II Bieg Golejowskim Szlakiem w Staszowie. Byliście? Szukajcie się na zdjęciach

Maciej Barwinek
Podczas zmagań panowała fantastyczna atmosfera
Podczas zmagań panowała fantastyczna atmosfera UMiG Staszów
W sobotę, 7 października odbył się II Bieg Golejowskim Szlakiem. 10-kilometrową trasę pokonało 22 biegaczy oraz 6 miłośników Nordic Walking. Na krótszych dystansach startowały także dzieci i młodzież.

II Bieg Golejowskim Szlakiem

Na starcie biegu uczestników przywitał dr Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa.

- Mam nadzieję, że dziś ważne będzie nie tylko dążenie do zwycięstwa, ale także czerpanie radości z aktywności fizycznej i odkrywanie piękna naszego regionu - powiedział.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Sylwester Lepiarz z Wronowa, który przebiegł 10 kilometrów w imponującym czasie 32:53. Tuż za nim 10-kilometrową trasę w 33:04 pokonał Damian Noga z Kłody. Trzeci na mecie pojawił się Rafał Czarnecki z Bliżyna, z czasem 38:03. Wśród kobiet na metę jako pierwsza wbiegła Lidia Czarnecka z Bliżyna, która trasę pokonała w 40:10. Drugie miejsce w udziale przypadło Swietłanie Olijnik z Czernigowa (40:28). Najlepszą trójkę zamknęła Katarzyna Pawłowska z Chęcin, kończąc bieg w 45:41.

W nordic walkingu wśród mężczyzn zwyciężył Leszek Nowak z Oleśnicy (1:10:50), tuż za nim był Andrzej Tomczyk z Tarnobrzega (1:14:48). W kategorii kobiecej nagrodę główną zdobyła Dorota Stępień z Kielc (1:14:46). Drugie miejsce zajęła Dominika Ponahajba (1:14:47), zaś na trzecim miejscu podium znalazła się Barbara Ciepiela (1:28:00).

W golejowskim biegu wyróżniono również najlepszego staszowianina oraz najlepszą staszowiankę. Tytuły przypadły Jagodzie Szercer i Rafałowi Musze. Wszyscy uczestnicy II Biegu Golejowskim Szlakiem otrzymali pamiątkowe medale oraz pakiety startowe.

Biegowi głównemu towarzyszyły również zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 400 i 800 metrów. W biegach młodzieżowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z klas I – III, IV – VI i VII – VIII.

Tak prezentują się wyniki:

Klasy I – III chłopcy (200 metrów)

• I miejsce – Piotr Wołczyński (Publiczna Szkoła Podstawowa Kurozwęki)
  • II miejsce – Michał Panek (Publiczna Szkoła Podstawowa numer 3 w Staszowie)
  • III miejsce – Karol Jaros (Publiczna Szkoła Podstawowa w Bilczy)

Klasy I – III dziewczęta (200 metrów)

• I miejsce – Emilia Kaczorowska (Publiczna Szkoła Podstawowa Kurozwęki)
  • II miejsce – Agata Dulińska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Czajkowie)
  • III miejsce – Lena Godziszewska (Publiczna Szkoła Podstawowa numer 1 w Staszowie)

Klasy IV – VI chłopcy (400 metrów)

• I miejsce – Antoni Wołczyński (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kurozwękach)
  • II miejsce – Gabriel Bazak (Publiczna Szkoła Podstawowa numer 1)
  • III miejsce – Bartłomiej Sierant (Publiczna Szkoła Podstawowa w Smerdynie)

Klasy IV – VI dziewczęta (400 metrów)

• I miejsce – Alicja Bator (Publiczna Szkoła Podstawowa w Oleśnicy)
  • II miejsce – Jenna Dolińska (Publiczna Szkoła Podstawowa numer 2 w Staszowie)
  • III miejsce – Milena Maj (Publiczna Szkoła Podstawowa numer 2 w Staszowie)

Klasy VII – VIII dziewczęta (800 metrów)

• I miejsce – Vanessa Bystrzanowska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Koniemłotach)

Klasy VII – VIII chłopcy (800 metrów)

• I miejsce – Antoni Karpiński (Publiczna Szkoła Podstawowa numer 1 w Staszowie)

Zobaczcie zdjęcia z biegu:

II Bieg Golejowskim Szlakiem i marsz Nordic Walking został zorganizowany przez Stowarzyszenie Sigma Staszów, Stowarzyszenie Aktywni Korab, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie. Partnerami wydarzenia byli: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, ENEA Elektrownia Połaniec S.A oraz samorząd Województwa Świętokrzyskiego.

Źródło: UMiG Staszów