I liga piłkarzy ręcznych. Dobry skutek porażek

/PK/
Dwie porażki z rzędu zmobilizowały szczypiornistów KSSPR Końskie na tyle, że po bardzo dobrej grze i bez większych problemów wygrali w Świdnicy z mocnym we własnej hali beniaminkiem pierwszej ligi.

ŚKPR Świdnica - KSSPR Końskie 32:38 (18:21).

KSSPR: Ratuszniak, M. Kornecki - Biegaj 8, Kubała 8, Smołuch 5, Bąk 5, H. Kornecki 5, T. Napierała 3, Słonicki 2, Bodasiński 1, M. Przybylski 1, Baturin.

Tylko w pierwszych minutach gospodarze, mający w składzie kilku zawodników z doświadczeniem z wyższej ligi (Adrian Marciniak, Tomasz Sadowski, Tomasz Fabiszewski, na ławce trenerskiej Krzysztof Mistak), mogli mieć nadzieje na korzystny wynik. Ostatni remis - 3:3 w 5 minucie, a potem pięć bramek z rzędu zdobytych przez gości i objęcie pełnej kontroli nad pojedynkiem. Przewaga naszych szczypiornistów nie rosła wprawdzie już tak gwałtownie, za to systematycznie, by w 54 minucie osiągnąć 12 bramek (26:38). Obrona zespołu z Końskich funkcjonowała wzorcowo, w ataku skuteczni byli Rafał Biegaj, Wiktor Kubała i Arkadiusz Bąk. Gdyby w końcówce nasi zawodnicy nie zaczęli się trochę bawić, wygraliby bardzo wysoko.

W innych meczach: ASPR Zawadzkie - Viret Zawiercie 23:28 (11:11), AZS AWF Biała Podlaska - Czuwaj Przemyśl 30:34 (19:13), Ostrovia Ostrów Wlkp. - Olimpia Piekary Śl. 26:34 (11:17), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MTS Chrzanów 38:29 (20:14), Gwardia Opole - AZS Politechnika Radom 35:29 (18:14).

1. Czuwaj 8 16 292:237
2. Gwardia 8 14 251:197
3. Piotrkowianin 8 13 267:212
4. Końskie 8 11 274:231
5. Olimpia 8 11 243:222
6. Ostrovia 8 8 232:251
7. Świdnica 8 6 224:239
8. Viret 8 6 240:246