Hummel 4 Liga. W derbach powiatu skarżyskiego Granat Skarżysko-Kamienna był lepszy. Teraz on i Orlicz Suchedniów znów zagrają

Granat Skarżysko-Kamienna w ostatniej serii spotkań zdecydowanie pokonał Orlicz Suchedniów Krzysztof Krogulec
W ostatniej kolejce Hummel 4 Ligi Granat Skarżysko-Kamienna bez większych kłopotów pokonał Orlicz Suchedniów. Teraz obie te drużyny z powiatu skarżyskiego zagrają kolejne spotkania.

Granat Skarżysko-Kamienna - Orlicz Suchedniów 5:1 (2:0)
Bramki:
Bartosz Sot 26, 44, 71, Kamil Uciński 51, 53 - Krzysztof Rzeszowski 76.
Granat: Strzelec - Gwóźdź, Hińcza, Styczyński, Gurski (85 Bator) - Papros (60 Wierzchanowski) Bartoszek (60 Walkowiak), Uciński (85 Safian) - Miller, Sot (72 Kaczmarski).
Orlicz: Chrzanowski - Łubek (72 Kuś), Bryczkiewicz, Bator, Gnieździński (55 Turski), Sikora (55 Mądzik) - Rzeszowski, Chrzanowski (72 Wawrzycki), Skarbek, Zygmunt - Witkowski (85 Obarski).

Granat Skarżysko-Kamienna wysoko pokonał Orlicz Suchedniów w 54 derbach powiatu skarżyskiego. Bartosz Sot wraca na pozycję lidera klasyfikacji strzelców 4 ligi. Bartosz Sot od 5 meczów nie mógł poprawić swojego dorobku bramkowego. Dziś strzelił hat-tricka a Granat Skarżysko-Kamienna wygrał 5:1 u siebie z Orliczem.

Już przed meczem faworytem był zespół gospodarzy. Orlicz po 8 meczach miała zaledwie jeden punkt. W Skarżysku-Kamiennej przyjezdni nie poprawili. Trzy gole strzelił Bartosz Sot, dwa Kamil Uciński, a Orlicza stać było tylko na trafienie honorowe. Do bramki Granatu w 76 minucie trafił Krzysztof Rzeszowski i 54 derby powiatu skarżyskiego wygrała ekipa trenera Kołodziejczyka. - Przegrywamy dosyć wysoko ten mecz, choć w pierwszej połowie się na to nie zapowiadało. W drugiej połowie Granat strzelił szybko dwie bramki, a piękna bramka Krzyśka Rzeszowskiego tylko zmniejszyła rozmiary porażki - skomentował trener Orlicza Łukasz Tekiel.

Granat Skarżysko-Kamienna po tym spotkaniu ma na swoim koncie piętnaście zdobytych punktów, co pozwala mu na zajmowanie siódmego miejsca w ligowej klasyfikacji. W nadchodzącej serii spotkań drużyna ta zagra na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek, Orlętami Kielce. Spotkanie to odbędzie się w tę sobotę, pierwszego października. Początek starcia o godzinie 15.

Orlicz Suchedniów jest natomiast w coraz trudniejszej sytuacji. Zespół ten zajmuje ostatnie miejsce w ligowej klasyfikacji i zdobył tylko jeden punkt w siedmiu dotychczasowych spotkaniach, przez co w tabeli zajmuje miejsce ostatnie. Do pierwszej bezpiecznej lokaty Orlicz traci sześć oczek.

W nadchodzącej serii spotkań Orlicz Suchedniów zagra mecz na własnym boisku. Jego przeciwnikiem będzie Spartakus Daleszyce, a ich mecz odbędzie się w niedzielę drugiego października. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 15.