I liga szczypiornistów: zabrakło miejsca w protokole

PK
Wojciech Trojanowski w meczu z Olimpią Piekary Śląskie zdobył dla KSSPR Końskie 10 bramek. Fot. Wojciech Skarżyński
W pierwszej połowie meczu w Stadnickiej Woli padły aż 44 bramki!

KSSPR Końskie Olimpia Piekary Śl. 37:35 (24:20)

KSSPR: Ratuszniak, Kornecki - W. Trojanowski 10, M. Przybylski 7, Baturin 2, Biegaj 2, R. Napierała, Bąk 6, Iskra, Słonicki 2, Fiutek 1, T. Napierała 7.

W pierwszej połowie padło tyle bramek, że ich zapis nie zmieścił się w protokole. Pierwszą połowę konecczanie, którzy grali bez kontuzjowanego Sebastiana Smołucha, dobrze zaczęli (3:0, 7:2, 19:10 w 21 minucie), ale źle skończyli, roztrwaniając ponad połowę przewagi, którą mieli. Powód - mimo zdobytych aż 24 bramek - nieskuteczność. Oparł jej się między innymi skutecznie kończący kontrataki Wojciech Trojanowski.

W drugiej połowie nie padło już tyle bramek, bo zespoły bardziej przyłożyły się do obrony, a w bramce KSSPR dobrze spisywał się Rafał Ratuszniak. W 40 minucie gospodarze prowadzili już tylko 26:24, za moment 29:24, a w 55 minucie 36:30.

Wisła Sandomierz - Stal Mielec 28:39 (14:17)

Wisła: Skowron, Polit - Cupisz 7, Ogrodnik 5, Kutek 4, Dusak 4, Kwiatkowski 3, Karbownik 2, N. Trojanowski 1, Kuroś 1, Guz 1, Gach, Kubisztal.

Dominacja lidera nie była tak wielka, jak się można było spodziewać. Gdyby gospodarze mieli więcej sił i wytrzymali końcówki obu połówek, wynik mógłby być dla nich korzystniejszy. Bo na przykład w 20 minucie Wisła prowadziła 12:11, grając bardzo dobrze w obronie i nie pozwalając się skontrować.
Tuż po przerwie mielczanie odskoczyli na 20:15 i grając spokojnie, powoli powiększali przewagę.

W innych meczach: MTS Chrzanów - ChKS Łódź 33:29 (19:14), ASPR Zawadzkie - Stalprodukt BKS Bochnia 38:30 (19:13), Gwardia Opole - AZS AWF Biała Podlaska 32:24 (16:12), AZS Politechnika Radomska - Siódemka-Miedź Legnica 28:32 (15:15).

1. Stal 17 34 681:482
2. Siódemka 17 27 580:456
3. Zawadzkie 17 24 537:473
4. KOŃSKIE 17 23 521:505
5. Olimpia 17 16 526:542
6. Politechnika 17 14 470:498
7. Chrzanów 17 13 481:518
8. Gwardia 17 12 444:470