Dorota Kułaga
Sparta Kazimierza Wielka wygrała derby Ponidzia z Nidą Pińczów 1:0.
Sparta Kazimierza Wielka wygrała derby Ponidzia z Nidą Pińczów 1:0. Michał Kolera
W derbach Ponidzia górą była Sparta Kazimierza Wielka. Wygrała w Pińczowie 1:0 w meczu inaugurującym sezon 2022/2023 w Hummel 4 lidze.

Zwycięską bramkę dla Sparty zdobył Kamil Kłoda w 30 minucie. Po spotkaniu zespół z Kazimierzy Wielkiej fetował zwycięstwo w derbowym spotkaniu.

Nida Pińczów - Sparta Kazimierza Wielka 0:1 (0:1)
Bramka: Kamil Kłoda 30.
Nida: Pałszewski - Tomasik, Ciacia, Jabłoński, Tutaj - Borowiecki, Krzak, Madej, Garula, Szafraniec - Zygan

Obydwa zespoły zagrały w mocno zmienionych składach w porównaniu do poprzedniego sezonu. W przerwie między rozgrywkami doszło do wielu zmian, a w Nidzie wręcz do rewolucji kadrowej.