Hurkacz zawiódł Hawks i Świątek. Dwie porażki Polaka w dwie godziny

Filip Bares
Alberto Lingria/Xinhua News/East News
Dziś w Abu Zabi rozpoczął się turniej pokazowy World Tennis League. Udanego debiutu niestety nie zaliczył Hubert Hurkacz, który w odstępie dwóch godzin przegrał dwa mecze - deblowy z Casperem Ruudem i mikstowy z Caroline Garcią. Powodu do szczęścia nie ma Iga Świątek, która wraz z "Hubim", Ruudem i Garcią reprezentuję drużynę "Orłów".

World Tennis League

Hala widowiskowo-sportowa Etihad Arena drugi rok z rzędu organizuje tenisowy turniej pokazowy. Podobnie jak w 2022 roku 16 tenisistów podzielono na cztery drużyny: Hawks (Jastrzębie), Eagles (Orły), Kites (Latawce) i Falcons (Sokoły). Najpierw zespoły mierzą się ze sobą w fazie grupowej, gdzie każdy gra z każdym. Do następnego etapu, którym jest już finał, awansują dwie drużyny z największą liczbą punktów.

Podczas każdego starcia zespoły rozegrają ze sobą łącznie 5 meczów po jednym secie - w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej, z czego w przypadku dwóch pierwszych dwukrotnie, raz Panowie i raz Panie.

W World Tennis League zmodyfikowano zasady liczenia punktów. Nie gra się na przewagi w gemach, lecz obowiązuje zasada "nagłej śmierci" (oprócz tie-breaka). Mecze kończą się po jednym secie. O ostatecznym wyniku starcia drużyn decyduje stosunek wygranych do przegranych gemów.

Wakacyjna forma Hurkacza

W tym roku w turnieju zadebiutował Hubert Hurkacz, który w zespole Hawks znalazł się z Casperem Ruudem, Caroline Garcia i Igą Świątek, która w Abu Zabi grała już rok temu. Polak nie rozpoczął zbyt dobrze swojej przygody - w pierwszym meczu deblowym, w parze z Ruudem, przegrał z parą z drużyny Falcons, Taylor Fritz/Miomir Kecmanović 6:7.

Po 10 minutach przerwy Polak wyszedł na kort na kolejny mecz. Tym razem w mikście z Caroline Garcia, poległ duetowi Fritz/Sorana Cirstea 2:6.

Po deblu mężczyzn i mikście, Świątek zagra z Garcią przeciwko Rybakinie i Cirstei. Po dwóch meczach Jastrzębie przegrywają z Sokołami 8:13. Później zaplanowano starcia między The Eagles i The Kites.