Igor Żurek zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w taekwondo

/waf/
Igor Żurek – z prawej na podium mistrzostw Polski.
Igor Żurek – z prawej na podium mistrzostw Polski. archiwum prywatne
Igor Żurek, zawodnik Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo, został brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów w taekwondo.
Patryk Lipiec będzie reprezentował nas na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Patryk Lipiec będzie reprezentował nas na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Waldemar Frańczak

(fot. Waldemar Frańczak)

Dwóch zawodników ostrowieckiego klubu- Igor Żurek i Paweł Pastuszka, startowało w Łodzi w Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim, które zgromadziły ponad 220 zawodników i zawodniczek w wieku 15-17 lat z 58 klubów.

Z brązowym medalem wrócił Żurek - kategoria wagowa do 78 kilogramów, który w drodze do podium stoczył trzy zwycięskie pojedynki. W pierwszej walce wygrał na punkty 21:9, a drugą- przy stanie 15:0- przez poddanie przeciwnika. - Nieznacznie uległ swemu przeciwnikowi w półfinale, aby ostatecznie wygrać repasaż i stanąć na najniższym stopniu podium- mówi trener Wioletta Walerowicz.

Medal mistrzostw Polski to największe osiągnięcie Igora Żurka w dotychczasowej karierze. Drugi nasz zawodnik, walczący w kategorii do 55 kilogramów, pierwszą walkę wygrał przed czasem, natomiast w drugiej uległ zawodnikowi z Olsztyna.

Sukces odniósł też Patryk Lipiec który wywalczył kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. W minioną sobotę w Nidzicy odbyły się eliminacje strefy wschodniej do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wystartowało ponad 140 zawodników i zawodniczek z 27 klubów.

Wzięło w nich udział pięcioro zawodników Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo: Sandra Iwan i Olga Jedlikowska oraz Patryk Lipiec, Piotr Ćwikła i Jakub Pater. - Obiecująco rozpoczęła się dla nas rywalizacja w układach formalnych, w których do finałowej dziesiątki zakwalifikowali się Sandra, Olga i Piotrek- mówi trener Wioletta Walerowicz. - Ostatecznie jednak nie udało się uzyskać miejsc w pierwszej piątce, co dawało kwalifikację.

Niefortunnie potoczyły się walki naszych zawodników, którzy po przegranych pierwszych pojedynkach kończyli swój udział w zawodach. Wyjątek stanowił Patryk Lipiec, który rywalizował w kategorii powyżej 65 kilogramów. Po wygranej w półfinale 4:2, w finale uległ zawodnikowi z Krynicy i ostatecznie zajął 2. miejsce, dające mu udział w olimpiadzie młodzieży.