Igrzyska Europejskie. Złoto Tschofeniga w skokach narciarskich, Polacy zawiedli

Zbigniew Czyż
Grzegorz Momot / PAP
Austriak Daniel Tschofenig zdobył w Zakopanem złoty medal Igrzysk Europejskich w skokach narciarskich. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła zajął siódme miejsce.

Tschofenig, który prowadził także po pierwszej serii, uzyskał 104 i 104,5 m. Srebrny medal wywalczył jego rodak Jan Hoerl (101 i 104,5 m), a brązowy - Szwajcar Gregor Deschwanden (107 i 101,5 m).

21-letni Tschofenig w ubiegłym roku wywalczył w Zakopanem trzy złote medale mistrzostw świata juniorów: w rywalizacji indywidualnej, męskich drużyn oraz drużyn mieszanych.

10. miejsce Dawida Kubackiego, Stoch daleko

Żyła na półmetku był po skoku na 95,5 m na 15. pozycji, ale w serii finałowej spisał się znacznie lepiej - 106,5 m - i awansował o osiem lokat.

Dawid Kubacki (95,5 i 101 m) zajął 10. miejsce, Kamil Stoch (93,5 i 97 m) był 22., a Kacper Juroszek (97,5 i 87,5 m) - 27. Aleksander Zniszczoł (93 m) zajął 32. miejsce i nie zakwalifikował się do serii finałowej.

Zawody miały odbyć się w środę, ale po skokach 41 z 54 uczestników zostały przerwane z powodu silnego wiatru.

Dziś konkurs drużyn mkieszanych

Na godzinę 17.30 planowana jest rywalizacja drużyn mieszanych na tej samej skoczni. W programie Igrzysk są jeszcze zmagania kobiet i mężczyzn na dużej skoczni, odpowiednio, w piątek i sobotę.