Hummel 4 Liga. Wysokie zwycięstwo GKS Rudki z Moravią Anna-Bud Morawica. Fatalne warunki atmosferyczne. Zobaczcie zdjęcia z meczu

Bartosz Wartałowicz
GKS Rudki pokonał 3:0 Moravię Anna-Bud Morawica w derbach powiatu kieleckiego. Przed meczem i w trakcie spotkania były obfite opady śniegu, które bardzo utrudniały grę obu zespołom.

Wygrana GKS Rudki z Moravią Anna-Bud Morawica

GKS Rudki - Moravia Anna-Bud Morawica 3:0 (0:0)
Bramki: Kamil Łokieć 48, Jakub Stachura 56, Jakub Smoliński 63.
GKS Rudki: Pietras- Kudzia (85 Matysek), Skrzypek, Stefański, Kowalski (88 Halik) - Biesiada, Łuczak (65 Sala), Łokieć - Smoliński, Stachura (75 Hajduk), Jedlikowski.
Moravia: Wojno - M. Zawadzki, Zgrzebnicki (46 Szczepanek), Górecki (66 Dziedzic) - Wasilewski (60 Szałas), Gilewski, Rabiej , Rogoziński - Hołowczenko (60 Rybus), Pokora (86 Woźniak), Ł. Zawadzki.

Przez cały czas trwania spotkania padał śnieg, który znacznie utrudniał grę w piłkę. Do przerwy brakowało goli, ale przede wszystkim składnych akcji. Co prawda gola zdobył Piotr Jedlikowski, ale zdaniem asystenta był na spalonym. W 48 minucie kapitalnym strzałem z przed pola karnego popisał się Kamil Łokieć, który otworzył wynik meczu. Kolejne dwa gole dobiły bezradnych gości, a ich autorami byli Jakub Stachura i Jakub Smoliński. Moravia miała swoje szanse przed końcem spotkania, ale nie udało się piłkarzom Macieja Śmiecha zdobyć nawet honorowej bramki. - W drugiej połowie zagraliśmy słabo, zasłużenie przegraliśmy, ale inną sprawą jest stan boiska, które nie nadawało się do gry - skomentował szkoleniowiec Moravii Maciej Śmiech. - Myślę, że byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygraliśmy to spotkanie, pomimo bardzo złych warunków atmosferycznych i padającego śniegu - podsumował Paweł Jaworek, trener GKS Rudki.